زبانهای برنامه نویسی برتر از نگاه کارشناسان در سال ۲۰۱۸

زبانهای برنامه نویسی برتر از نگاه کارشناسان در سال ۲۰۱۸

زبانهای برنامه نویسی به عنوان یکی از پایه ای ترین مباحث کامپیوتری و نرم افزاری همیشه مطرح بوده و علاقمندان به برنامه نویسی دوست دارند همیشه در کانون این حوزه قرار بگیرند و با بهترین و محبوبترین زبانهای برنامه نویسی آشنا شوند.

در این مطلب به محبوبترین و مورد استفاده ترین زبانهای برنامه نویسی در سال ۲۰۱۸ که در پیش رو داریم می پردازیم تا دوستداران این حوزه بتوانند با این زبانها بیشتر آشنا شوند و یادگیری آنها را شروع کنند.

برنامه‌ نویسی و کدگذاری نرم‌ افزاری همچنان به عنوان محبوب‌ ترین مهارت در عرصه فناوری محسوب می‌شود و بیشترین فرصت‌ های شغلی عرصه فناوری نیز در آن وجود دارد.

توسعه‌ دهندگان برنامه و نرم‌ افزارهای مبتنی بر وب، دو دسته از کارشناسانی را تشکیل می‌دهند که بیشترین درخواست برای استخدام آنها وجود دارد و بالاترین دستمزدها در عرصه فناوری سازمانی نیز به آنها پرداخت می‌شود.

یادگیری زبان برنامه‌نویسی، یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که هر یک از کارشناسان حوزه IT می‌توانند اتخاذ کنند.

باید توجه داشت روزهایی که کارشناسان روی یک زبان برنامه‌ نویسی مهارت داشتند سپری شده‌ و این روزها به مهارت‌های بیشتری در این زمینه نیاز است.

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد هیچ یک از ۲۵ شرکت برتر جهان در فهرست Fortune 500 تمایل به استخدام کارمندان جدید در یک زبان برنامه‌نویسی خاص ندارند و پیش‌ بینی کرده‌اند برای سال ۲۰۱۸ میلادی مهارت‌ های مختلف در این حوزه را بکار گیرند.

این بررسی‌ها نشان داده است در حال حاضر شرکت‌های بزرگ به طور میانگین کارشناسان برنامه‌ نویس مسلط به چهار زبان برنامه‌ نویسی مختلف را در اختیار دارند.

با این وجود، چنانچه جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید به عنوان برنامه‌نویس در یکی از ۲۵ شرکت بزرگ جهان استخدام شوید، بهتر است یکی از پنج زبان javaScript، Java، Python، Ruby و Perl را بیاموزد.

کارشناسان بر این باورند که javaScript، Java، Python، Ruby و Perl محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای سال ۲۰۱۸ میلادی محسوب شده و بیشترین درخواست‌ها برای استخدام افرادی ارائه می‌شود که در این زمینه مهارت دارند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “زبانهای برنامه نویسی برتر از نگاه کارشناسان در سال ۲۰۱۸

سایتتون بسیار عالیع

خواهش میکنم..موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *