سیستم عامل اندروید ؛ جایگاه اول سیستم عامل های موبایل

جایگاه اول برای سیستم عامل اندروید

طبق آخرین گزارشات منتشر شده از Strategy Analytics می بینیم که ۸۸ درصد از تمام موبایل های هوشمند فروخته شده در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ با سیستم عامل اندروید ارائه شده اند.

طبق آمار منتشر شده از آخرین وضعیت درصد مالکیت بازار برای هر کدام از پلتفرم های موجود برای موبایل های هوشمند می توان گفت گوگل مالک بلامنازع صنعت تلفن همراه هوشمند است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا سهم اندروید و iOS را در بازار موبایل بررسی کنیم.

اگر کمی اغراق کنیم می توان گفت یعنی از هر ۱۰ موبایل فروخته شده در بازه عنوان شده، ۹ عدد آنها سیستم عامل اندروید گوگل را داشته اند. تعداد کل دستگاه های موبایل هوشمند فروخته شده در چارک سوم سال ۲۰۱۷ برابر ۳۷۵.۴ میلیون است که ۶ درصد افزایش راه نشان می دهد.

سیستم عامل اندروید ؛ جایگاه اول سیستم عامل های موبایلبا افزایش از ۲۹۸ میلیون دستگاه به ۳۲۸.۶ میلیون، میزان فروش دستگاه های اندرویدی در بازار نسبت به سال گذشته به میزان ۱۰.۳ درصد افزایش داشته است این در حالی است که اوضاع برای پلتفرم اپل خیلی رو به راه نیست. قابل ذکر است که سهم اندروید از بازار موبایل های هوشمند برابر ۸۷.۵ درصد است که ۳.۴ درصد رشد را نشان می دهد.

iOS در مقابل سهمی برابر ۱۲.۱ درصد از بازار را دارد که شاهد افت ۱.۵ درصدی در سهم این سیستم عامل از بازار هستیم. تعداد فروش دستگاه های iOSی نیز با افت از ۴۸ میلیون دستگاه به ۴۵.۵ میلیون شاهد افت ۵.۲ درصدی است.

همانطور که می بینید جایگاه اندروید در بازار تلفن های همراه هوشمند بسیار قوی است اما موضوع مهم دیگری هم اینجا وجود دارد و آن میزان سودآوری این دستگاه ها است! دستگاه های اندرویدی عموما سود زیادی ندارند اما در مقابل اپل سود بسیار بزرگی از بازار را به جیب خود می زند. در جدول زیر این داده ها را راحت خواهید دید:

در ادامه بخوانید
جلوگیری از داغ کردن باتری با این پیشنهادات سودمند

همانطور که می بینید دیگر رقبا به شدت افت کرده و تقریبا در معرض حذف کامل از بازار هستند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *