آموزش نرم افزارهای کاربردی

آشنایی با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن باز

آشنایی با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن باز

کسب وکارهایی که به صورت غیر حضوری فعالیت دارند و پروژه ها را مدیریت می کنند جهت هماهنگی بهتر با کارمندان از نرم افزار های مدیریت پروژه استفاده می کنند.

در این مطلب قصد داریم شم را با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن باز بیشتر آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

تا مدت ها مدیریت پروژه ها آن هم در تیم هایی که اعضا آن به صورت غیرحضوری و از راه دور با هم فعالیت داشتند از چالش های اصلی برای این کسب وکارها به حساب می آمد.

اگرچه دنیا نامحدود اینترنت تمام کارها را ساده کرده است و به واسطه این ارتباط بی حد و مرز می توان تنها با چند کلیک به تمام کسانی که با آن ها کار می کنید در هر جای دنیا دسترسی یابید اما مدیریت وظایف، پیگیری امور، تخصیص وظایف و پیشبرد یک پروژه کاری به برنامه ریزی دقیق تر و نظارت بهتری نیاز دارد که شاید به صورت آنلاین مشکل باشد.

نرم افزار های مدیریت و کنترل پروژه آنلاین نسل جدیدی از بستر های نرم افزاری هستند که این چالش را برطرف نموده و قابلیت های زیادی را جهت رفع نیاز های پروژه های مختلف و مدیریت بهتر آن ها در اختیار متولیان و کارمندان قرار می دهد. در این پست با ۶ نمونه از بهترین این برنامه ها آشنا خواهید شد.

معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان

مدیریت پروژه با سرویس Google Docs/Drive

سرویس Google Docs/Drive نه فقط برای اسناد بلکه برای هماهنگ کردن ارائه‌ها و تنظیم فرم ها در پروژه های مختلف کاربرد دارد. در این سرویس قابلیت نظرگذاری هم فراهم شده است تا هر فرد در قالب یادداشت نکات لازم را درج کرده و به اعضا دیگر تیم یادآوری کند.

بخشی از سرویس Google Docs همان Google Drive برای ذخیره سازی انبوه اسناد است. در گوگل درایو ۱۵ گیگابایت فضا ذخیره به صورت رایگان در اختیار شما قرار دارد که می توانید تمام اطلاعات پروژه ها را در آن برای مدت زمان خاصی ذخیره سازی کنید.

آشنایی با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن بازمدیریت پروژه های آنلاین با OneNote

OneNote مایکروسافت سرویسی است رایگان که به شما فضایی نظیر یک دفترچه یادداشت را می دهد تا در آن لینک ها و اطلاعات مربوط به پروژه ها را برای تمامی اعضا ثبت کنید.

این سرویس اشتراکی می باشد و هر عضو قادر است فضا جداگانه خود را در OneNote تجربه کند. OneNote دقیقا مثل یک تحته سفید است که هر یک از اعضا می توانند روی آن عملکرد خود و شرح فعالیتشان را درج کنند.

ایده های جدید را از طریق همین بخش می توان با سایر اعضا به اشتراک گذاشت و پروژه ها را به صورت تیمی هدایت و مدیریت نمود.

آشنایی با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن بازمدیریت پروژه تحت وب با Appear.in

قطعا تمام اعضا تیم نمی توانند تمام وقت در اختیار پروژه و در دسترس مدیر تیم باشند. Appear.in همان ابزار رایگان و تحت وبی است که این دوری را از بین می برد و همه اعضا می توانند در ساعات مختلف شبانه روز بدون توجه به مکان و زمان با هم در ارتباط باشند.

فضا Appear.in مثل یک اتاق کنفرانس است و تیم های هشت نفره می توانند با برقراری تماس کنفرانسی و بدون نیاز به ساخت اکانت وارد هر یک از این اتاق ها شوند و به همفکری و گفتگو بپردازند.

آشنایی با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن بازسیستم هدایت و مدیریت پروژه Trello

سرویس Trello نیازی به معرفی ندارد. در این سرویس لیستی از پروژه های در حال انتظار و پروژه های انجام شده تهیه می شود و تمام کارها بر اساس اهداف تیم طبقه بندی می گردد. بخش زیادی از محبوبیت Trello به خاطر نظم و سهولت در دنبال کردن کار ها در این برنامه است.


آشنایی با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن باز

مدیریت آنلاین پروژه ها با Zenkit

ترلو برند محبوبی در میان نرم افزار های کنترل و مدیریت پروژه می باشد اما Zenkit دست کمی از آن ندارد. طراحی این سرویس تحت وب بسیار ساده بود و استفاده از آن نیاز به آموزش خاصی ندارد.

در Zenkit تیم هایی با حداکثر ۵ عضو می توانند اطلاعات خود را در ۱ گیگابایت فضا ذخیره سازی که به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار گرفته است ذخیره سازی کنند و اطلاعات را در لیست های ساده ای مشاهده نمایند.

Zenkit در مقایسه با Trello قابلیت تنظیم و تقسیم بندی پروژه خیلی بهتری دارد و اگر قبلا از Trello استفاده می کردید می توانید فقط با یک کلیک اطلاعات آن را در سرویس Trello وارد کنید.
آشنایی با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن باز

سیستم مدیریت پروژه تحت وب رایگان Slack

بحث های مهم و امور انتقال اطلاعاتتان را در محیط ساده و کاربرپسند Slack انجام دهید. در این سرویس قابلیت ایجاد تیم های مختلف و حتی ورود به چت خصوصی با تک تک اعضا وجود دارد و به این ترتیب هیچ یک از کارها توسط اعضا نادیده گرفته نخواهد شد.

سرعت تبادل اطلاعات در Slack خیلی بیش تر از مکالمات گروهی در واتس اپ یا رد و بدل کردن ایمیل است. در این سرویس می توانید به صورت رایگان تماس برقرار کنید و بین رشته گفتگو هایی که صورت گرفته است به صورت حرفه ای جستجو کنید.

آشنایی با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن بازSlack برای ایجاد گفتگو تیمی با بی نهایت اعضا رایگان است؛ اما سقف تبادل پیام تا ۱۰ هزار پیغام است که البته برای تیم های کوچک کافی به نظر می رسد.

مدیریت پروژه تحت وب با GoToMeeting

GoToMeeting سرویسی حرفه ای تر از تمام نرم افزار های مدیریت پروژه ها به صورت آنلاین است. هر چند که این برنامه غیر رایگان است اما پلن های رایگانی دارد که در آن حداکثر سه عضو می توانند ملاقات تیمی داشته باشند.

قابلیت سرویس های رایگانی همچون در GoToMeeting به صورت رایگان فراهم نیست اما فضا آن برای مکالمه تیمی حرفه ای تر و کاربر پسند تر است.

آشنایی با بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین رایگان و متن باز

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
نمایش بیشتر
اشتراک در
باخبرم کن
guest
9 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ترین ها بیشترین رای
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
9
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x