کلمات کلیدی بلند و کمک به بهینه سازی سئو

کلمات کلیدی بلند (Long Tail Keywords) عموما عباراتی هستند که دارای دو کلمه کلیدی یا بیشتر هستند و کاربران هدفمند بیشتری را مورد مخاطب قرار می دهند و طبیعتا تعداد جستجوها و رقابت کمتری برای ارتقا رتبه در موتورهای جستجو دارند.

کاربرانی که از طریق کلمات کلیدی بلند وارد وب سایت ها می شوند کاربرانی هستند که بیشتر اهداف از پیش تعیین شده وب سایت ها را محقق می نمایند.

بهینه سازی سئو با کلمات کلیدی بلند | کدنویسی به زبان ساده - youcode.ir

به عنوان مثال کاربری که در موتورهای جستجو کلمه بانک طراحی را جستجو می نماید ممکن است به دنبال تعریف، آموزش و یا مقالات مرتبط به این کلید واژه باشد و در صورتی که قصد وی طراحی گرافیک باشد در وب سایتی که طراحی گرافیک می دهد ممکن است نتواند مطالب آموزشی را بیابد و احتمال دارد وب سایت مورد نظر را ترک کند اما اگر همین کاربر کلمه کلیدی طراحی گرافیک را جستجو نماید و به وبسایتی که این خدمات را ارائه می دهد مراجعه کند احتمال کمتری برای ترک وبسایت دارد.

استفاده از کلمات کلیدی بلند در سئو

استفاده از کلمات کلیدی بلند به منظور بهبود وضعیت سئو وب سایت شامل سه مرحله زیر است :

۱- کلمات کلیدی بلند مناسب انتخاب کنید.

مرحله اول، انتخاب کلمات کلیدی بلند مناسب برای وب سایت است. کلمات انتخاب شده باید ترجیحا دارای تعداد جستجوهای بیشتری باشند و آینده خوبی در تعداد جستجوها داشته باشند.

بهترین ابزار برای جستجو و یافتن کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت ها است. می توان از پیشنهادات موتورهای جستجو و نیز در این زمینه استفاده کرد.

بهینه سازی سئو با کلمات کلیدی بلند | کدنویسی به زبان ساده - youcode.ir

۲- از کلمات کلیدی بلند در جایگاه های مناسب استفاده کنید.

جایگاه استفاده از کلمات کلیدی نیز بسیار مهم است. باید از کلمات کلیدی در عنوان صفحات، متن هدرها و جایگاه های دیگر ذکر شده در مطلب به آنها اشاره شده است استفاده گردد.

۳- از کلمات کلیدی در لینک های بازگشتی به صفحات استفاده کنید.

یکی از عواملی که باعث می شود موتورهای جستجو، صفحات را در نتایج خود ارتقاء رتبه دهند، تعداد لینک های بازگشتی با کیفیت و متن لینک مناسل است. لینک های بازگشتی با کیفیت به وب سایت شما نشانه اعتماد و اطمینان به مطالب وب سایت است به طوری که هرچه تعداد این لینک ها بیشتر باشند ارتقاء رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بیشتر خواهند شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “کلمات کلیدی بلند و کمک به بهینه سازی سئو

من مطلبی راجع به شناخت و جایگاه کلمات کلیدی متنی خوانده ام که شاید برای کاربرانتان جالب باشد .
با در نظر گرفتن اصول سئو استفاده از کلمات کلیدی و انتقال مفهوم صحیح از همان مطلب با هم تناقض دارد همچنین به کار بردن بیش از حد یک کلمه در متن باعث رنجش کاربران می شود و ما هیچ وقت به شما پیشنهاد نمی کنیم تا متن خود را از کلمات کلیدی بمباران کنید چون مهمترین چیز که رضایت کاربران هست با این کار نادیده گرفته می شود و شما فقط موتورهای جستجو را اولویت قرار داده اید .

اما خب به هر حال کلماتی هستند که شما باید آنها را به عنوان کلمات کلیدی برگزینید تا مخاطبانتان به راحتی شما را پیدا کرده و از مطالب شما استفاده نمایند.

پر واضح است که باید قبل از اینکه شروع به نوشتن مطلبی کنید ابتدا آن مطلب را خوب آنالیز نمایید و با ابزارهایی که در آینده به شما معرفی خواهم نمود بهترین کلمات کلیدی را گزینش کنید.

۱) عنوان نوشته

برای بهتر دیده شدن کلمه کلیدی حداقل یک بار آن را در عنوان نوشته قرار دهید چون موتورهای جستجو مطالبی را که در عنوان نوشته قرار می دهید را مهم در نظر می گیرد و همین امر احتمال دیده شدن شما در جستجو های آغازین بالا می برد.

۲) تگ های html

آنچه که برای موتورهای جستجو اهمیت دارد عنوان بخش های مختلف نوشته html می باشد و بر همین اساس نوشتن کلمه مورد نظر شما در تگ های h1 و h2 می تواند نقش اساسی در این زمینه داشته باشد .

مهم نیست که حتما عنوانی را که در صفحه مشخص می کنید با متن هایی که در تگ های h1 , h2 استفاده می کنید یکی باشند ولی تفاوت بین آنها امکان دارد تا روبات ها را مشکوک کنند و در نتیجه کلمه کلیدی که قرار است پیدا کنند را به طور صحیح تشخیص ندهند !

۳) متن جایگزین تصویر یا همان نام تصویر

Alt Tag همان متن جایگزین تصویر است که می توان جزو مهمترین فاکتورهای سئو در نظر گرفت همچنین کلمات کلیدی که قرار است در متن باشد را می توان در این بخش نیز قرار دهیم و نیز اگر تصویرهای که شما استفاده می کنید از یک سایت یا سایت های دیگر باشد آنگاه ارزش مشخصه این آیتم به مراتب بالا تر می رود .

سخن پایانی

قرار گرفتن شما در رتبه اول گوگل یا حتی صفحه اول با رعایت تمام نکات بالا و استفاده صحیح از کلمات کلیدی نیست .

به بیان دیگر رعایت نکات بالا در استفاده از کلمات کلیدی برای کسب رتبه مناسب در نتایج گوگل امری لازم است ولی کافی نیست .

سلام و درود خدمت شما دوست عزیز..
پر واضح هست که حرف های مصداق اهمیت کلمات کلیدی هست و استفاده بیش از حد از این کلمات برای دریافت توجه موتورهای جستجو زیان بار هست..ولی استفاده ی بهینه و کاربردی از این کلمات شما رو میتونه خیلی بهتر به موتورهای جستجو بشناسونه..
از توجه شما دوست عزیز سپاسگذارم..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *