معرفی سربرگ طراحی Design در واژه پرداز ۲۰۱۳

مقدمه : حال نوبت به طراحی و تغییر ظاهر کلمات و عبارات در نرم افزار واژه پرداز ۲۰۱۳ رسیده است، برای انجام این کار باید به سراغ سربرگ طراحی Design برویم و گزینه های این سربرگ را فرابگیریم.پس برای انجام اینکار و شناخت بهتر این تنظیمات با ما در این مطلب آموزشی همراه باشید.

سری آموزش های نرم افزار واژه پرداز ورد (Word)

جلسه اول : شروع کار با نرم افزار واژه پرداز ورد ۲۰۱۳

جلسه دوم : معرفی سربرگ نمایش اسناد واژه پرداز ورد ۲۰۱۳

جلسه سوم : معرفی سربرگ فایل (File) واژه پرداز ورد ۲۰۱۳   

جلسه چهارم : تکنیک های کار با متن در واژه پرداز ۲۰۱۳ 

جلسه پنجم : معرفی بخش فونت (Font) از سربرگ Home در واژه پرداز ۲۰۱۳ 

جلسه ششم : معرفی بخش پاراگراف و استایل واژه پرداز ۲۰۱۳ 

جلسه هفتم : سربرگ تنظیم صفحات (Page Layout) در واژه پرداز ۲۰۱۳ 

جلسه هشتم : معرفی سربرگ طراحی Design در واژه پرداز ۲۰۱۳ (هم اکنون)

انجام تغییرات در سربرگ طراحی Design

ابتدا بخش Document Formatting

در واقع استایل ها به شما کمک خواهند کرد تا تنظیمات از قبل انجام شده را به صورت یک مرتبه بر روی موارد انتخابی خود در متن یا پاراگراف اعمال کنید. و یکی از استفاده های بسیار مهم و بسیار پر کاربرد استایل ها همین است. زمانی که شما برای متون خود از Style ها استفاده کرده اید برای انجام تغییراتی مثل تغییر رنگ قلم،نوع قلم و … می توانید Style مربرطه را تغییر دهید تا تمامی ان قسمت از متن به صورت یکجا تغییر کند.

گزینه Themes : اولین قسمت از بخش Document Formatting از سربرگ طراحی مربوط به گزینه Themes می باشد، شما با انتخاب این گزینه می توانید تم ها و قالب های متنوعی را با فونت ها و رنگ ها و اندازه قلم متفاوت را انتخاب کنید، با انتخاب تم مورد نظر در این قسمت در کادر روبرویی آن می توانید حالت های مختلف موجود برای Theme انتخابی را برگزینید.

این را نباید فراموش کنید که با انتخاب این گزینه باید برای انجام تغییرات جزئی به سراغ سربرگ Home و بخش Style بروید و در آن قسمت استایل مورد نظر خود را انتخاب و بر روی نوشته های سند تان اعمال کنید.

معرفی سربرگ طراحی Design در واژه پرداز 2013 | کدنویسی به زبان ساده - youcode.ir

گزینه Colors : برای انتخاب طیف رنگ های مختلف برای استایل گزینش شده می توانید به قسمت Colors رفته و ترکیب رنگ های مختلف را از کادر باز شده انتخاب کنید.

گزینه Fonts : همانند قسمت Colors این قسمت مربوط به اعمال تغییرات بر روی استایل ها می باشد با این تفاوت که شما می توانید نوع فونت تم ها و استایل های مورد نظرتان را تغییر دهید.

گزینه Paragraph Spacing : همان طور که از اسمش بر می آید شما می توانید میزان فاصله مورد نظرتان را برای ایجاد فاصله بین خطوط یک پاراگراف را از این طریق اعمال کنید.

گزینه Effects : با استفاده از قسمت Effects می توانید نوع جلوه های مربوط به متون خود را از این قسمت تغییر دهید.

بعد از اتمام تغییرات انجام شده شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Set As Default استایل و تم انتخابی را با تغییرات اعمال شده بر روی آن را به عنوان تم پیش فرض خود انتخاب کرده و ذخیره نمایید تا در دفعات بعدی بتوانید از آن به آسانی استفاده نمایید.معرفی سربرگ طراحی Design در واژه پرداز 2013 | کدنویسی به زبان ساده - youcode.ir

بخش Page Background از سربرگ طراحی Design

گزینه Watermark : یکی از مهمترین گزینه های سربرگ طراحی واترمارک می باشد، شاید برای شما اطلاعاتی که برایش زحمت کشیده اید و جمع آوری کرده اید با ارزش باشد که مطمئنا همینطور است، حال اگر بخواهیم حق نشر و ناشر مطالب و سند خود را برای خودمان و یا سازمانی خاص محفوظ نماییم می توانیم به سراغ قسمت واترمارک برویم و با کلیک بر روی این گزینه از بین واترمارک های موجود یکی را انتخاب نماییم.

در غیر اینصورت می توانیم برای اعمال یک واترمارک انتخابی به سلیقه خودمان می توان بر روی گزینه Custom Watermark موجود در کلید کشویی این قسمت و با نمایان شدن پنجره تنظیمات مربوطه کار ایجاد واترمارک شخصی خود را انجام دهیم، در ادامه با تنظیمات این قسمت آشنا می شویم :

معرفی سربرگ طراحی Design در واژه پرداز 2013 | کدنویسی به زبان ساده - youcode.ir

گزینه No Watermark : اگر بخواهیم واترمارک انتخابی خود را غیرفعال کرده و یا اصلا همچین قابلیتی را به سند خود اضافه نکنیم باید روی این گزینه کلیک کنیم تا هیچگونه عبارتی به پس زمینه متن خود اضافه نکنیم.

گزینه Picture Watermark : اگر بخواهیم عکس و یا لوگوی شرکت و یا کمپانی سازمانی را به عنوان حافظ منافع سند خود انتخاب کنید می توانید با انتخاب این گزینه و افزودن عکس مورد نظر با استفاده از گزینه Select Picture ، عکس دلخواهتان را به سند اضافه کنید.

گزینه Text Watermark : با انتخاب این گزینه می توانید تا متن انتخابی خود را به عنوان واترمارک گزینش کرده و به سند خود اضافه نمایید. در این بخش می توانید تنظیماتی شامل نوع فونت، رنگ قلم و اندازه قلم نوشتاری خود را به عنوان واترمارک انتخابی وارد کنید.

گزینه Page Color : با استفاده از این گزینه می توانید در پس زمینه سند خود رنگ دلخواهی را انتخاب کرده و به سند خود اضافه نمایید.

گزینه Page Border : حتما تا بحال حاشیه های با طرح ها و شکل های مختلفی را در کاغذ های تبلیغاتی در سطح شهر و مجلات دیده اید، ما با استفاده از تنظیمات کادر صفحه در سربرگ طراحی می توانید این قابلیت را فعال کنیم و شکل و قالب خاصی را به حاشیه سند خود بدهیم، در ادامه تنظیمات کادر Border And Shading را با هم بررسی خواهیم کرد :

معرفی سربرگ طراحی Design در واژه پرداز 2013 | کدنویسی به زبان ساده - youcode.ir

بخش Setting : این بخش شامل گزینه های مربوط حالت های مختلف از قبیل : بدون هیچ کادر، کادر با جعبه، کادر با حاشیه، کادر با حالت سه بعدی و حالت سفارشی می باشد.

 بخش Style : این بخش مربوط به تنظیمات کادر و حاشیه Page Border می باشد که شامل :

انتخاب کادر های انتخابی (Style) ، انتخاب رنگ کادر انتخابی (Colors)، میزان عرض و بزرگی کادر های انتخابی (Width) و در بخش Art می توان طرح های هنری را برای کادر صفحه خود انتخاب کنید.

 بخش Preview : شامل پیش نمایشی از کادر و سند شما می باشد و همچنین در قسمت Apply To می توان انجام تنظیمات کادر را به بخش های خاصی از سند تان اعمال شود.

با کلیک بر روی گزینه Options موجود در این بخش می توان میزان فاصله کادر از متون داخل سند را تنظیم کرد.

فایل آموزش : وقت کافی برای مطالعه این مطلب ندارید؟! شما می توانید آموزش فوق را به صورت آماده دریافت کنید تا بعدا بتوانید کامل مطالعه کنید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “معرفی سربرگ طراحی Design در واژه پرداز ۲۰۱۳

بسیار عالی سپاسگزارم .

سلام خدمت شما..خواهش میکنم..موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *