اینجا هستید :
خانه آموزش نرم افزارهای کاربردی نرم افزار ++Notepad آشنایی با نرم افزار ویرایشگر متن نوت پد پلاس پلاس ++Notepad

آشنایی با نرم افزار ویرایشگر متن نوت پد پلاس پلاس ++Notepad

آشنایی با نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای نوت پد پلاس ++Notepad

مقدمه : اکثر افراد در هنگام کار با نرم افزارهای مختلف نیاز به ویرایشگر متن ساده ای بودند که بتوانند از آن برای ذخیره سازی متن و اطلاعات نوشتنی خود استفاده کنند. نرم افزار Word جایگاه خود را دارد ولی ما نیاز به نرم افزاری داریم که بتوانیم به سادگی در هر جایی از جمله موبایل و سیستم عامل لینوکس هم مثل ویندوز قابل استفاده باشد. در این سری آموزشی می خواهیم با نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای نوت پد پلاس ++Notepad آشنا شویم و ترفند های مربوط به آن را ارائه کنیم.

سوالی که پیش خواهد آمد با توجه به وجود نسخه ویندوزی ویرایشگر متن به نام Notepad پس چه نیازی به ویرایشگر متن ++Notepad هست و چه کاربردی می تواند داشته باشد؟ در جواب باید گفت این یک برنامه رایانه ای است که به درد کسانی می خورد که میخواهند اقدام به کدنویسی برای ساخت برنامه های رایانه ای تحت وب و یا برنامه‌ های کاربردی با امکانات و خدمات بیشتری کنند.

سری آموزش های نرم افزار ویرایشگر متن (++Notepad)

البته در این زمینه برنامه های مختلفی ارائه گردیده است که به دلیل برخی مزیت‌های این نرم افزار بیشتر افراد ترجیح می دهند از ++Notepad استفاده کنند.

طراحی سایت شامل مراحل مختلف و گوناگونی است. مراحل اولیه که شامل طرح ریزی، شناخت محیط، درک از کار و برنامه های قبل از شروع مرحله اجرایی است، که باید در یک فرایند طراحی سایت خوب، این مراحل به درستی سپری شوند.

پس از آن در زمانی که شروع به کار برای برپاسازی یک سایت می کنید هم خود شامل مراحل اجرایی است که آن مراحل را هم باید به درستی بگذرانید که در این سایت به آنها اشاره خواهد شد.

یک قسمت از طراحی و ساخت سایت هم به بحث کدنویسی آن مربوط می شود. کدنویسی سایت اسکلت یک سایت را تشکیل می دهد و شما می توانید روی آن برای ادامه کار حساب باز کنید. خود کدنویسی هم باید در یک محیطی انجام شود که پس از آن منجر به تولید برنامه های تحت وب برای برپاسازی وبسایت شود.

از این رو ما در این قسمت از سایت کدنویسی به زبان ساده، یک محیط و برنامه ای را به شما آموزش می دهیم که بتوانید در آن به ساخت و کدنویسی سایت خود بپردازید تا به هدف خود که داشتن یک سایت عالی است برسید. همچنین پیشنهاد می‌شود که در بحث آموزش HTML همین سایت هم، از این برنامه برای یادگیری این زبان استفاده کنید.

آشنایی با نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای نوت پد پلاس ++Notepad

نرم افزار ویرایشگر متن ++Notepad در لینوکس

اگر اولین بار است که با مقوله کدنویسی برخورد می‌کنید، شاید کمی نگران شده و از ادامه راه ترسان شده باشید. ولی باید گفت که برخلاف اسم “کدنویسی” که کمی ترسناک و مبهم است، باید بروی لذتی که از این کار نصیبتان می شود حساب باز کنید. پس نگران نباشید و تا انتهای راه با ما همراه باشید.

اگر اندکی با HTML آشنایی داشته باشید می دانید کدهایی که نوشته می شود را باید درون یک ویرایشگر متن وارد کنید تا پس از آن بتوانید آن پرونده متنی را به مرورگر معرفی کرده و صفحه ساخته شده توسط شما را اجرا کند.

برای نوشتن هر کدی که لازم دارید می‌توانید از همان نوت پد استفاده کنید ولی در این بین برنامه‌های پیشرفته‌تری وجود دارند که کار شما را در امر کدنویسی ساده کرده و ادامه راه را برای شما هموارتر می‌کنند. یکی از این برنامه ها که یک ویرایشگر متن پیشرفته تر است، ++Notepad است.

سری آموزشی ویرایشگر متن ++Notepad

نرم افزار ++Notepad نرم افزاری است که شما برای راحتی کار می توانید از آن برای طراحی صفحات وب استفاده کنید و علاوه بر آن کدنویسی زبان‌هایی مانند C, C#, VB و … را انجام می دهد و یکی از بهترین و معروفترین برنامه ها در این زمینه است که ما قصد آموزش و یادگیری آن را به شما عزیزان از سطح مبتدی تا حدی که مورد نیاز شما است را داریم.

فراموش نکنید که اگر در این زمینه اطلاعاتی هم ندارید با همراهی ما می توانید به سطح قابل قبولی از هدف خود، که طراحی و ساخت صفحات وب است برسید.

یکی دیگر از ویژگی های ممتاز این برنامه رایگان بودن آن است، که هر کس با توجه به بودجه خود می تواند به صورت رایگان از نسخه های جدید این برنامه بهره ببرد. فقط کافی است به سایت سازنده نرم افزار مراجعه کرده و پس از دانلود آن اقدام به نصب و سپس استفاده از این برنامه مفید کنید. ما هم در این بین یار و یاور شما خواهیم بود.

اگر با توضیحی که داده شد، تصمیم به دانلود و بهره برداری از این برنامه را گرفته اید، کافی است به سایت سازنده مراجعه کرده و پس از دانلود پروندۀ اجرایی، با دوبار کلیک بروی آن، مراحل نصب را یکی یکی طی کنید و پس از آن هم از فهرست شروع یا Start Menu می توانید برنامه ++Notepad را اجرا کنید.

دانلود نرم افزار :

درباره نویسنده

مدیریت علاقه دارم در زمینه آموزش های مباحث کامپیوتری و نرم افزاری هر دانش و تجربه ای دارم با کاربران عزیز به اشتراک بزارم... ♥
منتظر نظرات خوب شما هستیم!

2 دیدگاه

    • سلام , مهمان