فعالیت های امنیتی گوگل برای محافظت از کاربران

فعالیت های امنیتی گوگل برای حفاظت کاربران

عضو هیئت مدیره و قائم مقام ارشد آلفابت در گوگل «دیان گرین» با اشاره به این موضوع در کنفرانس در «اسپن» کلورادو به سایر فعالیت های امنیتی گوگل در زمینه حفظ و صیانت از کاربران اشاره کرده است.

شرکت مادر آلفابت طی کنفرانسی که روز گذشته برگزار شد به تمامی جنبه های امنیتی به کار گرفته شده از سوی این شرکت در راستای حفاظ و صیانت از کاربران در فضای اینترنت اشاره کرده است.

فعالیت های امنیتی گوگل (آلفابت) برای حفاظت از کاربران / بیش از ۴ هزار هشدار جاسوسی در هر ماه

شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت گفته است که به شکل ماهیانه به مشترکان و مشتریان خدمات خود در حدود ۴ هزار اعلان هشدار در رابطه با جاسوسی اطلاعاتی از سوی دولت ها ارسال میکند.

فعالیت های امنیتی گوگل برای حفاظت کاربرانطبق اطلاعات ارائه شده در این کنفرانس در فاصله ۱۴ ماهه بین ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ درخواست ها برای حذف اطلاعات شخصی از گوگل از ۳۰ میلیون به ۶۵ میلیون مورد افزایش یافته است. همچنین شرکت گوگل تمامی درخواست های دولتی برای افشای اطلاعات کاربران که به این شرکت ارسال میشود را به همراه جزئیات کامل در گزارش های شش ماهه به همه کاربران ارائه میکند.

همچنین صرف نظر از این اطلاعات ارائه شده در این کنفرانس سوالات زیادی نیز پیرامون بازی جدید مبتنی بر واقعیت افزوده Pokemon Go و دست رسی های بیش از اندازه این بازی به اطلاعات کاربران بر روی گوشی های موبایل مطرح شد.

این بازی توسط شرکت نینتندو و نیانتیک که زیر مجموعه ای از گوگل است ساخته شده و از سوی گوگل و نینتندو نیز حمایت میشود.

دسترسی های بیش از حد این نرم افزار طی روزهای گذشته در رسانه های مختلف مطرح شده است و منجر به نگرانی های زیادی در بین کاربران این بازی و همچنین متخصصان شده است. این بازی به همه اطلاعات کاربر بر روی Inbox، داده های شخصی، درایور گوگل، تاریخچه جستجو و موقعیت جغرافیایی دسترسی دارد و میتواند این داده ها را دستکاری نیز بکند.

همچنین بر اساس اطلاعات ارائه شده در شرایط نصب این بازی، اطلاعات کاربر میتواند برای مقاصد تجاری فروخته شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *