آموزش سئو و بهینه سازی

کلمات کلیدی بلند و کمک به بهینه سازی سئو

کلمات کلیدی بلند (Long Tail Keywords) عموما عباراتی هستند که دارای دو کلمه کلیدی یا بیشتر هستند و کاربران هدفمند بیشتری را مورد مخاطب قرار می دهند و طبیعتا تعداد جستجوها و رقابت کمتری برای ارتقا رتبه در موتورهای جستجو دارند.

کاربرانی که از طریق کلمات کلیدی بلند وارد وب سایت ها می شوند کاربرانی هستند که بیشتر اهداف از پیش تعیین شده وب سایت ها را محقق می نمایند.

بهینه سازی سئو با کلمات کلیدی بلند | کدنویسی به زبان ساده - youcode.ir

به عنوان مثال کاربری که در موتورهای جستجو کلمه بانک طراحی را جستجو می نماید ممکن است به دنبال تعریف، آموزش و یا مقالات مرتبط به این کلید واژه باشد و در صورتی که قصد وی طراحی گرافیک باشد در وب سایتی که طراحی گرافیک می دهد ممکن است نتواند مطالب آموزشی را بیابد و احتمال دارد وب سایت مورد نظر را ترک کند اما اگر همین کاربر کلمه کلیدی طراحی گرافیک را جستجو نماید و به وبسایتی که این خدمات را ارائه می دهد مراجعه کند احتمال کمتری برای ترک وبسایت دارد.

استفاده از کلمات کلیدی بلند در سئو

استفاده از کلمات کلیدی بلند به منظور بهبود وضعیت سئو وب سایت شامل سه مرحله زیر است :

۱- کلمات کلیدی بلند مناسب انتخاب کنید.

مرحله اول، انتخاب کلمات کلیدی بلند مناسب برای وب سایت است. کلمات انتخاب شده باید ترجیحا دارای تعداد جستجوهای بیشتری باشند و آینده خوبی در تعداد جستجوها داشته باشند.

بهترین ابزار برای جستجو و یافتن کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت ها است. می توان از پیشنهادات موتورهای جستجو و نیز در این زمینه استفاده کرد.

بهینه سازی سئو با کلمات کلیدی بلند | کدنویسی به زبان ساده - youcode.ir

۲- از کلمات کلیدی بلند در جایگاه های مناسب استفاده کنید.

جایگاه استفاده از کلمات کلیدی نیز بسیار مهم است. باید از کلمات کلیدی در عنوان صفحات، متن هدرها و جایگاه های دیگر ذکر شده در مطلب به آنها اشاره شده است استفاده گردد.

۳- از کلمات کلیدی در لینک های بازگشتی به صفحات استفاده کنید.

یکی از عواملی که باعث می شود موتورهای جستجو، صفحات را در نتایج خود ارتقاء رتبه دهند، تعداد لینک های بازگشتی با کیفیت و متن لینک مناسل است. لینک های بازگشتی با کیفیت به وب سایت شما نشانه اعتماد و اطمینان به مطالب وب سایت است به طوری که هرچه تعداد این لینک ها بیشتر باشند ارتقاء رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بیشتر خواهند شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

اشتراک در
باخبرم کن
guest
2 نظرات
جدیدترین ها
قدیمی ترین ها بیشترین رای
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x