یادگیری و آموزش کدنویسی در Code.org به رایگان

یادگیری و آموزش کدنویسی در Code.org به رایگان

مراجع و منابع مختلفی را برای یادگیری و آموزشی کدنویسی و برنامه نویسی تا بحال معرفی کرده ایم که هرکدام دارای امکانات و خدمات مختلفی هستند. در این بین یکی از سایت هایی که آموزش کدنویسی را به صورت طبقه بندی شده و جذاب برای کاربرانش قرار می دهد وبسایت Code.org می باشد.

وبسایت Code.org توانسته است با استفاده از جامعه ی آماری به تعداد ۸۵ میلیون نفر آموزش کدنویسی به کاربران مشتاق در عرصه مبانی اولیه برنامه نویسی تا مباحث پیشرفته را تحت پوشش قرار دهد.

هدف اصلی این موسسه، گسترش و ترویج برنامه‌ نویسی، بخصوص کمک به توسعه آموزش مبانی کدنویسی در لایه‌های مستعد کاربران مانند جوانان است.

مؤسسه Code.org در سایت Medium، گزارش نمود از نخستین باری که در سال ۲۰۱۵ با مایکروسافت برای اولین فعالیت Hour of Code ماینکرافت همکاری را آغاز نمود تاکنون، بیش از ۸۵ میلیون کاربر از طریق ماینکرافت با کدنویسی «آشنا» شده‌­اند.

گفتنی است هدف اصلی این مؤسسه، گسترش و ترویج برنامه‌نویسی، به خصوص کمک به توسعه آموزش مبانی کدنویسی در لایه‌های مستعد کاربران مانند جوانان است.

یادگیری و آموزش کدنویسی در Code.org به رایگان

مایکروسافت در حال خلق سه «ماجراجویی» مختلف برای مشارکت ماینکرافت در Hour of Code است. بر اساس این گزارش، دانش‌­آموزان با کاراکترها، المان‌ ها و اصوات این بازی آشنایی دارند که باعث می‌­شود پیشرفت در کدینگ برای کودکان آسان شود.

دانش‌­آموزان همچنین از ماینکرافت برای یادگیری مهارت‌های ورای علوم کامپیوتر، از جمله جبر، تاریخ و شیمی استفاده می‌­کنند.

مطابق اهداف این برنامه، پرورش نسلی که آگاه به مهارت‌های علوم کامپیوتر باشد، هم‌‌ راستا با اقتضائات نیروی کار در قرن بیست‌ و یکم است.

مایکروسافت با برنامه TEALS خود که در سال ۲۰۰۹ آغاز گردید به مرحله‌ای رسیده که در حال حاضر بر روی مشارکت کودکان در مشاغل STEM کار می‌­کند. این برنامه به حدود ۳۵۰ مدرسه در ۲۹ ایالت، از جمله واشینگتن دی‌سی خدمات ارائه می‌­کند.

طبق گزارش مایکروسافت، از ۱۲ هزار دانش‌ ­آموزی که این شرکت با آنها کار می‌­کند، ۳۳% دختران جوان هستند.

با این حال و با وجود تلاش‌ شرکت‌ هایی مانند مایکروسافت، وضع قوانین برای پیاده‌­ سازی دور‌ه‌ ­های گسترده علوم کامپیوتر به کندی پیش می­‌رود. کمپین‌ های مناسب آموزش و بازاریابی نقشی کلیدی در سوق دادن کودکان کم سن و سال در حوزه ه­ای فنی ایفا می‌­کنند که در حال حاضر به شدت به دنبال استعداد های بیشتر است.

با هدف جبران این کاستی، شرکت‌ هایی که بازی‌ های محبوب کودکان مانند ماینکرافت، Hot Wheels و… را تولید می‌­کنند بر روی تجمیع کاراکترهای محبوب و کد کردن یکپارچه کار می‌­کنند.

Mattel (شرکت مادر باربی) در صدد است که تا سال ۲۰۲۰ کدینگ را برای ۱۰ میلیون کودک فراهم آورد، به ویژه دختران جوانی که علاقه­‌ مند به حرفه‌ ­هایی مانند دامپزشکی، فضانوردی یا مهندسی رباتیک هستند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “یادگیری و آموزش کدنویسی در Code.org به رایگان

بسیار ممنون از توضیحاتتان

خواهش میکنم….موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *