عدم موفقیت اندروید ۶ مارشمالو در ارسال بروزرسانی

عدم موفقیت اندروید ۶ مارشمالو در ارسال بروزرسانی

درست ۱۰ ماه پس از نخستین رونمایی و چیزی حدود ۹ ماه پس از آن که گوگل اقدام به انتشار این به‌روزرسانی کرده است، میزان دستگاه‌های نصب شده کاملاً تأسف برانگیز به نظر می‌رسد! حال دلایل عدم موفقیت اندروید ۶ مارشمالو در ارسال بروزرسانی برای دستگاه های اندرویدی چیست؟

عدم موفقیت اندروید ۶ مارشمالو

این واقعاً به یک مسئله پیچیده تبدیل شده است؛ اما به معنای واقعی کلمه باید گفت که کاربران هنوز هم این به‌روزرسانی را دریافت نکرده‌اند! به نقل از آخرین آمار رسمی، تازه‌ترین سیستم عامل گوگل اندروید ۶ مارشمالو در حال حاضر بر روی تعداد ناچیزی در بین تمامی دستگاه‌های این سیاره نصب شده است.

عدم موفقیت اندروید 6 مارشمالو در ارسال بروزرسانی آمار و ارقام

از نیمه‌های سال ۲۰۱۲ میلادی، وب‌سایت توسعه دهندگان اندروید گوگل اطلاعات و آماری در خصوص نسخه‌های مختلف نصب شده اندروید بر روی تلفن‌های هوشمند اندرویدی در آن زمان منتشر شد. این آمار هر از چند گاهی به‌روز می‌شود و همچنان نیز می‌توانید در زیر جدید‌ترین آن را مشاهده کنید.

نکته‌ای که در مورد این نمودار وجود دارد آن است که به جز دو مرتبه در اکتبر سال ۲۰۱۴ و ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ میلادی تقریباً ماهانه طی ۴ سال گذشته این نمودار به‌روز شده است.

البته در نظر داشته باشید که این نمودار به‌طور کامل به روز نیست و با توجه به آن که دسترسی به آخرین آمار ۴۸ ساعت گذشته کاری بسیار سخت و طاقت فرسا است ما سعی کردیم تازه‌ترین این آمار که مربوط به ماه ژوئن است را پیدا کنیم و از طریق آن به بررسی اندروید ۶ مارشمالو بپردازیم. اما بدون شک ارزش این بررسی را داشت و ما در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن همه جوانب را در نظر گرفته‌ایم.

عدم موفقیت اندروید 6 مارشمالو در ارسال بروزرسانیبا دقت به آمار زیر درمیابید که یک چیز اشتباه در مورد اندروید ۶ مارشمالو وجود دارد:

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، ۹ ماه پس از آن که گوگل اندروید ۶ مارشمالو را در اختیار تولیدکنندگان تلفن‌های اندرویدی قرار داده است، تنها ۱۳٫۳ درصد کل کاربران این دستگاه‌ها از آن بهره می‌برند. این آمار خارج از انتظار و فوق‌العاده ضعیف است. در زیر بد نیست نگاهی به نسخه‌های قبلی این سیستم عامل و وضعیت آن‌ها در مدت زمان مشابه بی‌اندازیم:

پس از ۹ ماه، اندروید آب‌نبات چوبی بر روی ۲۳٫۵ درصد کل دستگاه‌ها نصب شده بود (۷۶٫۷ درصد آمار بهتر نسبت به اندروید ۶ مارشمالو)

پس از ۹ ماه، اندروید کیت کت بر روی ۲۰٫۹ درصد کل دستگاه‌ها نصب شده بود (۵۷٫۱ درصد آمار بهتر نسبت به اندروید ۶ مارشمالو)

پس از ۹ ماه، اندروید جلی بین بر روی ۲۵ درصد کل دستگاه‌ها نصب شده بود (۸۸ درصد آمار بهتر نسبت به اندروید ۶ مارشمالو)

بنابراین با کمی محاسبه درمیابیم که اندروید ۶ مارشمالو پس از گذشت ۹ ماه، بر روی ۷۳٫۹ درصد دستگاه‌ها کمتر نسبت به نسخه‌های قبلی سیستم عالم اندروید نصب شده است. واقعاً اندروید به چه سمتی پیش می‌رود!

 دستاوردی تعجب برانگیز!

به‌روزرسانی‌های عمده اندروید از زمانی که شاهد عرضه نسخه کیت کت بودیم، معمولاً در فصل زمستان عرضه می‌شوند. حداقل می‌توان گفت که تا اینجای کار (تا اندروید ۶ مارشمالو) چنین قضیه‌ای به همین روال پیش رفته است.

عدم موفقیت اندروید 6 مارشمالو در ارسال بروزرسانیبا توجه به آن که تولیدکنندگان نیز همواره بهترین زمان را برای عرضه محصولات خود به جهت سازگاری با سیستم عامل موبایلی گوگل انتخاب می‌کنند، بسیار تعجب برانگیز است که چرا تا بدین لحظه تعداد زیادی از این دستگاه‌ها هنوز هم از اندروید ۶ مارشمالو بهره نمی‌برند!

این در حالی است که کاملاً رک و پوست کنده به استثنای گلکسی نوت ۷ (Samsung Galaxy Note 7)، محصول هنوز معرفی نشده سامسونگ می‌توان گفت اکثر دستگاه‌های مهم اندرویدی جهان با برندهای مختلف روانه بازار شده‌اند و یا به‌زودی روانه بازار خواهند شد.

حتی اگر فرض کنیم که موتورولا نیز خیلی قریب‌الوقوع از خانواده موتو زد همراه با گلکسی نوت ۷ سامسونگ رونمایی کند، هیچ دلیلی در این بین وجود ندارد که تأثیر به سزایی را در دستگاه‌های نسخه‌های مارشمالو اندروید گذاشته و به تعداد آن‌ها تا حدود زیادی بی‌افزاید.

پس از این همه مدت، در حال حاضر بیش از ۱ میلیارد دستگاه اندرویدی در سراسر جهان وجود دارد. حتی اگر بر روی این موضوع نیز سرپوش بگذاریم، اندروید ۶ مارشمالو قادر نخواهد بود تا حتی به نزدیکی تعداد نصب شده نسخه‌های قبلی اندروید نیز دست یابد.

 پس مشکل چیست؟

اگر بخواهیم با شما رک صحبت کنیم باید بگوییم که ما هم واقعاً دلیل این مشکل را نمی‌دانیم.

ممکن است این امر به دلیل عدم توانایی تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در ارائه این به‌روزرسانی برای دستگاه‌های خود بوده است. و یا آنکه ممکن است اندروید ۶ مارشمالو دردسرهایی را برای سازگاری نرم افزاری و سخت افزاری و همچنین پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اختصاصی این تولیدکنندگان به وجود آورده است که ما شاهد این نصب بسیار کم هستیم.

بدون شک این میزان نصب اندروید ۶ مارشمالو با میزان فروش محصولات تازه تولیدی بی‌ارتباط نخواهد بود و این بدان معناست که شاید کاربران از عدم عرضه به‌روزرسانی‌های اندروید برای دستگاه خود هراسان هستند!

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *