بررسی و معرفی

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی برای Android و iOS + فیلم آموزش زبان فرانسه

یکی از زبانهایی که بسیاری از افراد در کنار زبان مادری خود دوست دارند یاد بگیرند زبان فرانسوی است، این زبان با داستان های زیبایی شناخته می شود که هر کسی به رمان و نمایش نامه علاقه دارد دوست دارد با زبان فرانسوی نیز آشنا شود. در کنار این علاقمندان زیادی هستند که می خواهند به کشور فرانسه و سایر کشورهای فرانسوی زبان سفر کنند دوست دارند با قواعد و اصول یادگیری آن آشنا شوند.در عصر حاضر روش ها و متدهای مختلفی برای آموزش زبان فرانسوی وجود دارد که تا قبل از نیز نبوده و ما می توانیم خیلی سریعتر با استفاده از دنیای مجازی شروع به یادگیری این زبان کنیم. یکی از روش هایی جدیدی که برای یادگیری زبان فرانسوی مطرح شده است استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی است که در کنار آموختن دستور زبان و لغات این زبان می توانیم با کلیه مهارت های مورد نیاز شنیداری و گفتاری بطور کامل آشنا شویم و بسادگی به این زبان صحبت کنیم. در ادامه این آموزش می خواهیم شما را با برخی از اپلیکیشن های معتبر و معروف برای یادگیری زبان فرانسوی بیشتر آشنا کنیم.

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی برای Android و iOS + فیلم آموزش زبان فرانسه

چرا یادگیری زبان فرانسوی مورد نیاز است؟

زبان شناسان زبان فرانسوی را بعنوان ششمین زبان پراستفاده در دنیا می شناسند و تقریبا کسانی در کشورهای دیگر به این زبان صحبت می کنند بیش از 200 میلیون نفر هستند و شما با یادگیری این زبان می توانید با این تعداد از افراد در سراسر دنیا صحبت کنید. در کنار صرفا یادگیری زبان دوم بعد از زبان مادری یکی از شگفت انگیزترین دلایل برای آموزش زبان فرانسوی، سفر و گردش در کشور فرانسه است که هرکسی آرزو دارد یکبار هم که شده به این کشور و پایتخت آن شهر پاریس و سایر شهرهای زیبای آن سفر کند. با سفر با این کشور می توانیم با جاذبه های توریستی آن شامل بناهای تاریخی، فرهنگ و آداب و رسوم، معاشرت با مردم فرانسه و تاریخ آن بیشتر آشنا شویم.

بسیاری از داستان ها و رمان های مشهوری که با زبان فرانسه نوشته شده است بسیار زیاد است و ارزش هنری بالایی دارد که از جذابترین آنها می توان به رمان بینوایان، شازده کوچولو، سه تفنگدار و… اشاره کرد. ادبیات فرانسه از غنی ترین ادبیات های موجود در بین زبان های رسمی و زنده دنیا می باشد که برای اینکه بتوانیم رمان اصلی آن را از زبان فرانسوی به سایر زبان ها ترجمه کنیم باید به این زبان مسلط شویم. در کنار کتابهای عاشقانه فرانسوی می توانیم فیلم ها و آهنگ های زیبا و پر احساس فرانسوی را مثال بزنیم که دل هر بیننده و شنونده ای را به سمت خود جذب می کند و ما می توانیم با یادگیری کامل زبان فرانسوی بخوبی با مفاهیم و معانی آنها آشنا شویم و از آنها لذت ببریم.

در این مطلب نیز ما می خواهیم با برخی از مهمترین برنامه ها و اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی جهت یادگیری این زبان بین المللی آشنا شویم؛ همچنین اگر تمایل دارید از فیلم های آموزشی برای یادگیری زبان فرانسه استفاده کنید پیشنهاد ما دریافت مجموعه آموزش های زبان فرانسه فرادرس است. از آنجایی که این مجموعه آموزشی توسط اساتید با تجربه تدریس شده است به همین دلیل میتواند به شما کمک کند تا فرایند یادگیری را تسریع کنید و در مدت کوتاهی به زبان فرانسه آشنایی پیدا کنید؛ برای دریافت این مجموعه آموزشی روی لینک زیر کلیک کنید:

راه های یادگیری زبان فرانسوی که باید بدانیم

شما می توانیم به روش های مختلفی به زبان فرانسوی صحبت کنید و به دستور زبان آن آگاهی پیدا کنید. در ادامه می خواهیم برخی از آنها را بررسی کنیم. اگر شما هم در راه آموزش زبان فرانسوی مبتدی هستید راه های زیر برایتان مناسب است و هر کدام از این روش ها می توانید تسلط خود را بر این زبان بیشتر کنید.

