بررسی و معرفی

اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی شامل بخش ها و قسمت های مختلفی می شود که با آموختن هر قسمت می توانیم بگوییم که به این زبان بطور کامل مسلط شده ایم. بخش های آموزش هر زبانی شامل دستور زبان و گرامر، واژگان و لغات، درک مطلب و خواندن، مهارت های شنیداری یا Speaking و مهارت های گفتاری یا Listening می باشد که هرکدام اهمیت خاص خود را دارد. ولی از جمله مهمترین بخش های آموزش زبان انگلیسی مربوط به دستور زبان و گرامر است که به ساختار و ترکیب قسمت های مختلف یک جمله و پاراگراف کمک می کند. با یادگیری بخش گرامر Grammar می توانیم بگوییم که بدرستی به چارچوب زبان انگلیسی آشنایی پیدا کرده ایم و خودمان نیز می توانیم با حداقل دانش از این زبان، شروع به جمله سازی و ترکیب کلمات کنیم. در این مطلب می خواهیم درباره آموزش دستور زبان و استفاده از اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی صحبت کنیم و انواع نرم افزارهایی که در این زمینه وجود دارند را معرفی کنیم.

دلایل اهمیت گرامر زبان انگلیسی چیست؟

آموزش و یادگیری گرامر در زبان انگلیسی برای هر کسی که می خواهد درس های آموزش زبان انگلیسی را شروع کند اهمیت بسیار بالایی دارد. احتمالا دانشجویان و دانش آموزان زیادی هستند که برای یادگیری گرامر انگلیسی مشکل دارند و نمی توانند براحتی قواعد دستور زبان را فرا بگیرند.

اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

سوالی که مطرح است اینکه اگر گرامر انگلیسی را بخوبی یاد نگیریم چه مشکلی پیش می آید؛ در جواب این سوال باید گفت که اگر نتوانیم با دستور زبان انگلیسی بطور کامل آشنا شویم در سایر بخش های مهم و با اهمیت بعدی شامل صحبت کردن و همچنین شنیدن و البته درک مطلب با مشکل مواجه خواهیم شد و می توان دریافت که شاکله و اساس زبان انگلیسی را بخش گرامر تشکیل می دهد.

کاربرد دستور زبان و گرامر در زبان انگلیسی چیست؟

لغات و واژگان را می توان مانند آجری تعریف کرد که در بدنه یک سازه بعنوان گرامر قرار می گیرد و آن را به یک ساختمان تبدیل می کند. اگر می خواهید بعنوان یک دانشجو جهت ادامه تحصیل و طی کردن مراحل آموزش عالی مانند دکترا به خارج از کشور سفر کنید و در آموزشگاه ها و دانشگاه های معتبر جهان مشغول به تحصیل شوید باید مدارک مورد نیاز زبان انگلیسی را نیز کسب کنید. این مدارک بعضا با 2 عنوان شناخته می شوند که شامل تافل و آیلتس هست، اگر تقاضای دریافت مدرک دوره های بین المللی مورد نظر را داریم باید هر چهار مهارت اصلی را یاد بگیریم که عبارتند از:

  • خواندن
  • نوشتن
  • شنیدن
  • صحبت کردن

همانطور که اشاره شد برای یادگیری هرکدام از مهارت ها آموزش گرامر بسیار مهم است. در این بخش با کاربرد حائز اهمیت گرامر و دستور زبان آشنا شدیم و اگر می خواهیم آموزش گرامر زبان انگلیسی را به صورت تخصصی و کامل فرا بگیریم می توانیم با فیلم های آموزشی فرادرس به صورت گام به گام شروع به فراگیری دستور زبان انگلیسی کنیم. در ادامه می خواهیم بدون اتلاف وقت درباره انواع اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی بیشتر بدانیم و معروف ترین و پرکاربردترین آنها را نام ببریم.

معرفی اپلیکیشن های آموزش گرامر زبان انگلیسی

تا قبل از اینکه فضای مجازی و گوشی های هوشمند به شکل امروزی پرکاربرد و در دسترس عموم افراد قرار بگیرند برای اینکه آموزش زبان انگلیسی را شروع کنیم باید به سراغ آموزشگاه ها و اساتید باتجربه این زبان می رفتیم و در قالب کلاس های ترمی مراحل یادگیری زبان انگلیسی را طی می کردیم تا در آخر بتوانیم بطور کامل به این زبان مسلط شویم. ولی در حال حاضر با پیشرفت هایی که در زمینه هوشمند سازی روش های آموزشی شکل گرفته می توانیم با انواع ابزارها و امکانات جدید و فناوری های بروز، یادگیری انواع زبان های خارجی مخصوصا زبان بین المللی انگلیسی را شروع کنیم. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با انواع اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی آشنا کنیم و برخی از محبوبترین نرم افزارهای موجود برای این زبان را معرفی کنیم.

اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن آموزش گرامر انگلیسی Practice English Grammar

این برنامه توانسته است در سال 2014 بعنوان بهترین نرم افزار و اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی معرفی شود. با استفاده از فلش کارت ها، سوالات و مقالاتی که در این نرم افزار وجود دارد می توانیم در جهت ارتقا و بهبود گرامر انگلیسی تلاش کنیم. با بهره بردن از Flash Card ها می توانیم اصول گرامر را بخاطر بسپاریم و با استفاده از آزمون هایی که داخل این اپلیکیشن قرار دارد سطح مهارت خود را بررسی کنید. از مزیت های خوب این برنامه وجود محتوا و درس های رایگان درون آن است که اگر هم به درس های پیشرفته تر و با ویژگی های بیشتری احتیاج داریم با حداقل هزینه درون این برنامه خریداری کنید. در حال حاضر اپلیکیشن Practice English Grammar را می توانیم برای سیستم عامل های اندروید و iOS بصورت رایگان دانلود و نصب کنید.

اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس

از جمله نرم افزارهای فعال و کامل در زمینه آموزش انواع بخش های زبان انگلیسی مخصوصا Grammar می توانیم به اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس اشاره کنیم. این نرم افزار که از آن به عنوان جامع ترین مرکز دانش مجازی ایران نام برده می شود توانسته است با استفاده از اساتید زبده و باتجربه زبان و ادبیات انگلیسی فیلم های آموزشی فارسی را بصورت درس به درس ارائه کند و همراه با تمرین های متعدد یادگیری گرامر زبان انگلیسی را برای دانشجویان و علاقمندان راحت‌تر کند. هم اکنون می توانید آخرین نسخه اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس را برای سیستم عامل اندروید بصورت کاملا رایگان دانلود و نصب کنید.

اپلیکیشن آموزش گرامر انگلیسی Grammar App

برخی از اوقات نمی دانیم که از کجا شروع کنیم و چطور با گرامر زبان انگلیسی آشنا شویم، در این حالت می توانیم از اپلیکیشن Grammar App استفاده کنیم که در هر مرحله می توانیم بصورت گام به گام بخش هایی از گرامر انگلیسی را مطالعه کنیم. با استفاده از طی کردن دوره های آموزشی و پشت سرگذاشتن آنها و حل تمرین های موجود در آن می توانیم بخوبی کلیه مراحل یادگیری گرامر انگلیسی را یاد فرا بگیریم. اپلیکیشن Grammar App مبتنی بر بازی های جالب و جذابی است تا ساختار و چارچوب گرامر و دستور زبان انگلیسی را بسادگی یاد بگیریم. شما می توانید تمامی جنبه های آموزش گرامر را در این برنامه مشاهده کنید و بیش از 200 گزینه در جهت یادگیری مهارت های دستور زبان انگلیسی خواهید داشت. تمامی ویژگی های گفته شده باعث می شود تا این برنامه را یکی از برترین اپلیکیشن های آموزشی فروشگاه اپ استور اپل معرفی کنیم. هم اکنون در سیستم عامل اندروید می توانید این نرم افزار را به صورت رایگان و در پلتفرم iOS نیز با پرداخت 0.99 دلار آن را خرید و نصب کنید.

اپلیکیشن آموزش گرامر انگلیسی Grammar Up

یکی دیگر از انواع اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی نرم افزار Grammar Up است که بر محتوای مشاغل و کسب و کارها متمرکز است و با استفاده از نمودار های جالب و مختلف تعبیه شده در این برنامه میزان ضعف و قوت شما را در یادگیری گرامر زبان انگلیسی نمایش می دهد. با بهره بردن از ابزارهای موجود در این برنامه می توانید فقط بر روی نقاط ضعف خود تمرکز کنید و آنها را بهبود دهید. برنامه Grammar Up در نسخه اصلی خود بصورت رایگان عرضه شده است ولی اگر بخواهید از امکانات و ویژگی های بهتر و پیشرفته تر این برنامه استفاده کنید باید نسخه کامل آن را خریداری کنید. یکی از بخش های جالبی که در این برنامه قرار دارد بخش شمارش معکوس است تا افراد تحت فشار تمرینی بتوانند نتیجه بهتری بگیرند و در ادامه هم راهکارها و پیشنهادهای مناسبی را برای هرچه بهتر شدن یادگیری گرامر زبان انگلیسی به شما ارائه می کند. هم اکنون می توانید این نرم افزار را برای کلیه گوشی های تلفن همراه اندروید و iOS نصب و فعال کنید.

اپلیکیشن آموزش گرامر انگلیسی Basic English Grammar

یکی دیگر از برنامه های کاربردی در زمینه آموزش گرامر زبان انگلیسی اپلیکیشن Basic English Grammar است که یکی از توسط معروف گرامر انگلیسی یعنی ریموند مورفی طراحی و توسعه داده شده است. این نرم افزار سعی کرده است انواع فعالیت ها و درسنامه های مرتبط با موضوع گرامر را ارائه کند و خود دارای تقریبا 145 نکته مهم گرامر زبان انگلیسی است که همه آنها بسیار مهم و کاربردی هستند. از پایه ای ترین و اساسی ترین برنامه هایی که در زمینه یادگیری گرامر انگلیسی وجود دارد اپلیکیشن Basic English Grammar است که با امکان برنامه ریزی برای دروس متنوع و آزمون های مختلف جهت آموزش کامل مبحث گرامر انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه توانسته است با داشتن بیش از 230 درس گرامر زبان انگلیسی و همچنین بیش از 480 آزمون با رابط کاربری آسان و کوتاه نقش مهمی در یادگیری گرامر داشته باشد.

اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

از جمله عوامل کامل بودن این اپلیکیشن مربوط به پشتیبانی آن از 100 نوع زبان خارجی دیگر است. این برنامه بصورت کاملا رایگان عرضه و منتشر شده است ولی برای اینکه بخواهید از امکانات بیشتر و بخش های کاملتر آن استفاده کنید می توانید نسخه حرفه ای آن را تنها با مبلغ 1.49 دلار خرید کنید. اپلیکیشن Basic English Grammar بصورت پیشفرض نسخه پولی دارد که امکانات پیشرفته تری نسبت به نسخه رایگان خود عرضه می کند. البته اگر می خواهید نکات گرامری بیشتر و کاملتری را داشته باشید می توانید آنها را خریداری کنید. البته این برنامه جزء گرانترین ولی پرکاربردترین نرم افزارهای آموزش گرامر زبان انگلیسی می باشد که با در نظر داشتن طراحی آن توسط یک استاد معتبر در زمینه آموزش زبان انگلیسی آن را ارزشمند می دانیم و دانش آموزان و دانشجویان زیادی در سراسر جهان از این برنامه تابحال استقبال کرده اند.

اپلیکیشن آموزش گرامر انگلیسی English Grammar Book

از دیگر برنامه مخصوص گرامر زبان انگلیسی، اپلیکیشن English Grammar Book است که بصورت کاملا رایگان حتی بدون هیچگونه خرید درون برنامه می توانید از تمامی امکانات و ابزارهای یادگیری گرامر زبان انگلیسی استفاده کنید. این در حالتی است که اگر برنامه مشابه دیگری با مشخصات این نرم افزار وجود دارد بخش های پولی زیادی در آن قرار می گرفت. این برنامه که بصورت کاملا ساده آموزش گرامر را نمایش می دهد توانسته است تمامی موضوعات و بخش های اصلی گرامر زبان انگلیسی را همراه با فعل های مجهول و معلوم، کلمات و اصطلاحات هم آوا به صورت کامل پشتیبانی کند و با زبانی شیوا تمامی نکات ارزشمندی که برای گرامر زبان انگلیسی مهم هستند را با زبانی شیوا و صریح به مخاطبین خود آموزش دهد. با استفاده از تمرین های موجود در آن کاربر می تواند بعد از یادگیری درس های مربوطه بعضی از تمرینات را براحتی انجام دهد. با بهره بردن از برنامه English Grammar Book می توانیم مقدار پیشرفت خودمان را ارزیابی و مشاهده کنیم و آنها را ارتقا دهیم. این نرم افزار در نسخه پایه و اصلی خود بصورت رایگان عرضه شده است ولی دارای تبلیغات است. البته با خرید یک بخش جدید در این برنامه دیگر تبلیغات نمایش داده نمی شود. نسخه کامل و پیشرفته تر آن هم تنها با مبلغ 0.99 دلار قابل تهیه کردن است.

اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن آموزش گرامر انگلیسی Grammarly

یکی دیگر از انواع اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی که از جدیدترین نرم افزارهای مربوط به حوزه آموزش گرامر زبان انگلیسی است، اپلیکیشن Grammarly نام دارد. این نرم افزار سعی کرده است تا اشکالات گرامر را بمحض تایپ، ویرایش و اصلاح کند. مثلا مواردی از جمله ویرگول، غلط املایی، استفاده نادرست کلمات مشابه و شکل درست افعال را به ما آموزش خواهد داد تا از آنها به شکل مناسبی در جملات و نوشته ها استفاده کنیم. اپلیکیشن Grammarly علاوه بر اینکه از جدیدترین و بروزترین نرم افزارهای مخصوص آموزش گرامر انگلیسی است ولی توانسته لقب یکی از پرکاربردترین و محبوبترین نرم افزارهای آموزش گرامر زبان انگلیسی لقب بگیرد. برای استفاده از این اپلیکیشن در سیستم عامل اندروید محدودیتی نیست و می توانید آن را بصورت رایگان استفاده کنید ولی در پلتفرم iOS می بایست نسخه مخصوص گوشی های آیفون را از فروشگاه اپ استور اپل خریداری کنید.

اپلیکشن آموزش گرامر انگلیسی English Grammar Test

از جمله محبوب ترین نرم افزارهای ارائه شده در زمینه گرامر زبان انگلیسی اپلیکیشن English Grammar Test است که دارای بیش از 1200 محتوای متنوع جهت تمرین و آموزش گرامر می باشد و از آن می توانیم برای یادگیری تمام سطوح آموزشی از افراد مبتدی تا حرفه ای استفاده کنیم. این نرم افزار می تواند میزان پیشرفت تحصیلی و نمرات را ارزیابی و تحلیل کند و با ابزارهای نمایش آمار نتایج تحلیل خود را نمایش دهد. اپلیکیشن English Grammar Test به صورت کاملا رایگان عرضه شده است ولی دارای برخی از تبلیغات است.

جمع بندی درباره اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی

در این مطلب سعی کردیم درباره اهمیت و جایگاه گرامر در زبان انگلیسی بیشتر صحبت کنیم و با خصوصیات و کاربردهایی که دستور زبان برای سایر بخش ها شامل Speaking, Listening , Reading و Writing آشنا شویم و همچنین برخی از انواع اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی را که برای ما بسیار کاربردی هستند معرفی کردیم. اگر بخواهید به تمامی سطوح و مهارت های بخش گرامر زبان انگلیسی مسلط شوید پیشنهاد می کنیم با فیلم های آموزشی فرادرس شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید تا بتوانید در این زمینه تسلط کافی را بدست بیاورید.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا