بررسی و معرفی

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان + فیلم های آموزش زبان فرانسه

یکی از چالش های مهمی که کودکان در سنین پایین می توانند آن را تجربه کنند یادگیری زبان های خارجی دیگر است. در اصل کودکان بعلت قدرت یادگیری بالاتر بهتر می توانند لغات و دستور زبان جدیدی را فرا بگیرند و از این نظر استعداد بیشتری نسبت به سنین بالاتر از خود دارند. این موضوع را می توان در قدرت تقلید کردن آنها دید که براحتی هر آنچه به زبان بیاوریم یاد می گیرند و حفظ می کنند. از جمله زبان های خارجی که می توانیم برای آموزش کودکان و نونهالان برای یادگیری در نظر بگیریم زبان فرانسوی است. زبان فرانسه می تواند یک مسیر فرهنگی و آموزشی جدیدی را برای کودکان باز کند تا اگر بخواهند در درجات بالاتر مانند یک فرانسوی صحبت کنند و حتی به کشورهای فرانسوی زبان سفر کنند.ولی باید این را در نظر گرفت که یادگیری به روش کلاسیک و آکادمیک برای کودکان سخت و مشکل خواهد بود و آنها باید با روش های دارای سرگرمی و بازی آموزش را آغاز کنند. به همین خاطر ابزارهای جدید یادگیری به کمک ما آمده اند و می توانیم با دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان شیوه تدریس و تعلیم زبان فرانسوی را به آنها ارائه کنیم و این زبان را به عنوان زبان دوم بعد از زبان مادری شان هدیه کنیم.

در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی اپلیکیشن های آموزش زبان فرانسه منابعی را برای یادگیری این زبان معرفی کنیم. یکی از شناخته شده ترین منابع آموزشی در بستر وب فارسی فیلم های آموزشی فرادرس است. در صورتی که تمایل دارید در کنار استفاده از اپلیکیشن های آموزشی از منابع دیگر مانند فیلم های آموزشی استفاده کنید تا فرآیند یادگیری زبان فرانسه را تسریع کنید پیشنهاد ما دریافت مجموعه آموزش های زبان فرانسه فرادرس است. برای دریافت این مجموعه آموزشی ارزشمند همین حالا روی لینک زیر کلیک کنید.

مهمترین مزایای آموزش زبان فرانسه به کودکان

اگر دقت کنیم هرچیزی که تابحال از کودکی یاد گرفته ایم و آموزش دیده ایم هیچوقت از یادمان نرفته است و ملکه ذهن ما شده است. مانند جدول ضرب و اعمال ریاضی و همچنین حروف الفبای فارسی. پس یادگیری علوم برای کودکان بسیار سریعتر از سنین بالاتر انجام می شود و براحتی می توانند در حافظه بلند مدت خود ثبت کنند.

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان + فیلم های آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان های خارجی هم یکی از آنها که کودکان علاقه خواهند داشت یک زبان خارجی دیگر مانند زبان فرانسوی را در کنار زبان مادری خود یاد بگیرند و در آینده از آن استفاده کنند. در ادامه برخی از مزایای آموزش زبان فرانسه به کودکان را بررسی می کنیم.

1- فکر و ذهن کودکان همیشه آماده پذیرش اطلاعاتی از یک زبان جدید است و اینطور مشخص است که آموزش دوم برای کودکان چندان دشوار نیست.

2- کودکان اگر یک زبان خارجی دیگر مانند زبان فرانسه را یاد بگیرند به آنها کمک خواهد شد تا با فرهنگ، سنت ها و آداب و رسوم زبان فرانسه و سایر کشورهای فرانسوی زبان آشنا شوند.

3- همواره ثابت شده است کودکانی که زبان دوم مانند زبان فرانسه یاد گرفته هوش بالاتری نسبت به کودکان همسن خود دارند و در اصل هوش هیجانی آنها باعث می شود هوش اجتماعی آنها رشد کند.

4- شکی نیست کودکان که دو زبان را بلد هستند راحتتر و بهتر می توانند با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنند و همچنین ارتباطات خود بسادگی گسترش دهند و البته در این زمینه از نگاه دیگران بزرگتر از سن خود دیده خواهند شد.

5- می توانیم تجسم کنیم کودکی که دو زبانه است حس اعتماد به نفس بالاتری دارد و نسبت به دنیای اطراف خود شناخت اگاهانه بیشتری دارد.

6- فرصت هایی که برای کودکان دو زبانه پیش می آید بسیار بیشتر از کودکان عادی است و در محیط منزل، کوچه و خیابان و مدرسه این فرصت ها قابل لمس است.

7- از جمله توانایی هایی که توسط کودکان دو زبانه بدست می آید مربوط به توانایی شناختی است و کودک خیلی بهتر و با شناخت بالاتر محیط اطراف خود را لمس خواهد کرد.

آشنایی با روش های آموزش زبان فرانسه به کودکان

حال که با مزایا و اهمیت یادگیری زبان فرانسه برای کودکان آشنا شدیم می خواهیم شما را با روش هایی که می توانیم آموزش زبان فرانسوی را به کودکان دلبندتان یاد بدهید آشنا کنیم. شیوه های زیر هرکدام می توانند در سطح خود روش های جالب و کاربردی باشند و همینطور مانند دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان می توانند از بروزترین و کاملترین شیوه های یادگیری باشند.

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان + فیلم های آموزش زبان فرانسه

یادگیری لغات با فلش کارت ها

شیوه آموزش لغات با استفاده از فلش کارت ها یک روش اثبات شده و مهم است که هرکسی برای یادگیری لغات و واژگان زبان فرانسوی می تواند از فلش کارتهایی استفاده کند که لغت فرانسوی و معنی آن به همراه تلفظ نوشته شده است و با آموختن هر فلش کارت می توانیم به سراغ فلش کارت بعدی برویم.

همچنین برای کودکان فلش کارت های تصویری بسیار موثر است که با دیدن تصویر و در کنار آن لغت فرانسوی درک بهتری نسبت به آن لغت پیدا می کنند و براحتی می توانند آن را ملکه ذهن خود کنند. هرگونه بازی که کودک بتواند با جفت کردن کارت ها و تصاویر مشابه انجام دهد می تواند یک راه جالب برای یادگیری زبان فرانسه باشد.

پخش کارتون و انیمیشن های فرانسوی زبان

کودکان همیشه کارتون ها و انیمیشن های زیبا علاقه دارند و در سنین بالاتر هم آنها را تماشا می کنند. حال اگر یکی از روش های آموزشی برای زبان فرانسه مشاهده کارتون فرانسوی زبان توسط آنها باشد تاثیر خوبی بر یادگیری زبان فرانسه نزد کودکان خواهد داشت. در این زمینه وبسایت های متعددی هستند که می توانید کارتون ها و انیمیشن های فرانسوی زبان را دانلود و تماشا کنید.

استفاده از موسیقی و آهنگ های به زبان فرانسه

موسیقی خود دارای یک زبان مخصوص به خود است که کودکان دوست دارند موسیقی های زیبا و شاد را گوش دهند. حال اگر این موسیقی با متنی از زبان فرانسوی باشد تاثیر یادگیری این زبان برای کودکان بیشتر خواهد بود.

آموزش زبان فرانسه با بازی های مجازی

بعضی مواقع فقط بازی و سرگرمی کودکان را راضی نگه خواهد داشت و چه خوب است که در این بازی بتوانیم کلمات و واژگان فرانسوی را به آنها یاد بدهیم. در حال حاضر هم بسیاری از بازی های آنلاین و تحت کامپیوتر که مناسب کودکان هستند دارای محتوای آموزشی هستند و شما می توانید بازی هایی که به زبان فرانسوی هستند برای کودکتان تهیه کنید.

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان + فیلم های آموزش زبان فرانسه

صحبت با کودکان به زبان فرانسوی

از جمله روش هایی که در کلاس های درسی هم انجام می شود استفاده از زبان اصلی فرانسوی برای صحبت کردن است. حال شما باید با کودکان به زبان فرانسوی صحبت کنید تا آنها در شرایط واقعی قرار بگیرند و مجاب شوند که به زبان فرانسوی با شما صحبت کنند. این روش می تواند در طول چند سال به همین شیوه ادامه داشته باشد و کودک با زبان محاوره و عامیانه فرانسوی آشنا شود.

استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان فرانسه

ولی یکی از جدیدترین روش های آموزشی برای یادگیری زبان فرانسوی استفاده و دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان است تا آنها بتوانند مطابق با عصر تکنولوژی پیش بروند و به تمامی امکانات مورد نیاز سمعی و بصری برای یادگیری زبان فرانسوی دست پیدا کنند.

معرفی انواع اپلیکیشن های آموزش زبان فرانسه برای کودکان

خب بالاخره به بخش اصلی این مطلب رسیدیم و می خواهیم با برخی از مهمترین و کاربردی ترین اپلیکیشن های آموزش زبان فرانسه مناسب برای کودکان آشنا شویم و به جزئیات و مزایای هرکدام از آنها بپردازیم.

اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان + فیلم های آموزش زبان فرانسه

اولین برنامه ای که می خواهیم جهت آموزش زبان فرانسه برای کودکان و سنین بالاتر معرفی کنیم اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس است. این برنامه در زمینه آموزش آنلاین انواع دوره های زبان های خارجی مطرح است و با ارائه بهترین فیلم های آموزشی که توسط اساتید باتجربه و نخبه ایرانی تهیه و تدوین شده است به عنوان بزرگترین دانشنامه مجازی فارسی شناخته می شود. با بیش از 19000 ساعت فیلم آموزشی علاوه بر یادگیری زبان فرانسه برای کودکان می توانید آموزش زبان های خارجی دیگر مانند زبان انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، چینی و… را نیز شروع کنید. در حال حاضر نسخه تحت سیستم عامل اندروید اپلیکیشن فرادرس را می توانید از لینک زیر دریافت و نصب کنید.

اپلیکیشن آموزش زبان دولینگو Doulingo

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان + فیلم های آموزش زبان فرانسه

یکی از محبوبترین و مهمترین نرم افزار هایی که در حال حاضر برای یادگیری انواع زبان های خارجی مخصوصا زبان فرانسه برای کودکان استفاده می شود اپلیکیشن دولینگو است. روش آموزش در این برنامه به صورت بازی های جذاب و سرگرم کننده است که برای یادگیری کودکان نیز بسیار مورد نیاز است. برای هر بخش درس هایی قرار داده شده است که با گذراندن موفقیت آمیز هرکدام از آنها به بخش مشکلتری هدایت خواهید شد که اینکار باعث ارتقاء توانایی های کودکان خواهد شد.

مهمترین ویژگی های متمایز اپلیکیشن دولینگو که باعث محبوب شدن آن شده است عبارتند از:

  • رابط کاربری جذاب با استفاده آسان
  • محیط کاربری سرگرم کننده
  • ارائه آموزش ها به صورت بازی
  • قابل استفاده در محیط کلاس درس
  • تعداد کاربران بالا در سراسر جهان
  • وجود انجمن و وبسایت های فعال متعدد

یکی از کاندیدهای دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان مطمئنا برنامه دولینگو خواهد بود که می توانید برای پلتفرم های اندروید و iOS از طریق فروشگاه گوگل پلی Google Play و اپ استور App Store دانلود و استفاده کنید.

اپلیکیشن آموزش زبان رزتا استون Rosetta Stone

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان + فیلم های آموزش زبان فرانسه

یکی از برنامه های نسبتا قدیمی ولی بسیار پرطرفدار برای یادگیری زبان فرانسه که مناسب کودکان و تمامی سنین کاربران می باشد، اپلیکیشن رزتا استون نام دارد. این برنامه علاوه بر زبان فرانسوی برای آموزش سایر زبان های زنده دنیا نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کسانی که از این نرم افزار برای یادگیری زبان فرانسوی استفاده می کنند به شیوه های جامع و کاربردی آن اشاره کرده اند که با در اختیار داشتن رابط کاربری گرافیکی و کاربر پسند همه نیازهای کاربران را برای فراگیری زبان فرانسوی مرتفع کرده است.

علاوه بر اینکه اپلیکیشن رزتا استون مناسب تمام سطوح سنی مخصوصا کودکان و نوجوانان می باشد برای کسانی که هر دانش اولیه ای از زبان فرانسوی دارند مفید است، چه در سطح کاملا مبتدی باشند یا سطح حرفه ای می توانند با شیوه ها و متدهای آموزشی موجود در این برنامه یادگیری کامل دستور زبان فرانسوی را به پیش ببرند.

یکی دیگر از مزیت های مهم نرم افزار رزتا استون مربوط به استفاده از دانش اساتید زبان شناس مخصوصا زبان فرانسوی است که به یادگیری مطمئن و اصولی دانشجویان و دانش آموزان برای آموزش این زبان کمک بسیار زیادی خواهد کرد. در حال حاضر اپلیکیشن رزتا استون را می توانیم به سه شکل مختلف استفاده کنیم که عبارتند از : اپلیکیشن مناسب برای گوشی های هوشمند اندرویدی و iOS و همچنین بصورت با استفاده از وبسایت رسمی رزتا استون.

اپلیکیشن آموزش زبان Open Language

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان + فیلم های آموزش زبان فرانسه

یکی دیگر از انواع برنامه هایی که می توانید با دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان زبان فرانسوی را یاد بدهیم اپلیکیشن Open Language می باشد که در آن راهکار و روش آموزشی رسمی را جهت فراگیری زبان فرانسوی ارائه کرده اند. این متد آموزشی توسط اتحادیه اروپا بعنوان یک رویکرد جامع و رسمی مورد تایید قرار گرفته که برای بررسی زبان ها و سنجش میزان حرفه ای بودن هر زبان آموز استفاده می شود. اگر بخواهیم زبان فرانسوی را برای کودکان به شکل هدفمند و با بهره بردن از درسنامه های متعدد آغاز کنیم انتخاب اول ما اپلیکیشن Open Language خواهد بود به اینصورت که در ابتدا هر بخش با دیالوگی آغاز می شود و در ادامه نیز درباره این دیالوگ بحث و بررسی می شود که بتوانیم به صورت عملی کاربرد کلمات و دستور زبان را مشاهده کنیم.

سپس بعد از اینکه آموزش های بشکل درسنامه را تمام کردیم حال می توانیم به سراغ یادگیری کلیه کلمات و واژگان فرانسوی برویم تا با نوع تلفظ و کاربرد آنها در جملات آشنا شویم. البته در هر سطحی از یادگیری کلمات می توانیم بخش های دارای تمرین و پرسش های مطرح شده درباره آنها را مشاهده کنیم تا خیلی راحتتر با تمرین و تکرار مستمر واژگان فرانسوی بیشتری را به خاطرمان بسپاریم. برای استفاده از برنامه Open Language می توانیم نسخه  اپلیکیشن اندرویدی را از فروشگاه کامل گوگل پلی Google Play و نسخه پلتفرم iOS را از فروشگاه App Store تهیه و نصب کنیم.

جمع بندی درباره دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان

برایمان بسیار جذاب بود که در این مقاله جهت یادگیری زبان فرانسوی برای کودکان با لزوم اهمیت یادگیری زبان فرانسه آشنا شدیم و با روش های فراگیری این زبان بین المللی که مورد استفاده برای زبان آموزان است صحبت کردیم و در ادامه نیز به بررسی برخی از برنامه ها جهت دانلود اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه به كودكان پرداختیم. اگر می‌خواهید از سنین پایین برای کودکان خود یادگیری زبان فرانسوی را آغاز کنید می توانید از فیلم های آموزشی فرادرس کمک بگیرید تا با محتوای کاربردی و ارزشمند ارائه شده توسط اساتید زبان شناس تسلط کافی را برای فراگیری این زبان زنده دنیا بدست بیاورید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

اشتراک در
باخبرم کن
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x