افزایش چند برابری سرعت اینترنت توسط محققان فناوری اطلاعات

افزایش چند برابری سرعت اینترنت توسط محققان فناوری اطلاعات

محققانی که از گروه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT بر روی افزایش چند برابری سرعت اینترنت کار می‌کنند ، ازلدین حامد، هاریهاران راهول، محمد عبدالغانی، دینا کتابی هستند. این روش افزایش سرعت اینترنت توسط یک کانال بی سیم انجام شده است.

پژوهشگران دانشگاه MIT راهی برای انتقال داده‌های بی‌سیم با استفاده از گوشی هوشمند پیدا کرده‌اند که سرعت انتقال حدود سه برابر سریع‌تر و تا دو برابر فاصله بیشتر از فناوری‌های موجود را پوشش می‌دهد.

محققان این روش را MegaMIMO 2.0 نامیده‌اند که به معنای چندین ورودی و چندین خروجی است. پژوهشگران MIT یک روش جدید برای هماهنگ کردن چند فرستنده بی‌سیم توسعه داده‌اند که با هماهنگ‌سازی فازهای موجی آن فرستنده‌ها قابل انجام است.

با استفاده از این روش برای افزایش سرعت اینترنت چندین فرستنده مستقل می‌توانند بر روی یک کانال بی‌سیم بدون اینکه با یکدیگر تداخل داشته باشند به چندین گیرنده مستقل داده ارسال کنند.

از آنجا که طیف‌های بی‌سیم کم است و انتظار می‌رود که تراکم شبکه رو به رشد باشد این فناوری می‌تواند پیام مهمی داشته باشد.

پژوهشگران برای آزمایش چهار لپ تاپ در اتاق کنفرانس به کار گرفتند. داده‌ها را با پروتکل ۸۰۲٫۱۲ منتقل کردند. آن ها همچنین بهبود سرعت و فاصله‌ای که انتظار می‌رفت را بر روی دستگاه‌های کوچک مانند گوشی همراه مورد آزمایش قرار دادند.

پژوهشگران اظهار داشتند که روش جدید افزایش سرعت اینترنت حدود سه برابر سریع‌ تر و تا دو برابر فاصله بیشتر از فناوری‌های موجود را پوشش می‌دهد.

این پروتکل تنها یکی از تلاش های محققان برای دستیابی به افزایش سرعت اینترنت است که باید منتظر ماند و دید کدام یک موفق تر خواهند بود.

شما چه فکری می کنید، آیا این روش ها در جهان به طور فراگیر پیاده سازی و فراگیر خواهد شد یا موانعی در سر راه انجام آنها خواهد بود؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *