اینجا هستید :
خانه آموزش های طراحی وبسایت آموزش HTML آشنایی با خواص تگ head و title در زبان HTML

آشنایی با خواص تگ head و title در زبان HTML

آشنایی با خواص تگ head و title در زبان HTML

در ادامه آموزش های زبان HTML می خواهیم اینبار به یکی از پرکاربردترین تگ ها یعنی تگ head و title اشاره کنیم. تگ head به عنوان اساسی ترین تگ در فایل header.php هست. این فایل هم به عنوان قالب سربرگ تمام صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین به تگ title که از آن به عنوان تگ عنوان صفحه وب مورد استفاده قرار می گیرد اشاره می کنیم.

پس در ادامه به بررسی خواص تگ head و title در زبان نشانه گذاری HTML اشاره خواهیم کرد. پس با کدنویسی به زبان ساده همراه باشید.

سری آموزش های زبان HTML

خواص تگ head

تعریف : در بر گیرنده اطلاعات کلی درباره سند وب است که این اطلاعات Meta-Information به معنای (اطلاعات درباره) نامیده می شود.

کلیه اطلاعات درون تگ <head> توسط مرورگر نمایش داده نمی شوند. براساس استاندارد HTML فقط تگ های زیر قابل استفاده در بخش تگ head هستند :

< base > , < link > , < meta > , < title > , < style > , < script >

خواص مهم

نام خاصیت

نوع خاصیت

شرح

profile

URL مسیر

لیستی از آدرس فایل ها یا صفحاتی که در بر گیرنده اطلاعات کلی (meta-information) راجع به محتویات صفحه هستند، را شامل می شود .

مثال : در مثال زیر به طور نمونه تگ <head> را ملاحظه خواهید کرد :

خواص تگ title

تعریف : این تگ عنوان صفحه را که مرورگر در هنگام باز کردن صفحه در نوار عنوان نمایش می دهد را مشخص می کند. متنی که بین تگ باز وبسته < title > قرار بگیرد عنوان صفحه را تعیین می کند . تگ < title > باید در قسمت head صفحه قرار بگیرد.

عنوان صفحه ارتباطی به نام فایل صفحه ندارد و بهتر است حداکثر تا ۱۵ حرف باشد .

مثال : در مثال زیر می توانید نمونه ای از استفاده ی تگ title را مشاهده کنید :

در این مطلب با خواص تگ head و title آشنا شدید. در ادامه سری آموزش های زبان HTML به بررسی تگ های دیگر این زبان کاربردی تحت وب می پردازیم.

درباره نویسنده

مدیریت علاقه دارم در زمینه آموزش های مباحث کامپیوتری و نرم افزاری هر دانش و تجربه ای دارم با کاربران عزیز به اشتراک بزارم... ♥
منتظر نظرات خوب شما هستیم!

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

    • سلام , مهمان