دولت ایران فیلتر تماس صوتی تلگرام را به اختیار اپراتورها گذاشت

دولت ایران فیلتر تماس صوتی تلگرام را به اختیار اپراتورها گذاشت

همانطور که در مطلب قبلی به آن اشاره کردیم بالاخره سرویس مکالمه صوتی تلگرام در ایران راه‌اندازی شد اما مثل خیلی از تکنولوژی های دیگر که ممکن است مشکلاتی را در ابتدای امر در ایران داشته باشند این امکان نیز بدون حاشیه نبوده و چون درآمد اپراتورها را کاهش خواهد داد باید منتظر نشست و دید که آنها چه برنامه ریزی برای این سرویس خواهند کرد. و آیا فیلتر تماس صوتی تلگرام در دسترس خواهد بود یا خیر؟!

سرویس تماس صوتی این برنامه برای مدت کوتاهی نیز فیلتر شد و در جواب سوالی یکی از کاربران ایرانی از پاول دروف (مدیریت تلگرام) نیز اشاره شده که این مشکل از طرف اپراتورهای ایرانی بوده است و مشکلی از جانب سرورهای تلگرام نیست.

دولت ایران فیلتر تماس صوتی تلگرام را به اختیار اپراتورها گذاشت

متن پاسخ مدیریت تلگرام : 

بله ما قابلیت تماس صوتی تلگرام را برای کاربران خود در ایران فعال کردیم اما اپراتورهای ایرانی امکان برقرای تماس صوتی تلگرام را فیلتر کرده اند. برای پیگیری این موضوع به اپراتورهای خود اعتراض کنید!

بعد از چندی نیز اشاره شد که مشکل برطرف شده است، اما همچنان شاهد آن هستیم که این سرویس در کشورمان با اختلال روبروست.

اکنون رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اظهار نظری برای فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران به اپراتورها چراغ سبز نشان داده است.

محمدرضا فرنقی زاده، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که در حال حاضر، فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران صحت ندارد اما اپراتورها در ارائه سرویس مختار هستند. وی در ادامه افزود که این سرویس اکنون در ایران فعال و قابل استفاده است.

فرنقی زاده در خصوص برقراری مکالمه صوتی در اپلیکیشن تلگرام اظهار کرد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ‌گونه محدودتی را برای این سرویس در نظر نگرفته و هیچ فیلتری از سوی این وزارت‌خانه بر روی تماس صوتی تلگرام اعمال نشده است.

واکنش وزارت ارتباطات به خبر فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد این خبر عنوان کرد که کلا همه اپراتورها در زمینه ارائه‌ی سرویس به مشترکان مختار هستند و این مسئله ارتباطی به وزارت‌خانه ندارد.

باید منتظر نشست و دید که تکلیف این سرویس باتوجه به ایام انتخابات ریاست جمهوری ایران چه خواهد بود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *