آموزش های طراحی وبسایتبررسی و معرفی

راهنمای کسب درآمد از سایت + معرفی بهترین روش های کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد از سایت یکی از روش های جدید درآمدزایی می‌باشد که بر اساس نوع سایت ممکن است روش‌های متفاوت و پلن‌های درآمدی متفاوتی داشته باشند، به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا بهترین روش‌های کسب درآمد از سایت‌های اینترنتی را بیان کنیم، تا هم شما را ترغیب به ایجاد سایت اینترنتی کرده و هم اگر سایت دارید روش‌های جدید کسب درآمد از اینترنت را به شما مخاطبان گرامی معرفی کنیم. تا انتهای این مقاله همرا ما باشید.

مزایای داشتن سایت

داشتن سایت مزایا و ویژگی‌های جذابی را برای شما فراهم می‌آورد ، یکی از مهم ترین مزایای راه اندازی سایت فراگیر بودن و نداشتن محدودیت مکانی می‌باشد. برعکس مغازه‌های فیزیکی که نیازمند حضور مشتری در محل می‌باشد، سایت اینترنتی میتواند با ثبت سفارش به صورت آنلاین خدمات و محصولات شما را به منازل مشتری برده و ضمن معرفی و بازاریابی محصول و خدمات شما به افزایش فروش محصول کمک کند.

از دیگر مزایای سایت کاهش هزینه‌های جاری می‌باشد ، سایت‌های اینترنتی هزینه راه اندازی بسیار پایینی دارند و با حداقل هزینه قابل اجرا می‌باشد ، برعکس مغازه‌های فیزیکی که هزینه رهن ، اجاره و … بسیار زیادی برای راه اندازی اولیه می‌خواهند. اگرچه سایت مزایا و محاسن بسیاری دارند ما فقط به همین دو موضوع بسنده می‌کنیم و سراغ نحوه تاسیس و روش های درآمدی آن خواهیم رفت. در اینجا مایلم آموزش سئو در وردپرس را که توسط فرادرس منتشر شده است به شما معرفی کنم.

راهنمای کسب درآمد از سایت + معرفی بهترین روش های کسب درآمد اینترنتی

مشتری و مخاطب بالا

یکی از مهمترین ویژگی‌های کسب درآمد از سایت قرار گرفتن در برابر میلیون‌ها مخاطب و بازدید کننده است ، اگر سایت مناسبی داشته باشید و به صورت اصولی طراحی و سئو کرده باشید می‌توانید مخاطبان بسیاری برای سایت خود داشته باشید.

مخاطب هدف

یکی از مهم ترین ویژگی ها و تفاوت های اصلی سایت با پیج اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی داشتن مخاطب هدف است ، اگر پیج اینستاگرام با چند هزار مخاطب هم داشته باشید ممکن است هدف استفاده از خدمات شما را نداشته باشند ، اما زمانی که شخصی به دنبال هدف خاصی است و از طریق سرچ کردن سایت شما را پیدا می‌کند احتمال خرید بالایی دارد.

هزینه پایین

اگر قصد شروع کردن کسب و کار جدید را دارید اما بودجه زیادی ندارید ، طراحی و ایجاد سایت اینترنتی بسیار مناسب شما خواهد بود ، اگر خودتان آموزش ببینید و طراحی سایت را بیاموزید برای ایجاد سایت اینترنتی با هزینه دامنه و هاست ، زیر یک میلیون تومن می توانید کار خود را شروع کنید و پس از کسب درآمد از طریق سایت به گسترش کسب و کار خود ادامه دهید.

نحوه تاسیس سایت

برای اینکه بتوانید یک سایت تاسیس کنید باید هزینه نسبتا زیادی انجام دهید تا یک طراح سایت برای شما سایت ایجاد کند ، اما اگر می‌خواهید هزینه طراحی سایت را کاهش دهید و ظاهر زیبا و بر اساس سلیقه خود ایجاد نمایید باید خودتان طراحی سایت را آموزش ببینید.

آموزش طراحی سایت یکی از راحت‌ترین و کم‌ هزینه ترین روش‌ها برای طراحی سایت می‌باشد . اگر قصد دارید تا طراحی سایت را به روش‌های مختلف بشناسید و یکی از آن‌ها را برای یادگیری انتخاب کنید ، می‌توانید وارد بخش مجموعه آموزش های طراحی سایت فرادرس شده و روش های مختلف و آموزش های مختلف را ببینید و یکی از ان ها را برای آموزش دیدن انتخاب کنید تا هزینه تاسیس سایت را بسیار کاهش دهید و هم بتوانید با طراحی سایت‌هایی برای دیگران از آن راه نیز کسب درآمد نمایید.

اگرچه طراحی سایت کار حرفه‌ای بوده ، اما روش‌های وجود دارد که به راحتی می توانید طی 20 روز تا یک ماه طراحی سایت را آموزش ببینید و در کمتر از 10 روز سایت مد نظر خود را تاسیس نمایید.

کسب درآمد از سایت

حال که روش‌های اولیه تاسیس سایت را شناختید بهتر است قبل از شروع به طراحی سایت با روش‌های کسب درآمد از سایت آشنا شده تا دید بهتری از کسب و کار خود داشته باشید. درآمدزایی از سایت در ایران چندین روش دارد که در ادامه بهترین راه‌های کسب درآمد را به شما معرفی می‌کنیم.

من بر اساس سایت هایی که داشتم بهترین و پر درآمد ترین روش‌ها را معرفی می‌کنم تا بتوانید از تجربه 5 ساله من در زمینه کسب و کارهای اینترنتی در وب فارسی استفاده کنید. قبل از اینکه نحوه کسب درآمد از سایت‌ها را بیان کنیم بهتر است تا انواع سایت‌ها را بشناسیم.

راهنمای کسب درآمد از سایت + معرفی بهترین روش های کسب درآمد اینترنتی

انواع سایت ها

  • سایت خدماتی
  • سایت فروشگاهی
  • سایت آموزشی یا محتوا محور

انواع سایت‌های معرفی شده روش درآمدی خاص خود را دارند ، مثلا سایت فروشگاهی از فروش اجناس فیزیکی یا مجازی ، یا سایت خدمات از فروش خدمات درآمد زایی می‌نمایند. سایت‌های محتوا محور سایت‌هایی هستند که هزینه راه اندازی پایینی دارند و نیاز به مواد اولیه یا تخصص خاصی ندارند ، با این حال این سایت‌ها روش‌های درآمدی جذابی دارند که می‌تواند درآمد ماهانه صاحب سایت را برای گذران زندگی تامین کند.

اگر محصول یا خدمات خاصی ارائه نمی‌دهید و قصد دارید بدون داشتن مهارت خاص سایت ایجاد کنید و از آن کسب درآمد نمایید بهترین راه ساخت و طراحی سایت محتوا محور می‌باشد که کسب درآمد از چندین طریق را برایتان ممکن خواهد ساخت.

کسب درآمد از تبلیغات

انواع مختلفی از روش‌های تبلیغاتی را می‌توانید در سایت خود پیاده کنید تا بتوانید بهترین روش‌های کسب درآمدی را برای سایت خود اتخاذ نمایید. این روش‌های که من استفاده کرده‌ام کاملا تجربی است و با این روش‌ها به ترتیب بیشترین درآمد را از سایت خودم کسب کردم ، قبل از هر چیز بهتر است توجه داشته باشید که برای اینکه بهترین و بیشترین درآمد را از سایت خود داشته باشید باید مجموعه‌ای از این روش‌ها را روی سایت خود پیاده کنید.

فروش رپورتاژ آگهی

یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از سایت های محتوا محور فروش رپورتاژ آگهی می‌باشد ، سایت های متعددی وجود دارند که در زمینه انتشار رپورتاژ میتوانید به آنها مراجعه کنید و با مشاهده پلن های مالی و قیمت های درج و انتشار رپورتاژ هرکدام نسبت به همکاری با آنها اقدام نمایید.

این سایت ها با گرفتن چند درصد به عنوان پورسانت سایت شما را در لیست سایت‌های انتشار دهنده رپورتاژ خود قرار می‌دهند و به دلیل اینکه تبلیغات گسترده ای برای جذب مشتری انجام می‌دهند تعداد مشتری‌های زیادی را به شما ارجاع خواهند داد و می‌توانید با تعامل با این گونه سایت‌ها درآمد بسیار خوبی کسب کنید.

به صورت شخصی نیز می‌توانید اقدام به فروش رپورتاژ نمایید ، اما احتمال اینکه مشتری زیادی داشته باشید کمتر خواهد بود به همین دلیل باید بهترین سایت هایی که امکان فروش رپورتاژ آگهی را می‌دهند را پیدا کرده و با همه آن‌ها همکاری داشته باشید.

تبلیغات کلیکی

سایت‌هایی هستند که به عنوان سایت‌های تبلیغاتی فعالیت دارند و تبلیغات کلیکی ارائه می‌دهند. به این شیوه که شما در سایت‌ها عضو شده و یک کد از سایت دریافت کرده و داخل سایت خود قرار می‌دهید و زمانی که کلیکی روی آن‌ها صورت بگیرد مبلغی به حساب شما تعلق خواهد گرفت.

سایت‌هایی نظیر سایت کاپریلا وجود دارند که انواع تبلیغات را به صورت بنری، تبلیغات همسان، تبلیغات شناور و … ارائه می‌دهند که با توجه به جایگاه تبلیغاتی سایت خود می‌توانید یک یا چند روش را انتخاب نموده و از این راه کسب درآمد نمایید.

دریافت کمک مالی از مخاطبین سایت

در صورتی که وبسایت شما دارای تعداد قابل قبولی مخاطب وفادار باشد میتوانید برای دریافت کمک های مالی از مخاطبان درخواست خود را در صفحات مختلف سایت قرار دهید تا در صورت علاقمند بودن مخاطبین بتوانند کمک های مالی را به حساب شما واریز کنند.

اگرچه در این روش میزان کمک های دریافتی به حدی زیاد نیست که بتوانید حساب زیادی روی آن باز کنید اما در صورتی که مطالب وبسایت شما برای مخاطبین جذاب باشد میتوانید به اندازه هزینه های جاری وبسایت کمک مالی دریافت نمایید. نکته ای که در مورد استفاده از این روش باید مورد توجه قرار گیرد این است که در این روش معمولا مخاطبین به وبسایت هایی که منبع درآمدی ندارند کمک بیشتری انجام میدهند و تمایل بیشتری برای حمایت مالی دارند.

البته برای دریافت کمک مالی از سوی مخاطبین به یک دلیل قانع کننده نیاز دارید. به عنوان مثال اگر به مخاطبین بگویید با دریافت کمک مالی میتوانید محتواهای با کیفیت بالاتری برای آنها تولید نمایید و این محتواها را به صورت رایگان منتشر کنید تا تمام کاربران به آن دسترسی داشته باشند احتمال دریافت کمک مالی را تا حد زیادی افزایش میدهید.

درآمدزایی از طریق فروش لید

در دنیای دیجیتال مارکتینگ به مخاطبینی که آماده خرید محصول و یا خدمات یک کسب و کار هستند به اصطلاح لید و یا سرنخ گفته میشود. این دسته از مخاطبین به دلیل اینکه اعتماد و اطمینان کافی را نسبت به محصول و خدمات به دست نیاورند خرید خود را به تعویق انداخته اند و در مجموع میتوان با کسب اعتماد و ایجاد رغبت در مشتریان آنها را به سمت خرید محصول هدایت نمود.

با توجه به این موضوع وبسایت های متعددی وجود دارند که برای فروش محصولات به دنبال لیست مخاطبینی هستند که آماده خرید محصولاتشان هستند. در این شرایط شما میتوانید با دریافت اطلاعات تماس مخاطبین و فروش آن به وبسایت های مختلف که محصولات مرتبط با موضوعات وبسایت شما را ارائه میدهند به آن ها کمک کنید تا فروش خود را افزایش دهند.

به عنوان مثال اگر وبسایت شما در زمینه آموزش آشپزی فعال باشد و دستور پخت غذاهای مختلف را در وبسایت خود منتشر کنید میتوانید در انتهای مقاله با دریافت اطلاعات تماس مخاطبین شمال ایمیل،‌ شماره تماس و… این اطلاعات را در اختیار یک فروشگاه لوازم آشپزی قرار دهید و کاربران را به صورت غیر مستقیم به وبسایت مذکور هدایت کنید.

درآمدزایی با فروش دوره های آموزشی

امروزه با پیشرفت علم و رواج یافتن آموزش هایی که در بستر اینترنت و به صورت آنلاین ارائه میشوند مخاطبین وبسایت ها به دنبال خرید دوره های آموزشی در زمینه های مختلف هستند. با توجه به این موضوع شما نیز میتوانید با تاسیس یک وبسایت آموزشی و فروش دوره های آموزشی در وبسایت خودتان به کسب درآمد از سایت بپردازید.

در این روش متدهای متنوعی برای فروش آموزش وجود دارد که میتوانید بسته به شرایط از یک یا چند مورد از آنها استفاده نمایید. به عنوان مثال میتوانید فایل های آموزش را در ازای دریافت هزینه در اختیاز مخاطبان قرار دهید و یا با فروش اشتراک وبسایت این امکان را فراهم کنید که مخاطبین وبسایت در یک بازه زمانی محدود به تمامی فایل های آموزش دسترسی داشته باشند.

همکاری در فروش

اگرچه این روش در ایران آنچنان مورد توجه قرار نگرفته و سایت‌های زیادی در اجرای آن نا‌موفق بوده اند ، اما اگر سایت‌های محتوا محور تخصصی دارید می‌توانید با فروشگاه‌هایی که فروش محصولات آن را در اینترنت انجام می‌دهند همکاری کرده و بر اساس فروش پورسانت دریافت کنید. این روش در خارج توسط شرکت‌های معتبر نظیر آمازون و … انجام شده است که تاثیر بسیار خوبی سود دو طرفه داشته است.

در ایران نیز سایت دیجی کالا و سایت‌های دیگر همکاری در فروش را راه ندازی کردند که می‌توانید از این سایت های استفاده کنید. سایت‌های فروش فایل های مجازی هم یکی از روش‌های همکاری در فروش محسوب می شود که پورسانت بسیار خوبی ارائه می‌دهند.

با این حال اگر بتوانید تولید محتوا انگلیسی انجام دهید و همکاری در فروش با سایت‌های خارجی را انجام دهید ، درآمد بسیار بالایی خواهید داشت. اما نباید فراموش کنید که رقابت در سایت‌های خارجی بسیار سخت تر از سایت های ایرانی می‌باشد.

راهنمای کسب درآمد از سایت + معرفی بهترین روش های کسب درآمد اینترنتی

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در افزایش درآمد سایت

روش هایی که معرفی شد تنها بخش کوچکی از روش هایی است که میتوانید برای کسب درآمد از سایت استفاده کنید. برای اینکه بتوانید از روش‌های بالا کسب درآمد کنید باید پس از تاسیس سایت قدرت و برندینگ سایتتان را افزایش دهید تا ورودی بیشتری از گوگل دریافت نموده و بر طبق آن درآمد بیشتری نیز داشته باشید.

برای اینکه بتوانید درآمد بیشتری کسب کنید باید روش های دیجیتال مارکتینگ را آموخته باشید. اگر قصد افزایش درآمد از سایت را دارید بهترین راه آموزش دیجیتال مارکتینگ می‌باشد که فرادرس با هزینه بسیار اندک با اساتید بسیار مجرب این امکان را فراهم نموده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

اشتراک در
باخبرم کن
guest
2 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ترین ها بیشترین رای
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x