اینجا هستید :
خانه سیستم های مدیریت محتوا آموزش وردپرس افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس با ۶ روش کاربردی

افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس با ۶ روش کاربردی

افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس با ۶ روش کاربردی

یکی از مشکلات و ایرادات رایج بین کاربران و طراحان وبسایت که ممکن است به آن اغلب افراد برخورده باشند مشکل کمبود فضا و حجم آپلود فایل در سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. راهکارهای فرعی متفاوتی برای این موضوع ارائه شده است که در این مطلب به ۶ روش کاربردی و تست شده اشاره خواهد شد.

علت چیست؟ کمبود حجم آپلود فایل می تواند به علت تنظیمات php سرور هاست شما باشد که البته بسته به هر هاست و شرکت ارائه کننده آن می تواند متفاوت باشد.

حجم آپلود فایل پیشفرض برای برخی از کاربران با حجم های ۲ مگابایت و ۸ مگابایت نیز دیده شده است که تقریبا برای هیچ کاری به جز عکس های کم حجم قابل استفاده نیست.

افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس با ۵ روش کاربردیراهکار های افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس

توجه : ممکن است برخی شرکت های هاستینگ برای امنیت بیشتر بعضی از این تغییرات را در سرور خود مسدود کرده باشند، در اینصورت پس از اعمال تغییرات احتمالا وب سایت شما با خطای interval sever error مواجه می شود که برای رفع آن کافیست همان کد اضافه شده در محل مورد نظر را از فایل خود حذف نمایید و به حالت قبلی بازگردید.

۱- افزونه Increase Upload Max Filesize

طبق معمول افرادی هستند که می پرسند این کار افزونه ای دارد؟ بله برای افزایش حجم آپلو افزونه Increase Upload Max Filesize آماده شده است که از مخازن وردپرس می توانید دانلود کنید، پس از نصب این افزونه شما می توانید مقدار دلخواه خود به واحد byte وارد کنید تا حداکثر حجم آپلود وردپرس شما تغییر کند.

افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس با ۵ روش کاربردی۲- تغییر در فایل php.ini اصلی :

اگر شما از سرور مجازی استفاده می کنید و یا دسترسی به فایل اصلی php.ini دارید باید دو مقدار زیر را تغییر دهید و سپس وب سرور خود را ری استارت نمایید :

۳- ایجاد php.ini در wp-admin

روش دیگری که در اکثر آموزش ها آمده ولی به طور یقین نمی توان گفت مورد تایید است و می توانید در ریشه هاست یعنی public_html نیز آپلود کرد.

در صورتی که دسترسی به فایل php.ini خود ندارید به وسیله notepad یک فایل متنی باز کنید و کد های زیر را به آن اضافه کنید و سپس فایل را با نام php.ini ذخیره کنید و در پوشه wp-admin خود آپلود کنید و تست کنید.

۴- قرار دادن کد ها در functions

در مواردی با قرار دادن این کد ها در فایل فانکشن قالب مشکل حجم آپلود فایل در وردپرس رفع شده است :

۵- روش htaccess

شما می توانید با قرار دادن کد های زیر در فایل .htaccess حجم آپلود در وردپرس را افزایش دهید ، در صورتی که این فایل در قالب شما وجود ندارد می توانید آن را در public_html خود با نام .htaccess ایجاد کنید.

در پایان اگه هیچ کدام از این روش ها برای شما پاسخگو نبود باید با پشتیبانی هاست خود تماس بگیرید و درخواست کنید مقدار upload_max_filesize و post_max_size و max_execution_time را برای شما تغییر دهند.

۶- افزونه ویرایشگر فایل php.ini

و اما یکی از کاربردی ترین راه ها که علاوه بر امکان دسترسی مستقیم به فایل php.ini (در اغلب هاست ها معمولا نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید و ویرایش کنید) می توانید کد مخصوص افزایش حجم آپلود فایل را در ویرایشگر آن طبق تصویر زیر وارد کنید.

تنها کافیه افزونه ی PHP Settings را از مخازن وردپرس نصب و فعال کنید و سپس به بخش ابزارها در پیشخوان سایت خود رفته و روی گزینه ای به نام افزونه بروید و طبق تصویر زیر کدهای مربوطه در مورد دوم را در این بخش وارد کنید.

افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس با ۶ روش کاربردی

در صورتی که هیچکدام از راههای فوق جوابگو نبود حتما این راه را انجام دهید.

درباره نویسنده

مدیریت علاقه دارم در زمینه آموزش های مباحث کامپیوتری و نرم افزاری هر دانش و تجربه ای دارم با کاربران عزیز به اشتراک بزارم... ♥
منتظر نظرات خوب شما هستیم!

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

    • سلام , مهمان