الگوریتم های گوگل و سئو بهینه وب سایت

گوگل را می توان بدون شک غول بزرگ در دنیای وب دانست و چیزیکه آن را معروف کرد الگوریتم های گوگل در جستجو بوده و خواهد بود. الگوریتم های گوگل هر روز پیچیده تر و حساب شده تر اطلاعات وب سایت ها را پالایش و جستجو خواهند کرد تا بتوانیم راحتتر به موضوعی که می خواهیم دست پیدا کنیم.

با نگاهی گوتاه به گذشت می توان به این موضوع پی برد که برای ماندگار ماندن در وب و همچنین ایجاد یک وبسایت که کاربران زیاد و درآمد زیادی داشته باشد، قطعا به موتور های جستجو نیازمند خواهیم بود. با توجه به این موضوع که گوگل بخش بسیار گسترده ای از این بازار را در دست گرفته است، می توان گفت اهمیت ندادن به آن کاملا غیر ممکن به نظر می رسد.

الگوریتم های گوگل و نتایج جستجوها

از این رو وب سایت های آنلاین در وب تمایل دارند رتبه بالاتری در این موتور جستجو به دست آورده و از نظر الگوریتم های گوگل بهتر جستجو شوند و مخاطبین بیشتری بتوانند آن ها را ببینند.

الگوریتم های گوگل و سئو بهینه وب سایت | کدنویسی به زبان ساده - Youcode.ir

گوگل در ابتدای کار خود از الگوریتم بسیار ساده ای برای انتخاب نتایج  نمایش داده شده استفاده می کرد، تعداد کلمات استفاده شده در متن مطالب و یا تعداد لینک های داده شده به یک صفحه در وب معیارهای بسیار ساده ای از نظر الگوریتم های گوگل بود تا بتوانند رتبه بالاتری به وب سایت ها بدهند و از این رو نیز بمب های گوگلی مشهور شدند. اما چندی نگذشت که این روش ها مورد سوء استفاده افراد بسیاری قرار گرفت و با روش های تقلبی توانستند موتورهای جستجو و الگوریتم های گوگل که یکی از آنها است را فریب داده و بازدید بسیار قابل توجهی را کسب نمایند.

اما این موضوع باعث اتفاق بسیار ناگواری در گوگل شد، کاربران هنگامی که به دنبال مطالب خاص بودند و گوگل مراجعه می کردند با نتایجی کاملا نامربوط روبرو می شدند و این موضوع می توانست با الگوریتم های گوگل که جدیدا شروع به کار کرده بودند، منجر به نابودی کامل این شرکت شود. از این رو شرکت گوگل تصمیم گرفت روند تازه ای را پیش بگیرد تا بتواند نتایج مفید و کاربردی را که واقعا نیاز کاربرانش را تامین می کند برای آنها برآورده سازد و همین موضوع باعث ایجاد قوانینی به نام سئو برای الگوریتم های گوگل گردید.

سئو چیست؟!

سئو در اصل مخفف سه کلمه Search Engine Optimization می باشد و به معنی بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو است که به الگوریتم های گوگل کمک می کند تا وب سایت های بهتر و بهینه تر را در نتایج خود نمایش دهد.

الگوریتم های گوگل و سئو بهینه وب سایت | کدنویسی به زبان ساده - Youcode.ir

امروزه اگر یک وب سایت بخواهند در گوگل به عنوان نتایج اول نمایش داده شود بادی به قوانین الگوریتم های گوگل و سئو احترام گذاشته و بخش گسترده ای از آن قوانین را در وب سایت خود رعایت کند.

با توجه به پیشرفت روز افزون دنیای وب و افزایش بیشمار وب سایت ها اکنون وب دیگر به سادگی نمی توان پا به عرصه تجارت آنلاید و مطرح شدن در دنیای وب گذاشت، اگر بخواهید یک وب سایت داشته باشید که بازدید روزانه قابل توجهی و یا فروش بالایی داشته باشد قطعا نیاز دارید تا از نظر الگوریتم های گوگل و موتورهای جستجو خوب به نظر برسید.

اگر احساس می کنید بدون دانش اولیه نسبت به قوانین سئو می توانید در دنیای وب حرفی برای گفتن داشته باشید، باید به شما بگوییم که این موضوع محال است!

حال بیاییم بررسی کنیم با همه این مسائل و شرایط کنونی آیا باز هم می شود وارد این عرصه شد و جایگاه مناسبی نیز دست یافت؟!

پاسخ سوال یک کلمه است: بله!

داشتن یک وب سایت در ابتدا موضوع کاملا ساده به نظر می رسد، اما وقتی وب سایت خودتان را طراحی می کنید و یا توسط یک شخص یا شرکت آن را پیاده سازی می کنید بعد از مدتی متوجه خواهید شد که حتی یک نفر هم از وب سایت شما بازدید نمی کند.

برای حل این موضوع شما باید وب سایت خودتان را با قوانین سئو و الگوریتم های گوگل بروزرسانی کرده و سایتتان را در موتور های جستجو به ثبت برسانید برای این کار می توانید از آموزش ثبت وب سایت در موتور جستجوی گوگل استفاده کنید. البته شما در ابتدای کار باید یک وب سایت داینامیک و پویا داشته باشید تا بتوانید به صورت مستمر در آن مطالب کاملا شخصی و در مورد فعالیت تان درج کنید تا توسط الگوریتم های گوگل دیده شوید.

سپس باید آن مطالب را طبق قوانین سئو تنظیم نموده و در وب سایت خود منتشر کنید. در اینجا بحث الگوریتم های گوگل که مختلف نیز هستند برای درک بهینه سازی و کیفیت مطالب شما مطرح می شود.

اگر شما موارد سئو را رعایت کرده باشید روباتهای گوگل به طور مستمر به وب سایت شما مراجعه می کنند و مطالب شما را در نتایج گوگل به معرض دید میلیون ها نفر قرار می دهند، این افراد نیز با کلیک بر روی نتایج حاصل از جستجو و الگوریتم های گوگل کلیک می کنند و به وب سایت شما هدایتشان می کنند و می توانند تبدیل به کاربران، خریداران و یا مشتریان دائمی شما شوند.

با تعریف الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها و نوع کار آنها آشنا شدیم، در مبحث بعدی در مورد انواع الگوریتم های گوگل صحبت خواهیم کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *