اینجا هستید :
خانه آموزش نرم افزارهای آفیس آموزش اکسل Excel آموزش تنظیمات نمایش و چینش سلول ها در اکسل

آموزش تنظیمات نمایش و چینش سلول ها در اکسل

آموزش تنظیمات نمایش و چینش سلول ها در اکسل

از ابتدای کار با تمامی نرم افزارهای مجموعه آفیس می بینیم که چینش تایپ در نرم افزار Word و چینش سلول ها در برنامه اکسل از چپ به راست هست. هرچند این مورد بخاطر پیشفرض بودن زبان انگلیسی در برنامه ها طبیعی است.

طرز تنظیمات چینش سلول ها و راست به چپ شدن آنها را در ادامه به صورت تصویری خواهیم گفت. ولی از طرفی شاید برای افراد زیادی اتفاق افتاده باشه که دوست ندارند هربار که با فایل جدید اکسل کار می کنند مجددا چینش سلول ها را درست کنند. در ادامه به تنظیم پیشفرض چینش سلول ها در نرم افزار اکسل هم پرداخته می شود.

سری آموزش های نرم افزار صفحه گسترده اکسل (Excel)

برای افرادی که تازه با اکسل آشنا شدن ممکنه این سوال پیش بیاد که چطور میشه شیت‌ های اکسل رو که به صورت پیش فرض از چپ به راست هستند، راست به چپ کرد؟

همونطور که گفته شد به صورت پیش‌ فرض چینش سلول ها به صورت چپ به راست هست یعنی به شکل جدول زیر:

آموزش تنظیمات نمایش و چینش سلول ها در اکسل

برای راست به چپ کردن شیت اکسل ساده ترین راه این هست که مطابق شکل زیر از تب Page Layout روی گزینه Sheet right-to-left کلیک کنید.

آموزش تنظیمات نمایش و چینش سلول ها در اکسل

با اینکار چینش سلول ها که در حال ویرایش آن هستید از راست به چپ میشه و به شکل زیر در میاد:

آموزش تنظیمات نمایش و چینش سلول ها در اکسل

اما این روش فقط شیت فعلی رو که در حال ویرایش اون هستید راست به چپ میکنه و اگه شما فایل اکسل جدیدی رو باز کنید شیت‌ها دوباره چپ به راست هستند.

برای راست به چپ کردن Sheet اکسل به صورت پیش‌ فرض روی گزینه ی File در نوار ابزار کلیک کنید و در روی گزینه Options مطابق عکس زیر کلیک کنید:

حالا مثل شکل زیر در پنجره باز شده در سمت چپ روی Advanced کلیک میکنیم و سپس در بخش Default Direction گزینه Right-to-Left را انتخاب میکنیم.

آموزش تنظیمات نمایش و چینش سلول ها در اکسل

با اینکار از این به بعد هر فایل اکسلی که ایجاد کنیم چینش سلول ها در آن به صورت پیش فرض راست به چپ هستند.

امیدوارم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید. اگر در نحوه ی انجام کار با مشکلی مواجهه شدید به ما اطلاع دهید. موفق باشید.

درباره نویسنده

مدیریت علاقه دارم در زمینه آموزش های مباحث کامپیوتری و نرم افزاری هر دانش و تجربه ای دارم با کاربران عزیز به اشتراک بزارم... ♥
منتظر نظرات خوب شما هستیم!

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

    • سلام , مهمان