پیش بینی زمان فیلترینگ تلگرام و اعلام جایگزین آن

پیش بینی زمان فیلترینگ تلگرام و اعلام جایگزین آن

پیام رسان تلگرام در طول چند سالی نه چندان زیادی که در اختیار کاربران بوده است باتوجه به کاربردهای متنوعی که برای ما داشته مشکلات و سوء استفاده های زیادی هم بهمراه داشته که کار ردیابی عاملان آن را سخت کرده و این وضعیت باعث اجرایی شدن فیلترینگ تلگرام است.

بعد از فیلتر کردن پیام رسان روسی تلگرام بخاطر وقایع دی ماه ۹۶ واکنش ها و بازخوردهای مختلفی به راه افتاد که گروهی موافق و مخالف فیلترینگ تلگرام بودند، عده ای کسب و کار خودشان را با این پیام رسان پرکاربرد در بین ایرانی ها گره زده بودند و عده ای هم از کار نکردن با آن راضی بودند.

حال بعد از بررسی های انجام شده و کارشکنی های مدیران تلگرام در ارائه ندادن اطلاعات کلاهبرداران و عاملان موارد امنیتی در ایران بحث فیلترینگ تلگرام به طور قوی در دستور کار شورای فضای مجازی قرار گرفته و با رای مثبت این شورا در حال آماده سازی اجرایی شدن آن هستند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت : تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد و فکر می کنم این اتفاق حداکثر تا پایان ماه جاری بیافتد.

علاء الدین بروجردی در گفت و گو با رادیو شهری بروجرد، با اشاره به موضوع از مدار خارج شدن «تلگرام» اظهار داشت: این تصمیمی است که اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد.

وی تصریح کرد: این موضوع به لحاظ امنیت ملی ما مهم است، با توجه به نقش مخربی که تلگرام در بحران های سال گذشته در کشور داشت و هم اینکه ما امروز در فضای مجازی به این توانمندی رسیده ایم که یک سامانه ملی را تعریف کنیم.

وقتی تلگرام از مدار خارج شد مردم به یک سامانه ملی روی می آورند.

وی تصریح کرد: در رابطه با نگرانی هایی که رسانه های بیگانه بیشتر به آن دامن می زنند که سامانه های داخلی ایمن نیست و یا مسائلی از این گونه، به لحاظ بستر سازی فنی و سالم بودن محیط آن، کار گسترده ای دارد صورت می گیرد.

بروجردی خاطر نشان کرد: این تصمیم اتخاذ شده که تلگرام جای خود را به یک سامانه ملی بدهد و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) این اتفاق خواهد افتاد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

4 دیدگاه در “پیش بینی زمان فیلترینگ تلگرام و اعلام جایگزین آن

فیتلر شد رفت

بله فیلتر شد.. البته این مطلب برای ۲ ماه پیش است.

البته فکر نکنم به این زودی ها اتفاق بیوفته چون هیچکدوم از پیام رسان های داخلی زیر ساخت مناسب جهت مهاجرت کلی کاربران رو ندارند – بهتره که به صورت رودخانه ای این اتفاق بیوفته

بله ..معمولا این مهاجرت چه به پیام رسان های داخلی و چه خارجی زمانبر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *