بررسی و معرفی

اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف خارجی + معرفی منابع یادگیری زبان های خارجی

در کنار یادگیری هر علم و دانشی باید با برخی از اطلاعات مورد نیاز برای ارتباط گرفتن با مردم و شهروندان کشورهای دیگر آشنا شویم و این دانش مربوط به یادگیری زبان های خارجی است و برحسب علاقه و آموزش های موجود برای هر زبان می توانیم زبانهای مختلفی را برای یادگیری انتخاب کنیم. از جمله زبانهای انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، چینی، اسپانیایی و… یادگیری هرکدام از این زبانها می تواند در سراسر دنیا برایمان مفید و کاربردی باشد و در حال حاضر که مهاجرت شهروندان هر کشور به سایر مناطق جهان زیاد اتفاق می افتد می توانیم هر زبان خارجی را در کشورهای مهاجرپذیر پیدا کنیم. پس نیاز است تا آموزش زبان های مختلفی را شروع کنیم و از آنها برای مقاصد و اهداف خود بهره برداری کنیم. در این میان برای اینکه با زبان های خارجی آشنا شویم راه های متعددی وجود دارد و یکی از آنها استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف است که در این مطلب می خواهیم به آنها اشاره کنیم.

اهمیت آموزش زبان های مختلف چیست؟

عموما افراد برای اینکه بخواهند زبان های خارجی را یاد بگیرند تنبل هستند و سخت می توانند با آن ارتباط برقرار کنند چون می خواهند با زبانی غیر از زبان مادری خود بخوانند و صحبت کنند. ولی به باور کارشناسان زبان یادگیری حداقل 1 زبان خارجی برای هر فردی مورد نیاز است.

اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف خارجی + معرفی منابع یادگیری زبان های خارجی1695

این زبان دوم می تواند مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم موجود در هر کشوری باشد و یا بخاطر سفرهای مداوم به هر منطقه ای از کشورهای دیگر. در هر صورت می توانیم برای آموزش زبان های مختلف دیگر شروع بکار کنیم و آنها را یاد بگیریم. اگر بعنوان یک تاجر به کشورهای متعددی سفر می کنیم خیلی خوب این نیاز را درک خواهید کرد تا بدون استفاده از یک شخص مترجم خودتان بتوانید با تاجران کشورهای دیگر تجارت و رایزنی کنید که اینکار باعث حس اعتماد متقابل بیشتری بین شما و سایر تجار خواهد شد.

اگر به عنوان یک دانشجو بخواهید به دانشگاه های معتبر سراسر دنیا بورسیه شوید و مراحل آموزش خود را طی کنید حتما نیاز دارید تا زبان خارجی کشور مورد نظر را یاد بگیرید در غیر اینصورت نمی توانید محتوای آموزشی را فرا بگیرید. و اگر هم به عنوان یک شهروند جدید که به کشور دیگری مهاجرت کرده یا پناهنده شده شده ایم بخواهیم با مردمان آنها صحبت کنیم و نیازهای خود را برطرف کنیم باید با زبان آن کشور آشنا شویم و بخوبی به مهارت های شنیدن و صحبت کردن مسلط شویم. امروزه با ظهور عصر دیجیتال با استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف و در کنار آن استفاده از منابع آموزشی تصویری همچون مجموعه آموزش زبان خارجی فرادرس می‌تواند به ما کمک کند تا مسیر یادگیری را با سرعت بیشتر طی کنیم. برای دریافت این مجموعه آموزشی ارزشمند می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

مهمترین دلایل آموزش زبان های خارجی چیست؟

حال باید ابتدا از خودمان بپرسیم که چرا باید زبان آموزش های مختلف را شروع کنیم؟

برای پاسخ به این سوال می توانیم به چند مزیت مهمی که با یادگیری زبان های مختلف برایمان اتفاق می افتد اشاره کنیم.

افزایش سلامت ذهن

مطالعات جدید نشان می دهد افرادی که یادگیری زبان های خارجی را شروع کرده اند فارغ از سن آنها توانایی های بهتر کسب کرده اند که یکی از آنها افزایش سلامت ذهن و فکر آنهاست و مزایای بالایی برای آنها ایجاد شده است.

اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف خارجی + معرفی منابع یادگیری زبان های خارجی1695

برخی از این مزایا عبارتند از : توانایی تمرکز بالاتر، افزایش مهارت های شنیداری، افزایش میزان حافظه و بهبود حواس.

ارتقاء فرصت های کاری

وقتی بتوانیم به زبان های خارجی پرکاربرد در سراسر جهان صحبت کنیم می توانیم فرصت های شغلی و کسب و کار بهتری بدست بیاوریم و در شغل مورد نظرمان مشغول بکار شویم.

با یادگیری هر زبان خارجی به همان میزان که با فرهنگ و سنت های یک کشور آشنا می شویم می توانیم فرصت های کاری بهتری بدست بیاوریم مثلا اگر به زبان آلمانی، انگلیسی و یا فرانسوی مسلط شویم می توانیم این زبانها را در آموزشگاه ها تدریس کنیم و یا تور لیدر گردشگری جهت سفر به کشورهای شویم.

ایجاد رابطه و دوستی

اگر می خواهیم با شهروندان کشورهای مختلف همصحبت شویم و آداب و رسوم آنها آشنا شویم یکی از بهترین گزینه ها برای اینکار یادگیری زبان آنهاست. بدون اینکه آموزش زبان رسمی شهروندان در سراسر جهان را ندانیم نمی توانیم با آنها صحبت کنیم و رابطه دوستی برقرار کنیم و لازم است حداقل با مهارت های گفتاری و شنیداری آن زبان خارجی آشنا شویم.

امکان سفر و گردشگری به کشورهای دیگر

پر واضح است اگر زبان خارجی کشوری را بدانیم دوست داریم به آن کشور سفر کنیم و با آداب و سنت های آن منطقه آشنا شویم. طبیعی است کسی که به زبان فرانسوی مسلط است می تواند براحتی به کشور های فرانسوی زبان سفر یا مهاجرت کند. اگر بتوانیم بصورت کامل و همانطور که مردم کشورهای دیگر به زبان مادری خود صحبت می کنند مسلط شویم براحتی می توانیم بعنوان شهروندان آن کشور شناخته شویم و مشکلی بابت ارتباط برقرار کردن با مردمان آنها نداشته باشیم. اگر بخواهیم با سرعت و عملکرد بهینه بالایی یادگیری زبان های خارجی را شروع کنیم می توانیم با انواع اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف شروع کنیم که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

نکات کلیدی برای شروع یادگیری زبان های مختلف

برای کسب آموزش های لازم در زمینه یادگیری زبان های خارجی مختلف مانند هر علم و دانش دیگری باید به نکات کلیدی و مهمی دقت کرده و آنها را رعایت کنید.

البته در حوزه آموزش زبان های خارجی این نکات کاربردی تر هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

با برنامه ریزی پیش بروید

همیشه برای اینکه به موفقیت و نتایج خوبی برسیم باید برنامه ریزی کاملی داشته باشیم که به ما بگوید چه چیزی را چطور و چگونه شروع کنیم. در مورد آموزش زبان های خارجی مختلف هم همینطور است و با پیروی کردن از یک برنامه ریزی خوب می توانیم مشخص کنیم که بطور مثال برای یادگیری زبان انگلیسی چه هدفی داریم و در چه زمینه ای می خواهیم از آن استفاده کنیم.

اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف خارجی + معرفی منابع یادگیری زبان های خارجی1695

به صورت مستمر تمرین کنید

اصل موضوع تمرین چه برای رشته تحصیلی و ورزشی و چه یادگیری زبان خارجی بسیار مهم است. تمرین کردن بعد از یادگیری هر بخش از زبان های خارجی می تواند آموزش های جدید را ملکه ذهن شما کند. همچنین با استفاده از تمرین کافی متوجه خواهید شد روی کدام بخش ها باید بیشتر کار کنید تا به هدف خود برسید.

نظرات دیگران را بپرسید

هیچوقت در امر آموزش خجالتی نباشید و سعی کنید از دیگران در مورد پیشرفت یادگیری خود سوال بپرسید و نظرات آنها را بخواهید. دیدگاه های دیگران به شما کمک خواهد کرد تا متوجه شوید در چه قسمت هایی ضعف دارید و یا قویتر هستید.

انگیزه تان را حفظ کنید

حفظ انگیزه می تواند باعث کسب اعتماد به نفس بالاتر برای شما شود و در یادگیری و استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف خارجی به شما کمک کند. همچنین شما بیشتر از قبل تلاش خواهید کرد و شوق فراگیری مطالب جدید را بیشتر از قبل خواهید داشت.

آشنایی با اپلیکیش های آموزش زبان های مختلف سراسر دنیا

در این بخش می خواهیم به محور اصلی مقاله برسیم و شما را با انواع اپلیکیشن های آموزش زبان های خارجی آشنا کنیم و درباره روش کار و مزایای هرکدام صحبت کنیم.

اپلیکیشن آموزش زبان دولینگو Duolingo

از جمله محبوبترین و کاربردی ترین نرم افزارهای موجود که می توانید با آن آموزش زبان های مختلف خارجی را آغاز کنید اپلیکیشن دولینگو است. برای اینکار فقط کافیست تا بعد از نصب و اجرای این برنامه می توانید از بین زبان های موجود هرکدام را که خواستید انتخاب کنید و یادگیری آن را آغاز کنید.

اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف خارجی + معرفی منابع یادگیری زبان های خارجی1695

در نرم افزار دولینگو نیازی نیست حساب کاربری خاصی را ایجاد کنید ولی اگر بخواهید مراحل یادگیری و آموزش خود را ثبت کنید می توانید بسادگی حساب کاربری را ایجاد کنید. در این برنامه می توانید با استفاده از متون، صوت و فیلم های آموزشی قرار داده شده یادگیری انواع زبان های خارجی را شروع کنید که با استفاده از ابزارهای صوتی امکان فراگیری واژگان و لغات هر زبان خارجی بصورت اصلی آن و بدون کم و کاست فراهم خواهد شد. با اتمام هر بخش و درس های موجود در برنامه دولینگو به درس سختتر دیگری ارجاع داده خواهید شد که واژگان ها و کلمات بیشتری را دارد و اینکار باعث می شود دایره لغات شما افزایش پیدا کند. محیط کاربری این اپلیکیشن به زبان فارسی نیست و جهت استفاده از آن برای سیستم عامل اندروید می توانید از فروشگاه گوگی پلی و همچنین برای کار در پلتفرم iOS می توانید این برنامه کاربردی را از فروشگاه App Store اپل دانلود کنید.

اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس

اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف خارجی + معرفی منابع یادگیری زبان های خارجی1695

از جمله برنامه های تحت اندروید که توانسته است حجم بالایی از مطالب آموزشی برای یادگیری زبان های مختلف را بصورت آنلاین ارائه دهد اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس است که می توانید درباره زبان های مختلفی مانند زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، چینی و… فیلم های آموزشی مناسب برای تمامی گروه های سنی دریافت کنید. این نرم افزار توانسته است با بهره بردن از اساتید خبره و با تجربه در زمینه یادگیری زبان های خارجی، بیش از 19000 ساعت آموزشی را تهیه و تدوین کند و در اختیار زبان آموزان فارسی زبان قرار دهد. در حال حاضر می توانید جهت استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف فرادرس برای سیستم عامل اندروید به لینک زیر مراجعه کنید و این اپلیکیشن جامع آموزشی را دریافت و نصب کنید.