یادگیری کلمات و واژگان فرانسوی

از جمله ابتدایی روش ها برای آموزش هر زبان یادگیری لغات و کلمات مورد استفاده در آن زبان است که زبان فرانسوی هم از این قاعده مستثنی نیست. می دانیم که یکی از مهمترین عناصر و اجزای هر زبانی کلمات مورد استفاده در آن است پس مطمئنا با خواندن لغات مختلف همراه با معنی و تلفظ صحیح آن می توانیم راه اصلی را بپیماییم. اگر مبتدی هستید می توانید با کتاب های آموزشی مناسب برای کودکان و نوجوانان آغاز کنید که البته این شروع کار است و با یادگیری ساده ترین لغات در زبان فرانسوی می توانید انگیزه خوبی برای فراگیری این زبان کسب کنید.

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی برای Android و iOS + فیلم آموزش زبان فرانسه

اگر در سطح متوسطی هستید می توانید انواع کتابها و رمان های مشهوری که در بالا ذکر شد را مطالعه کنید و در کنار آن با جملات و دستور زبان فرانسه هم آشنا شوید. ولی اگر در سطح حرفه ای تری هستید هم می توانید فیلم های فرانسوی، روزنامه و مجلات و کتابهای علمی و تخصصی را مشاهده کنید و مناسب با تخصص و رشته تحصیلی خود منابع معتبر مورد نیازتان را مطالعه کنید. پس شروع آموزش زبان فرانسوی را می توان با یادگیری لغات و واژگان آن آغاز کرد.

آموزش دستور زبان و گرامر فرانسوی

مرحله بعدی پس از آموختن لغات و کلمات، یادگیری دستور زبان و گرامر فرانسه است که می تواند به ما طرز صحیح استفاده از واژگان در قالب جملات را آموزش دهد. شاید بنظر برسد که یادگیری گرامر زبان فرانسوی در ابتدا خیلی جالب نباشد ولی اگر قدری حوصله و صبر داشته باشید می توانید جذابیت های آن را درک کنید و عاشق زبان فرانسوی شوید. بهتر است از منابع مختلفی گرامر و دستور زبان فرانسوی را بخوانید تا به ساختار این زبان بصورت کامل آشنا شوید.

فیلم های فرانسوی بیشتری ببینید

خوشبختانه فیلم و سریال های سینمای فرانسه و سایر کشورهای فرانسوی زبان بسیار غنی و جذاب هستند که توانسته اند در جشنواره های معتبری مانند اسکار و کَن فرانسه بدرخشند. نکته مثبتی که در هنگام مشاهده فیلم های فرانسوی می توانیم مشاهده کنیم شناخت نوع گویش و طرز رفتار و حرکات توسط فرانسوی زبانان است که ما هم می توانیم از آنها بخوبی تقلید کنیم. اگر به فیلم های فرانسوی هم دسترسی زیادی ندارید می توانید با سایت های معتبری مانند یوتیوب انواع کلیپ های فرانسوی را مشاهده کنید.

موسیقی فرانسوی گوش دهید

یکی از روش های یادگیری کامل هر زبانی هنر گوش دادن است، اگر بتوانید به خوبی عبارات و واژگان مورد استفاده را گوش دهید می توانید درک و فهم بهتری از اجزای یک زبان بدست بیاورید. از جمله ابزارهایی هم که برای گوش دادن زبان فرانسوی موجود است آهنگ ها و موسیقی زیبای آن است.

به کشورهای فرانسوی زبان سفر کنید

هیچ چیزی بهتر از سفر به کشور فرانسه و سایر کشورهایی که به زبان فرانسوی صحبت می کنند نمی تواند به ما حس خوب این زبان را منتقل کند. ولی در محیط واقعی برای صحبت کردن با زبان فرانسوی قرار می گیریم مطمئنا خیلی زودتر یادگیری ما کامل خواهد شد. پس سفر باید تا پخته شود خامی! اگر توانایی سفر به کشور فرانسه را ندارید می توانید به سایر کشورهایی که مستعمره فرانسه بوده اند نیز سفر کنید. کشورهایی که در حال حاضر زبان فرانسه بعنوان زبان رسمی آنها مورد استفاده مردم قرار گرفته 29 کشور است. که برخی از آنها عبارتند از:

  • بلژیک
  • سوئیس
  • سنگال
  • هائیتی
  • لوکزامبورگ
  • کانادا
  • و…

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی برای Android و iOS + فیلم آموزش زبان فرانسه

آشنایی با اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی

یکی از راه های نوین و جدیدی که می توانیم بعنوان متد جدیدی آموزشی برای یادگیری زبان فرانسوی نام ببریم آشنایی با انواع اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی است. این برنامه ها با ابزارها و امکانات جالبی که دارند به ما کمک می کنند تا بصورت کامل با تمامی جزئیات و بخش هایی که زبان فرانسوی دارد آشنا شویم. در ادامه می خواهیم برخی از نرم افزار و اپلیکیشن های آموزش زبان فرانسوی را برای گوشی های Android و iOS معرفی شده اند بررسی کنیم.

آموزش زبان فرانسوی با اپلیکیشن های اندرویدی و آیفون

مطابق با روش هایی که بصورت کلاسیک می توانستیم آموزش زبان فرانسوی را یاد بگیریم شامل کلاس های آموزشگاهی و خصوصی، با استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای هوشمند مجازی نیز می توانیم آموزش زبان فرانسوی را آغاز کنیم. مهمترین و معتبرترین اپلیکیشن های یادگیری زبان فرانسوی را در ادامه معرفی می کنیم.

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی برای Android و iOS + فیلم آموزش زبان فرانسه

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه نِمو Nemo

اولین برنامه ای که می خواهیم برای یادگیری زبان فرانسوی نام ببریم اپلیکیشن Nemo است که این نرم افزار بصورت کاملا رایگان علاوه بر آموزش زبان فرانسوی می تواند به شما برای یادگیری 34 زبان مختلف دیگر نیز کمک کند. البته روش آموزشی این برنامه بصورت درس به درس نیست و کاربران می توانند براساس زمان و وقتی که دارند از این اپلیکیشن استفاده کنند و با خواندن تدریجی واژگان و عبارات جدید می توانیم آنها را بخوبی مرور کنیم تا ملکه ذهن ما شود و در حافظه ی بلند مدت خود ذخیره کنیم. در حال حاضر اپلیکیشن Nemo در قالب نرم افزارهای اندرویدی و مناسب برای گوشی های آیفون قابل دانلود و استفاده است.

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی برای Android و iOS + فیلم آموزش زبان فرانسه

اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس

خبر خوب برای فارسی زبان اینکه اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس برای یادگیری کامل زبان فرانسوی توسط طراحان خوش ذوق این شرکت منتشر شده است که نقش مهمی در یادگیری زبان فرانسوی برای علاقمندان به آموزش این زبان در ایران دارد. با استفاده از فیلم های آموزشی و درس به درس در نرم افزار فرادرس می توانیم بصورت گام به گام و با تدریس اساتید شناخته شده زبان فرانسه شروع به فراگیری کامل این زبان کنیم و بخوبی به تمام قواعد و دستور زبان فرانسوی مسلط شویم. در حال حاضر اپلیکیشن آموزشی فرادرس تحت سیستم عامل اندروید قابل نصب و استفاده می باشد و در آینده نیز نسخه ی تحت سیستم عامل iOS منتشر خواهد شد.

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه رزتا استون Rosetta Stone

سومین مورد از انواع اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی که یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین نرم افزارهای مخصوص یادگیری زبان های مختلف در سراسر دنیاست، برنامه ی رزتا استون نام دارد. اپلیکیشن رزتا استون با تجربه ای کامل و عمیق در آموزش زبان فرانسوی ابزار کاملا مطمئن برای یادگیری این زبان محبوب است که با محیطی جذاب و گرافیکی می تواند تمامی مولفه های مورد نیاز برای آموزش زبان فرانسوی را برای ما مهیا کند. اگر در آموزش زبان فرانسوی کاملا مبتدی و بدون دانش اولیه هستید می توانید با اپلیکیشن رزتا استون شروع کنید و در ابتدا با کلمات، عبارات و جملات فرانسوی آشنا شوید و بعد از به درک کاملی از دستور زبان و گرامر فرانسه برسید. از امتیازات خوب این نرم افزار استفاده از اساتید و زبان شناسان مطرح برای آموزش زبان فرانسه است که باعث شده محتوای منتشر شده در آن بسیار غنی باشد. این اپلیکیشن در حال حاضر تحت پلتفرم های اندروید و iOS و همچنین تحت وبسایت این شرکت قابل استفاده است.

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی برای Android و iOS + فیلم آموزش زبان فرانسه

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه Open Language

دیگر نرم افزار آموزشی که رویکردی رسمی برای آموزش زبان های خارجی در اختیار دارد، اپلیکیشن Open Language است. متد و روش آموزش این برنامه از این جهت رسمی است چون براساس سطح CEFR می باشد که چارچوب رسمی اتحادیه اروپا برای بررسی زبانها می باشد و سنجشی قابل قبول برای بررسی حرفه ای بودن هر فرد در یادگیری زبان های خارجی است. شروع آموزش زبان فرانسوی در این برنامه در قالب درس های مختلف بوده که با دیالوگ آغاز شده و مابقی درس نیز درباره همان ادامه پیدا می کند. اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید خبر خوش این است که در بخش های متنوع این برنامه می توانید راهنمایی های مورد نیاز را با زبان انگلیسی دریافت کنید تا به شما در یادگیری سریعتر زبان فرانسوی کمک بیشتری کند. بعد از آموزش درس های طرح شده می توانید بسراغ آموختن کلمات و واژگان فرانسوی بروید و آنها در قالب جملات و همراه با تلفظ صحیح یاد بگیرید. در هر بخشی تمرین ها و سوالات خوبی طرح شده اند تا با تمرین و تکرار لغات بیشتری را به حافظه بلندمدت خود بسپارید. اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی Open Language در حال حاضر تحت Android و iOS و همچنین تحت وب قابل استفاده است.

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی برای Android و iOS + فیلم آموزش زبان فرانسه

اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه MindSnacks

آخرین نرم افزاری که در این مطلب به بررسی آن درباره آموزش زبان فرانسوی می پردازیم اپلیکیشن MindSnacks می باشد. این برنامه با استفاده از رابط کاربری زیبا و جالب خود مراحل یادگیری زبان فرانسوی را برای دانش آموزان و دانشجویان آسان کرده و جذابیت های بصری که دارد آموزش لغات و واژگان را برای هر کاربری زیبا می کند. اپلیکیشن MindSnacks  رویکردی بازی محور و همراه با سرگرمی در مطالعه لغات دارد و کلیه کلمات موجود و مورد نیاز در زبان فرانسوی را در قالب 9 بازی آموزش می دهد و در آن می توانیم به حجم بالایی از واژگان دسترسی داشته باشیم که بالغ بر 50 مجموعه ی لغوی می شود.

جمع بندی درباره اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی

در این مطلب سعی کردیم شما را با اهمیت یادگیری زبان فرانسوی و راه های آموزش این زبان جذاب آشنا کنیم و برخی از مهمترین موارد از اپلیکیشن آموزش زبان فرانسوی را برای کاربران گوشی های اندروید و iOS معرفی کردیم. برای اینکه بصورت جامع با ساختار دستور زبان و واژگان زبان فرانسوی آشنا شوید پیشنهاد می کنیم با فیلم های آموزشی فرادرس شروع به یادگیری روش ها و متدهای معتبر آموزشی کنید تا بطور کامل به تمامی مهارت های شنیداری و گفتاری زبان فرانسوی مسلط شوید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

اشتراک در
باخبرم کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x