اینجا هستید :
خانه اخبار فناوری اطلاعات تازه های فناوری تغییر بزرگ در موتور جستجوی گوگل در راه است

تغییر بزرگ در موتور جستجوی گوگل در راه است

تغییر بزرگ در موتور جستجوی گوگل در راه است

احتمالا وقتی از موتور جستجوی گوگل برای جستجو در اینترنت در طول یک هفته گذشته استفاده کرده باشید، تغییر رنگ لینک نتایج جستجو نظر شما جلب کرده باشد که از رنگ آبی که قبلا در گوگل استفاده شده به رنگ مشکی تغییر کرده است.

هنگامی که لینک های سیاه را برای اولین بار در صفحه می بینید، به سرعت متوجه می شوید که این شرکت در حال آزمایش یک قابلیت جدید است چرا که بسیاری از کاربران به تازگی متوجه شده اند که رنگ لینک های گوگل از آبی به مشکی تغییر کرده است. در ادامه با کدنویسی به زبان ساده همراه باشید.

به این دلیل که گوگل بزرگ ترین موتور جستجوی آنلاین به حساب می آید، کوچک ترین تغییرات می تواند بهبودهای چشمگیری را در عملکرد آن ایجاد کند و بنابراین به طور قطع یک دلیل محکم پشت چنین تستی نهفته است. حتی اگر این تست کاملاً بی سر و صدا رخ داده باشد.

نتایج جستجوی گوگل

احتمالاً به خاطر نمی آورید که چند سال پیش، گوگل یک تست را برای چک کردن این مساله انجام داد که کاربران به کلیک کردن روی کدام یک از رنگ های طیف آبی تمایل بیشتری دارند . این تست برای مدتی اجرا شد و گوگل بالاخته بهترین طیف رنگ آبی را برای لینک ها انتخاب کرد که توانست درآمد این شرکت را تا ۲۰۰ میلیون دلار افزایش دهد.

تغییر بزرگ در موتور جستجوی گوگل در راه است

تنها رنگ لینک های نتایج جستجوی گوگل تغییر خواهد کرد و رنگ لینک های آدرس به رنگ سبز و بدنه اصلی متن به رنگ مشکی باقی خواهد ماند.

اگرچه ممکن است که گوگل از همان طیف رنگ قدیمی آبی استفاده کند چرا که بسیاری از کاربران طی نظرات آنلاین به گوگل اعلام کرده اند که مخالف تعویض رنگ آبی لینک ها به مشکی هستند و برخی از افراد اظهار داشته اند که لینک های مشکی رنگ، بسیار غیر قابل تحمل به نظر می رسند.

درباره نویسنده

مدیریت علاقه دارم در زمینه آموزش های مباحث کامپیوتری و نرم افزاری هر دانش و تجربه ای دارم با کاربران عزیز به اشتراک بزارم... ♥
منتظر نظرات خوب شما هستیم!

2 دیدگاه

    • سلام , مهمان
      • سلام خدمت شما دوست گرامی ..این مطلب از روی وبسایت معتبر ubergizmo ترجمه شده است. لینک خبر : http://goo.gl/VJuJPOطبق گفته ی خود سایت این روش به طور آزمایشی هست و هنوز به طور کامل اجرا نشده است. باید این رو گفت که شرکتی مانند گوگل حتی برای کوچکترین کارها هم محیط های آزمایشی و شبیه سازی زیادی رو تست میکنند و بعد از گرفتن نتیجه ی مطلوب کار رو عملیاتی می کنند.باتشکر از حسن توجه شما.