بررسی و معرفیسیستم عامل اندروید

ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید – 9 ایده پولساز برای ساخت اپلیکیشن Android

حقیقتا موفقیت یک مجموعه و به اصطلاح یک استارتاپ جدید به شکل گیری ایده و خاص بودن آن مربوط است. با استفاده از ایده های جالبی که تیم سازنده و بنیان گذاران یک شرکت پایه ریزی می کنند هدف و مسیر راه آن استارتاپ مشخص و معین می شود.

در دنیای امروزی بیش از بیش به دنیای اپلیکیشن ها و برنامه های تحت موبایل پرداخته می شود، می خواهیم نقدی داشته باشیم بر بهترین و جذاب ترین ایده های ساخت اپلیکیشن اندرویدی که با استفاده از کسب آموزش برنامه نویسی اندروید بتوانیم به راحتی خودمان هم از این ایده ها استفاده کنیم.

نقش اپلیکیشن موبایلی در معرفی استارتاپ

معرفی جذاب ترین ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید که باید بدانید

در ابتدای کار نگاهی داریم به اینکه آیا برای مجموعه و شرکت ما ساخت اپلیکیشن مهم و مناسب است و چرا باید از این طریق ارتباط خودمان را با افراد، مشتریان و کسانی که می خواهند از خدمات و امکانات زیر مجموعه ما استفاده کنند؟

پاسخ به این سوال هم می تواند ساده باشد و هم پیچیده! پر واضح است که اگر بتوانیم راه ارتباطی مان را با استفاده از ابزارهای نوین که شامل گوشی موبایل و تبلت که امروزه بیشتر از هر وسیله دیگری همراه مردم است، ارتقا دهیم می توانیم در هر حالت و هر مکانی کنار آنها باشیم و با پیام هایی که به کاربرانمان ارسال می کنیم آنها به استفاده از خدمات خود ترغیب کنیم.

بازار قارچ گونه ی اپلیکیشن های موبایلی به سرعت در حال پیشرفت و بروزرسانی به شیوه های جدید و کاربر پسند است تا کاربران به خوبی بتوانند به هدف خود در ارائه محصول و خدمات داده شده برسند.

این بازار در حال حاصل تمامی جوانب یک گوشی موبایل را در دست گرفته است و هر کسی بخواهد با تلفن همراه خود کاری انجام دهد ناگزیر است تا حداقل با یک اپلیکیشن موبایلی کار کند و وظایف مورد نظرش با آنها انجام دهد.

در این بین هم بزرگترین شرکت های صنعتی، فروشگاهی، پزشکی و سلامتی هم در این عرصه وارد شده اند و راه ارتباطی خود با مردم را کار با این اپلیکیشن ها معرفی کرده اند.

حتما برای شما هم پیش آمده است وقتی وارد یک نهاد و سازمان می شوید اعلانات مربوط به عدم مراجعه به مرکز و استفاده از اپلیکیشن موبایلی برای کسب خدمات معرفی شده است، طبیعی است که برای کاهش زمان انجام کار، کاهش هزینه حمل و نقل و اتلاف وقت دوست دارید از این برنامه های کاربردی استفاده کنید.

معرفی جذاب ترین ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید که باید بدانید

برنامه های مختلفی را در فروشگاه های معتبر اندروید و همچنین سیستم عامل iOS اپل می بینیم که ایده های جذاب و خلاقانه ای دارند و با بیان همین موارد نقطه اتکای بالایی برای جذب مخاطب دارند، عموما این فروشگاه های بزرگ در وب سایت گوگل پلی گوگل و اپ استور اپل قابل مشاهده است.

از خلق ایده تا ساخت اپلیکیشن اندروید

هر ایده از زمان خلق آن تا اجرایی شدنش باید به خوبی توسط تیم فنی و مهندسی اعتبار سنجی شود تا شرایط ایجاد و ساخت اپلیکیشن موبایل آسان تر شده و بتوانند به صورت جامع یک نیاز از مردم را برطرف کنند.

