اینجا هستید :
خانه آموزش برنامه نویسی پروژه برنامه نویسی را چگونه شروع کنیم

پروژه برنامه نویسی را چگونه شروع کنیم

شما علاقه مند به ایجاد پروژه برنامه نویسی هستید و می خواهید در این زمینه موفق باشید پس باید بدانید که در این زمینه باید کمر خود را بسته و خود را برای یادگیری مهارت های برنامه نویسی آماده کنید. اگر شما برای شروع اماده هستید پس بزارید تکنیک های لازم برای شروع یک پروژه برنامه نویسی را انجام دهیم که این پروژه می تواند طراحی یک وبسایت، نرم افزار تحت ویندوز و یا برنامه نویسی یک اپلیکیشن تحت موبایل باشد.

ایجاد یک پروژه برنامه نویسی بخش سرگرم کننده از کدنویسی است و در این بخش شما با محیطی سرگرم کننده و آموزنده برای خود مواجهه می شوید. در این راه شما می خواهید مطمئن شوید که کارهای لازم را به خوبی انجام می دهید. کدنویسی به زبان ساده نیز دوست دارد که تجربه شیرینی از این فرآیند را برای شما رقم بزند. قبل از هر چیز شما باید ایده هایی برای پروژه برنامه نویسی خود جمع آوری کنید و بعد از آن پرژه خود را به خوبی برنامه ریزی کرده و در نهایت آن را ایجاد و منتشر کنید.

مراحل اولیه شروع پروژه برنامه نویسی شما

مراحل زیر به شما در شروع اولین پروژه کدنویسی شما کمک خواهد کرد و آغازی ساده ولی مفید را برای شما برای ورود به این بخش کاربردی در علم کامپیوتر رقم خواهد زد :

گام اول : ایده هایی برای پروژه برنامه نویسی

قبل از هر چیز باید از خود بپرسید نیاز من برای ایجاد یک برنامه چیست؟ و در این راه به چه اطلاعاتی نیاز خواهم داشت؟ شما باید تصمیم قطعی خود را برای شروعی خوب بگیرید. در این بین باید براساس نیاز های موجود از خود بپرسید برای چه می خواهم برنامه ای را بسازم که به من و یا به یک سازمانی خاص کمک کند تا کار روزانه خود را به نحو بهتری انجام دهند. خیلی خوب می دانیم که ایده های زیادی در این راه هستند که شما باید خلاقیت لازم را برای شروع یک پروژه برنامه نویسی را داشته باشید.

پروژه برنامه نویسی را چگونه شروع کنیم | کدنویسی به زبان ساده

 

خیلی از طرح های بزرگ امروزی مانند یک سایت تجاری و نرم افزار کاربردی و همچنین اپلیکیشن موبایلی با استفاده از یک ایده خود شکل گرفته اند.

 گام دوم : نحوه برنامه ریزی برای یک پروژه برنامه نویسی

آیا نمی خواهید شروعی سریع و ناگهانی داشته باشید؟! خب این خیلی خوب است چون شما جزء کسانی هستید که خوب برنامه ریزی خواهید کرد و کارهای خود را به خوبی اداره خواهید کرد. شما در این گام از شروع یک پروژه برنامه نویسی موفق خواهید بود در صورتی که بتوانید خیلی خوب بتوانید طرح ها و ایده های خود را برنامه ریزی کنید و در اصل قبل از برنامه نویس بودن یک مدیر قابل باشید. برنامه ریزی یک پروژه بخش مهمی از شروع آن است و درست انجام دادن آن، شما را در ایجاد و نتیجه نهایی کارتان کمک زیادی خواهد کرد. در این گام شما می توانید تمامی ایده های خود را برای آوردن بر روی کاغذ و تبدیل شدن به یک برنامه خوب به درستی انجام دهید.

 گام سوم : نحوه ساخت و ایجاد یک پروژه برنامه نویسی

زمان آن فرا رسیده تا ایده ها و فکرهایی را که در ذهن خود به خوبی پرورانده اید و برای آنها برنامه ریزی کرده اید را به واقعیت نزدیک کنید. در این مرحله شما باید قبل از هر چیز اطلاعات خوبی درباره زبان های برنامه نویسی و نحوه کار کردن با آنها را فرابگیرید، همین آشنایی اولیه به شما کمک خواهد کرد تا بدانید کدام زبان برنامه نویسی برای پروژه شما مناسب تر است و شما را به هدف تان نزدیک خواهد کرد.یکی از سایت هایی که می تواند در شناخت ابزارهای مناسب به شما کمک کند سایت  Github است.

بعد از شناخت زبان برنامه نویسی مورد استفاده برای پروژه برنامه نویسی تان، باید ابزار های مناسب برای کار کردن با زبان برنامه نویسی انتخابی را هدف گذاری کنید و آن را دریافت،سپس نصب و راه اندازی کنید. این ابزارها به شما کمک خواهند کرد تا شما بتوانید بهتر و بهینه تر با زبان برنامه نویسی مورد علاقه تان کار کنید. در این بین استفاده از منابع آموزشی و اطلاعاتی، معلومات شما را افزایش خواهد داد و در بکارگیری تمامی امکانات ابزار های برنامه نویسی کمک خواهد کرد. ما در کدنویسی به زبان ساده شما را با زبان های مورد علاقه و ابزارهای مفید برنامه نویسی آشنا خواهیم کرد.

آیا مراحل دیگری برای شروع پروژه برنامه نویسی خود مد نظر دارید؟با ما درمیان بگذارید!

درباره نویسنده

مدیریت علاقه دارم در زمینه آموزش های مباحث کامپیوتری و نرم افزاری هر دانش و تجربه ای دارم با کاربران عزیز به اشتراک بزارم... ♥
منتظر نظرات خوب شما هستیم!

4 دیدگاه

    • سلام , مهمان
      • سلام خدمت شما...زبان برنامه نویسی متلب یکی از زبان های قوی در زمینه فعالیت های محاسباتی و هوش مصنوعی است که شما می توانید کتاب و جزوات متعددی از آن را تهیه کنید.سایت "خانه متلب" به نظر سایت خوبی در مورد این زبان هست که به طور تخصصی مخاطبین خودش را پوشش داده.. در این سایت می توانید کتاب ها و فیلم های آموزشی را تهیه و مشاهده کنید.موفق باشید.