اینجا هستید :
خانه سیستم های مدیریت محتوا آموزش وردپرس سیستم مدیریت محتوای وردپرس و کاربرد آن در وب

سیستم مدیریت محتوای وردپرس و کاربرد آن در وب

سیستم مدیریت محتوای وردپرس و کاربرد آن در وب

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سامانه مدیریت محتوا یا اصطلاحا (CMS) است که به شما این امکان را می دهد تا یک وبگاه را از طریق یک واسط اداری ایجاد و نگهداری کنید که شامل یک ساختار هدایت با تولید خودکار (نوار منوی صفحه و غیره) و بدون نیاز به داشتن دانش HTML یا آموختن هر ابزار دیگری می باشد. برای یک مبتدی آموختن این سامانه مدیریت محتوا تحت وب در چند ساعت بسیار راحت خواهد بود.

شما هم می توانید به صورت مجازی و از طریق آموزش های گام به گام در کدنویسی به زبان ساده با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار کنید و صفحات وب را خودتان طراحی و راه اندازی کنید.

طبق وعده ای که دادیم می خواهیم آموزش سیستم مدیریت محتوای وردپرس را گام به گام و به صورت درسنامه از این جلسه شروع کنیم و طبق رسم و عادت ابتدا باید بدانیم که چه چیزی را فرا خواهیم گرفت و به دنبال چه هستیم.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس و کاربرد آن در وبدیگر با توجه به گستردگی دنیای کامپیوتر و نرم افزار نمی توان انتظار داشت که بتوان به تمامی نرم افزارها و ابزارهای موجود تحت سیستم عامل ها و تحت وب و موبایل تسلط داشت.

یکی از این گونه مهارت ها، طراحی صفحات وب به صورت پویا و انعطاف پذیر است که نیاز خیلی از افراد را برای داشتن سامانه ای برخط برای اطلاع رسانی و ارائه خدمات برطرف خواهد کرد.

وردپرس یک نرم افزار با منبع آزاد و رایگان است که توسط هزاران برنامه نویس در سراسر جهان ایجاد شده، که آن را در یک دامنه و آدرس اینترنتی عمومی قرار داده اند. پس شما مجبور نیستید برای استفاده از این سامانه ی طراحی صفحات وب هزینه ای را پرداخت نمایید.

وردپرس یک برنامه ی تحت وب است که با زبان برنامه نویسی PHP و بانک اطلاعاتی MySQL نوشته شده و برای اجرای بر روی سرورهای لینوکس طراحی شده است. (در مطلبی جداگانه به تعریف سرورهای ویندوزی و لینوکسی و تفاوت آنها خواهیم پرداخت).

زبان PHP یک زبان برنامه نویسی تحت وب است که برای برنامه های اینترنتی استفاده می شود و همچنین بانک اطلاعاتی MySQL یک دیتابیس یا محل ذخیره اطلاعات مانند نرم افزار مایکروسافت اکسس (Access) می باشد که تحت وب فعالیت می کند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس تا به حال رایج ترین CMS در سطح وب بوده که در بیش از ۳۰۰ میلیون سایت در سراسر جهان نصب و فعال شده و وبسایت های بزرگ و مشهور اینترنتی از آن استفاده می کنند.

با اینکه وردپرس ابتدا به عنوان پایگاه وبلاگ اینترنتی طراحی شده بود، یک چارچوب عالی برای ایجاد یک تجارت کوچک یا وبگاه حرفه ایست. این برنامه ی آزاد و رایگان برای ایجاد وبسایت های معمولی (ایستا) نیز به خوبی عمل می کند. و برای سایت های عضوگیری (سایت هایی که شما محتوای مورد نظر خود را به رایگان به اشتراک می گذارند) بسیار عالی خواهد بود.

امکانات وردپرس
سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای هزاران قالب و تم های رایگان و افزونه و پلاگین های گسترده می باشد. تغییر قالب و پلاگین های وردپرس با داشتن دانش برنامه نویسی PHP و HTML و CSS امکان پذیر است.

بسیاری از کاربران و توسعه دهندگان سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به بهشت تحت وب تشبیه می کنند چون منابع بسیار عالی و کاربردی برای داشتن انواع وبسایت ها را در خود دارد.

درباره نویسنده

مدیریت علاقه دارم در زمینه آموزش های مباحث کامپیوتری و نرم افزاری هر دانش و تجربه ای دارم با کاربران عزیز به اشتراک بزارم... ♥
منتظر نظرات خوب شما هستیم!

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

    • سلام , مهمان