حتی بعد از ایجاد نمونه اولیه برنامه موبایلی باید به فکر بروزرسانی و تغییرات آن باشیم تا زمینه پیشرفت و رقابت با شرکت های رقیب را فراهم کنیم به این صورت است که می توانیم از موفقیت خود صحبت کنیم در غیر این صورت مجموعه هایی که خدمات یکسانی با ما دارند جلو خواهند زد و سود بیشتری خواهند برد.

در هر صورت شما برای اینکه یک شرکت استارتاپی را شروع کنید علاوه بر اینکه باید زیر ساخت های اولیه را داشته باشید و نیروی انسانی زبده ای را مشغول به کار کنید باید از ایده هایی که منجر به شکل گیری اولیه برند شما شده است به خوبی دفاع کنید تا کسب و کار شما با پشتوانه خوب نظری و راهبردی همراه باشد، و با این مهم است که می توانید به آنچه در آینده انجام می دهید خوشبین و امیدوار باشید.

در حال حاضر شرکت های کثیری هستند که پا به عرصه فناوری گذاشته اند و درآمد خود را با ایجاد برنامه های تحت وب، اندروید و همینطور iOS بیشتر کرده و ارزش بالایی به دست آورده اند از این بین می توان به شرکت های گوگل، آمازون، اینستاگرام و در ایران هم استارتاپ های دیجی کالا، اسنپ، نت برگ و … اشاره کرد.

اگر به ساخت نرم افزارهای تلفن همراه علاقه مندید، مشاهده آموزش زیر برای شما کارساز است.

معرفی جذاب ترین ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید که باید بدانید

چطور باید ایده های خود را پرورش دهیم

چه شما مدیر یک شرکت بزرگ باشید و چه یک بنیان گذار مجموعه استارتاپی این را باید بدانید که شکل گیری یک ایده می تواند آغاز یک راه بزرگ برای شما باشد و با اجرایی کردن آن به درآمد بالایی برسید.

نباید با ایده های ابتدایی خود را سرزنش کنید بلکه با شکل گیری بهتر ایده اولیه و پر و بال دادن به آن راه را برای ایده های منطقی و کاربردی و همینطور عملیاتی باز کنید.

ارتقاء استعداد، انگیزه و مهارت ها

هنگام شروع کار باید حتما استعداد اولیه ای از خلق یک ایده مناسب داشته باشید و در آن زمینه مهارت و توانایی ابتدایی را کسب کرده باشید. با اینکار انگیزه شما برای دستیابی به یک هدف بزرگ و مهم دو چندان خواهد شد.

در راستای توانایی و استعداد خود می توانید همراه با تیم فعال و خلاقی که گردآوری می کنید ایده های جالبی را خلق کنید.

لزوم نیازسنجی عمومی کاربران

تمام کاری که ما می خواهیم انجام دهیم برطرف کردن یک مشکل و معضل فردی، اجتماعی، شهری و کشوری می تواند باشد تا به کاربران و عموم مردم کمک کند تا با استفاده از برنامه ای که شرکت ما منتشر کرده است بتوانیم نیاز اولیه و مهم جامعه را برطرف کنیم.

همیشه سعی کنید برای رسیدن به ایده اولیه و کاربردی در محیط اطرافتان بیشتر جستجو کنید و با معضلاتی که مردم با آنها مواجه هستند آشنا شوید و برای آنها دنبال راه چاره ای باشید.

با استفاده از این روش می توانید یک نقشه راه اولیه بدست بیاورید تا هدف خود را از ایجاد یک اپلیکیشن مشخص کنید. البته آموزش برنامه نویسی فرادرس می تواند به شما در زمینه کلیه ی اقداماتی که یک توسعه دهنده به آنها نیاز دارد کمک شایانی کند تا با استفاده از ابزارهای معرفی شده کار ساخت یک اپلیکیشن مناسب را انجام دهد.

اگر به ساخت نرم افزارهای تلفن همراه علاقه مندید، مشاهده آموزش زیر برای شما کارساز است.

معرفی جذاب ترین ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید که باید بدانید

توجه به حوزه های با کمبود فناوری

باید توجه داشته باشیم که در هر بخشی که مخاطبین توجه بیشتری به آن دارند باید حضور پررنگ تری داشته باشیم ولی این همه ی کار نیست و باید به دنبال حوزه ای باشیم که فناوری کمتری در آن ورود پیدا کرده و نیاز به ایجاد اپلیکیشن های هوشمند موبایلی بیشتر از سایر بخش در آن حس می شود.

با استفاده از این موضوع می توانید بازار جدیدی را در حوزه کاری که انتخاب کرده ایم ایجاد کنیم و مسیر رشد و پیشرفت بیشتر را به خوبی طی کنیم.

ایده های جالب و کاربردی ساخت اپلیکیشن 

در این قسمت می خواهیم با بخشی از ایده های جالب و عملیاتی که تا به امروز مورد توجه قرار گرفته اند صحبت کنیم تا شما هم براساس آنها تخیلات لازم برای ارائه ایده های جدید را کسب کنید :

اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

به عنوان یکی از مهمترین ایده های داده شده در عصر جدید که مربوط به حوزه حمل و نقل است می توانیم این قبیل برنامه ها را برای راحتی و رفاه حال مردم جامعه در نظر بگیریم.

در کشور های دیگر این اپلیکیشن با نام Uber و Taxify  به خوبی شناخته شده است و حجم خدمت رسانی این برنامه ها در کشور آمریکا و دیگر کشورهایی که این شرکت به آنها سرویس دهی می کند بالا بوده است.

مسافران به صورت روزمره می توانند از قابلیت های درخواست یک تاکسی آنلاین بهرمند شوند و در وقت و زمان و هزینه صرفه جویی کنند.

در ایران هم برنامه هایی مثل اسنپ و تپسی و ماکسیم توانسته اند با استفاده از قیمت و در دسترس بودن نزدیک ترین راننده محلی، جذابیت بالایی را برای کاربران خود ایجاد کنند.+

اپلیکیشن خرید فروشگاه های اینترنتی

معرفی جذاب ترین ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید که باید بدانید

خرید جزء مواردی است که مربوط به مرد یا زن و بچه نیست و هرکسی که نیاز به خرید هر وسیله و محصولی هست می خواهد یک خرید رضایت بخش داشته باشد.

در دنیا بزرگترین و ثروتمندترین شرکت ها در زمینه خرید لوازم و تجهیزات خرد و کلان فعلا هستند که می توان به وبسایت معروف آمازون و باباعلی و ebay اشاره کرد که توانسته اند اکثر نیازهای کاربران و مردم را تامین کنند. در ایران هم بیش از همه مجموعه دیجی کالا توانسته است سیل عظیمی از نیازهای کاربران برای محصولات را تامین کنند.

قیمت های ثبت شده برای هر محصول می تواند شاخص مهمی برای سایر کاربران باشد تا طبق آن اقدام به خرید وسیله مورد نظر خود کنند.

علاوه بر این در خرید مشتریان جدیدی که می خواهند وسیله ای را خریداری کنند با مشاهده نظرات کاربران و خریداران قبلی می توانند تصمیم بگیرند که چه محصولی بهتر و مناسبتر برای آنها است.

از جمله برنامه های خرید از فروشگاه های اینترنتی می توان به دیجی کالا اشاره کار که با ساخت اپلیکیشن iOS خود توانسته است کاربران آیفون اپل را هم با خود همراه کند.

شبکه های اجتماعی عکس و فیلم

هر گردهمایی که در محیط عمومی داریم شامل هزینه های مختلفی برای در کنار هم بودن از شهر، کشور و قاره های دیگر است. اختلاف زمانی بین هر کشور هم مزید بر علت است که برای گفتگو و بحث باید زمان زیادی را تلف کرد تا این ملاقات ها و صحبت ها انجام شود.

اما با ایجاد اپلیکیشن های شبکه اجتماعی و ابزارهای مفید و جالبی که می توانیم در این نوع اپلیکیشن ها مشاهده کنیم کار ما برای این معضلات حل خواهد شد و مدیران و کارمندان یک شرکت هم می توانند با طرف مقابل خود به رد و بدل پیام های متنی، تصویری و فیلمی بپردازند.

این اپلیکیشن ها بخاطر داشتن جامعه اماری بالا یکی از مواردی است که با تعداد بالای بازدید کننده می توانند برای سازندگان شبکه اجتماعی و مردمی که در آن عضو می شوند مفید باشد. خوب بودن آن برای مدیران برنامه از جه جذب سرمایه گذاری است.

برای مثال اپلیکیشن انتشار عکس و فیلم اینستاگرام توانسته است با جذب میلیاردی کاربران و اختصاص صفحه اختصاصی به هر کاربر، آنها بتوانند کالا و محصول خود را معرفی و تبلیغ کنند.

سفارش آنلاین غذا

معرفی جذاب ترین ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید که باید بدانید

یکی از مایحتاج های کاربران و مردم در جامعه مربوط به غذا هست که به طور سنتی افراد باید در محل پخت غذا در رستوران ها حاضر شوند و با انتخاب و پرداخت مبلغ آن سفارش غذا بدهند که امری زمانبر و در مورد حمل و نقل در شهرهای پرترافیک سخت خواهد بود.

با استفاده از اپلیکیشن سفارش غذا کاربران می توانند غذای مورد نیاز خود را ببینند، عکس، نظرات کاربران، مواد اولیه به کار رفته، امتیازات داده شده از خریداران قبلی و اطلاعات مورد نظر را مشاهده کنند و بعد از اقدام به سفارش غذا کنند.

به طور مثال اپلیکیشن های اسنپ فود و عطاوویچ یکی از مواردی هستند که شما می توانید با استفاده از آنها به سفارش غذای سنتی و فست فودی در تمامی رستوران های شهر و استان خود اقدام کنید و هزینه آن را به صورت اینترنتی پرداخت کنید تا استفاده از پیک در محل به شما تحویل داده شود.

اپلیکیشن ارسال بار و پیک

هر وقت بخواهیم یک بار و وسایل را جابجا کنیم نیاز به داشتن وسیله مخصوص داریم و با مراجعه به وانت بار ها در خیابان درخواست می کنیم که در محل حاضر شوند و بار شما را ارسال کنند. در این بین کم مشکلاتی نبوده که مثل گم شدن و دزدیده شدن بار توسط راننده که شناختی از آن نداشته ایم.

ولی با استفاده از اپلیکیشن های توزیع و ارسال بار همراه با پیک موتوری، وانت و کامیونت می توانیم به راحتی درخواست ارسال بار را انجام دهیم و با مشخص کردن مبدا و مقصد، هزینه آن به صورت خودکار و منصفانه محاسبه خواهد شد و با پرداخت هزینه درخواست شما انجام خواهد شد.

به طور مثال اپلیکیشن های الو پیک، اسنپ باکس از این قبیل مواردی هستند که ایده ی ارسال بار را به خوبی پوشش داده اند.

شاید با اطمینان بتوان گفت اکثر این برنامه های اندرویدی با استفاده از زبان محبوب جاوا طراحی و ساخته شده است که شما هم می توانید با آموزش برنامه نویسی جاوا از الان شروع به یادگیری کرده و در این مسیر موفق ظاهر شوید.

اپلیکیشن سفر و هتل

معرفی جذاب ترین ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید که باید بدانید

وقتی می خواهیم به هر شهر و کشوری سفر کنیم باید به فکر مکان و جایی که قرار است در آن استراحت کنیم باشیم و خیالمان بابت محل اسکان راحت باشد. معمولا بعد از رفتن به شهر مورد نظر به دنبال سوئیت و هتل هستیم که ممکن است محل مورد نظر کیفیت و خدمات خوبی نداشته باشد و تجربه ی خوبی از سفر نداشته باشیم.

ولی با استفاده از اپلیکیشن سفر و رزرو هتل می توانید سوئیت های مختلف همراه با امکانات، قیمت، تصاویر محل و اتاق ها، میزان رضایت مسافرین قبلی و سایر موارد را مشاهده کنید و اقدام به رزرو مطمئن مکان مورد نظر خود کنید تا به راحتی محل اسکان و مستقر شدن تان را انتخاب کنید.

به طور مثال برنامه اسنپ تریپ و علی بابا از سری اپلیکیشن هایی هستند که می توانید به راحتی برای هر شهر، مسافرخانه ها و هتل های موجود در آن را بررسی و انتخاب کنید.

اپلیکیشن سلامت و پزشکی

مطمئنا بعد از اینکه شما دچار بیماری شدید اولین انتخاب حضور در مطب دکتر و دریافت نسخه برای دارو هست. البته در حال حاضر هم این روش مطمئن ترین روش برای اینکار هست و نمی توان آن را کنار گذاشت ولی به هر صورت ممکن است شخصی برای کسب اطلاعات در مورد بیماری و دارو می خواهد با یک پزشک مشورت کند که در این بین نمی خواهد هزینه ویزیت دکتر و حمل و نقل در دوران بیماری کرونا را پرداخت کند.

با استفاده از برنامه های سلامت محور و آموزش پزشکی می توانید به کلیه اطلاعات در زمینه بیماری ها، دارو و انواع مایحتاج پزشکی خود دسترسی داشته باشید و از آنها استفاده کنید.

به طور مثال برنامه پزشک من و برنامه زوپ می تواند به شما کمک کند تا به صورت آنلاین ویزیت پزشک مورد نظر خود را ثبت کنید و با پزشکان حاذق مشاوره پزشکی بگیرید تا از سلامتی خود اطمینان کسب کنید.

اپلیکیشن سفارش محصولات سوپرمارکتی

ساده ترین راه تا قبل از این رفتن به بقالی های سر کوچه و سوپرمارکت های محل برای گرفتن ملزومات منزل بوده است و هنوز هم هست ولی در مکان هایی که این امکان وجود ندارد و مسافت رسیدن به فروشگاه های زنجیره ای طولانی و زمانبر است و همچنین نبود وسیله شخصی می تواند شما در حمل خریدهای انجام شده با مشکل مواجه کند انتخاب دیگری هم وجود دارد.

با استفاده از برنامه های سوپرمارکت می توانید محصولات را با تخفیف های ویژه و دیدن عکس و نظرات کاربران مشاهده کنید تا براحتی با پیک شرکت مورد نظر خرید شما در درب منزل تحویل داده شود.

معرفی جذاب ترین ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید که باید بدانید

اپلیکیشن های افق کوروش و اسنپ مارکت از این قبیل برنامه هایی هستند که با استفاده از آنها می توانید محصولات را تخفیف بیشتر از بقالی های محل دریافت کنید و در منزل خود به سادگی تحویل بگیرید.

اپلیکیشن های ورزشی و تناسب اندام

می خواهم به تناسب اندام مناسبی برسم و ورزش کنم ولی برنامه ای برای ورزش و رژیم غذایی خوبی ندارم، در شهر و محل زندگی من هم باشگاه ورزشی مناسبی نیست مخصوصا برای خانم های ایرانی، این مشکلی است که هر کسی با آن مواجه می شود ولی چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟

با استفاده از برنامه های آموزش حرکات ورزشی و فیتنس می توانید کلیه ی حرکات ورزشی که می توانید با وزنه و یا هوازی کار کنید را در این اپلیکیشن ها مشاهده کنید و با مشاهده فیلم و تصاویر حرکات به خوبی ورزش مورد علاقه تان را انجام دهید.

برنامه های کرفس و اپتیت فیت از جمله اپلیکیشن های تناسب اندام هستند که می توانید از آنها برای این منظور استفاده کنید.

جمع بندی درباره ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید

همیشه هر ایده ای که به ما کمک کنه تا بتونیم راه حل مشکلات و معضلات خودمان و جامعه را بدست بیاریم می تونه به ما انگیزه مضاعفی بده تا در مورد تمامی موارد به ارائه فکر و ایده جدیدتر رو بیاریم.

باهم مقاله ایده های ساخت اپلیکیشن اندروید را به اتمام رساندینم. آموزش آنلاین فرادرس به عنوان منبعی مطمئن برای کسب اطلاعات لازم و کافی و دیدن آموزش های مرتبط با تولید و انتشار انواع برنامه های اندرویدی هست تا بتوانید خودتان هم صاحب یک اپلیکیشن اختصاصی باشید.

1.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

اشتراک در
باخبرم کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x