اپلیکیشن آموزش زبان ممرایز Memrise

یکی دیگر از نرم افزارهای محبوب و کاربردی در زمینه آموزش زبان های مختلف خارجی تخصص دارد اپلیکیشن Memrise می باشد که سطح آموزشی برای این برنامه از سطوح مبتدی تا پیشرفته را شامل می شود. این نرم افزار توانسته است با تمرکز بیشتر بر واژگان و لغات هر زبان خارجی نقش مهمی در یادگیری کلمات و بخاطر سپردن آنها داشته باشد.

اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف خارجی + معرفی منابع یادگیری زبان های خارجی1695

با تاکید بر آموزش لغات و واژگان، گفتگو و مکالمه با دیگران و فهم جملات هنگام صحبت کردن توانسته است بعنوان یک برنامه مخصوص جهت یادگیری کلمات و مهارت های گفتاری شناخته شود. از دلایل محبوبیت بالای این نرم افزار می توان به میزان نصب فعال در فروشگاه های معتبر اپلیکیشن های موبایلی دانست که با امتیازی نزدیک به 4.7 از 5 نشان از محبوب بودن این نرم افزار در زمینه آموزش زبان های مختلف خارجی دارد.

اپلیکیشن آموزش زبان های خارجی Memrise بصورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است و برای کلیه گوشی های هوشمند اندرویدی و سیستم عامل iOS قابل دانلود و نصب می باشد و می توان از آن برای کسب آموزش درباره زبان هایی نظیر انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی  استفاده کرد.

اپلیکیشن آموزش زبان DROPS Visual

برای اینکه به توانایی های این برنامه پی ببریم کافیست بدانیم که از نظر فروشگاه اندرویدی گوگل بعنوان یکی از اپلیکیشن های برگزیده سال 2022 شناخته شده است. اپلیکیشن DROPS Visual را شاید تابحال در جای دیگری نشنیده باشید و به همین خاطر می توانیم آن را یکی از برنامه های جدید و با طراحی بروز در زمینه آموزش زبان های خارجی مختلف دانست.

اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف خارجی + معرفی منابع یادگیری زبان های خارجی1695

این برنامه بصورت کاملا تصویر محور طراحی شده است یعنی واژگان و کلمات را به صورت تصویری به کاربران نمایش می دهد که در این حالت قدرت یادگیری و ثبت کلمات در حافظه خیلی بهتر و سریعتر خواهد شد. ثابت شده است که این روش می تواند آموزش زبان های خارجی را برای کاربران آسانتر و با فهم عمیقتر کرده و دایره لغات را افزایش خواهد داد. خوشبختانه اپلیکیشن DROPS Visual از آموزش زبان فارسی و 48 زبان خارجی دیگر پشتیبانی می کند و آن را می توانیم بصورت کاملا رایگان بر روی گوشی های اندروید و آیفون نصب و فعال کنیم.

جمع بندی درباره اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف

در این مطلب سعی کردیم با دلایل آموزش و یادگیری زبان های مختلف خارجی آشنا شویم و به برخی از کاربردهایی که زبان های مختلف برای ما دارند اشاره کردیم و درباره نکات مهم و کلیدی که برای روش آموزش زبانهای خارجی است به صورت موردی اشاره کردیم. در عصر دیجیتال اگر بخواهیم آموزش زبان را به صورت حرفه ای تر دنبال کنیم می توانیم با انواع اپلیکیشن آموزش زبان های مختلف شروع کنیم که در بالا به آنها پرداخته شد. اگر بخواهیم با استفاده از آموزش های به روز و معتبر در این زمینه آشنا شویم پیشنهاد می کنیم با فیلم های آموزشی فرادرس شروع کنید تا بتوانید بصورت کامل به تمامی جنبه های یادگیری یک زبان بین المللی دسترسی پیدا کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

اشتراک در
باخبرم کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x