اعتراف دزدی اینستاگرام از قابلیت استوری اسنپ چت

اعتراف دزدی اینستاگرام از قابلیت استوری اسنپ چت

خالقان اینستاگرام یعنی کوین سیستروم و مایک کریگر، که اخیرا از مدیریت این شبکه ی مجازی استعفا داده اند در مصاحبه ای که انجام داده اند، صحبت های جنجال برانگیزی را در مورد دزدی اینستاگرام از قابلیت استوری یکی از نرم افزار های محبوب پیام رسان یعنی اسنپ چت گفته اند. در ادامه با جزئیات این کپی برداری بیشتر مطلع شوید.

این دو صحبت‌هایی را در مورد این شبکه‌ی اجتماعی بسیار محبوب انجام داده‌اند. اما در میان تمام نکاتی که این دو اشاره کرده‌اند٬ شاید مهم‌ترین موضوع مربوط به استوری های اینستاگرام می‌شود که در سال ۲۰۱۶ به آن اضافه شدند.

سیستروم می‌گوید :

برای مدت طولانی٬ پروفایل‌های کاربران پر از لینک‌های اسنپ چت بود. این واضح بود که مردم علاقه دارند از قابلیت‌های هر دو برنامه استفاده کنند. پس ما هرآنچه می‌خواستند را در اختیارشان گذاشتیم.

استوری های اسنپ چت سال ۲۰۱۳ معرفی شدند.

اعتراف دزدی اینستاگرام از قابلیت استوری اسنپ چت

سال ۲۰۱۳ بود که استوری های اسنپ چت در سال ۲۰۱۳ معرفی شدند و این قابلیت موفق شد خیلی زود نزد کاربران به محبوبیت برسد. کاربران اینستاگرام پست‌هایشان را به استوری های اسنپ چت خود لینک می‌کردند و همین باعث شد تا خالقان اینستاگرام همانطور که خودشان می‌گویند٬ به این فکر کنند که استوری های این شبکه‌ی اجتماعی چقدر می‌تواند برای کاربران جذاب باشد.

به همین خاطر اینستاگرام در اواخر سال ۲۰۱۶ تصمیم گرفت تا یک نسخه‌ی منحصر به فرد از استوری های اسنپ چت را به اینستاگرام بیاورد. یا به عبارتی دیگر٬ آن‌ها قابلیتی کپی شده از برنامه‌ی اسنپ چت را با خود به اینستاگرام آوردند.

خیلی زود اینستاگرام هر آنچه برنامه‌ی رقیب ارائه کرد را در اختیار کاربرانش قرار داد تا همین باعث شود از رقیب خود پیشی بگیرد. این روزها استوری ها به یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های فضای مجازی تبدیل شده‌اند. حالا فیسبوک نیز این قابلیت را در دسترس کاربرانش قرار داده است.

اطلاعات موجود نشان از دزدی اینستاگرام از اسنپ چت به تشویق و فشار مارک زاکربرگ دارند. قابلیت محبوب استوری از اسنپ چت کپی شده است.

به نظر می رسد که زاکربرگ نگران این بوده است که نسل جدید کاربران اینستاگرام را به دلیل جذابیت کم ویژگی‌های این شبکه‌ی اجتماعی از دست بدهد. این مسئله باعث شد تا مارک زاکربرگ، مؤسسان اینستاگرام را برای کپی برداری اینستاگرام از اسنپ چت تحت فشار قرار دهد. در ادامه اینستاگرام قابلیت استوری را کپی کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *