رابط کاربری جدید و زیبای مایکروسافت با بروزرسانی ویندوز ۱۰

رابط کاربری جدید و زیبای مایکروسافت با بروزرسانی ویندوز ۱۰

مایکروسافت با بروزرسانی ویندوز ۱۰ به عنوان محبوبترین ویندوز بعد از نسل های ویندوز XP و ویندوز ۷ توانسته با نما و ظاهر زیبایی که ایجاد کرده رابط کاربری جذابی را به کاربران خود عرضه کند.

البته که هیچ وقت این رابط های کاربری کامل نیستند و درحال بروزرسانی و تکمیل شدن هستند.بروزرسانی ویندوز ۱۰ هم ازین قاعده مستثنی نیست و میبینم که مایکروسافت غول نرم افزاری دنیا به فکر بروز کردن این ظاهر و محیط کار در ویندوز خود هست. در ادامه اطلاعات بیشتری را از این بروزرسانی ویندوز ۱۰ خواهیم خواند.

اوایل امسال مایکروسافت از پیشرفت‌های ظاهری که قرار است به ویندوز ۱۰ بیاورد، صحبت کرد؛ پیشرفت‌ هایی که Fluent Design نام گرفته‌اند.

مایکروسافت می‌خواهد تمام نسخه‌های ویندوز ۱۰، یعنی چه کامپیوترها و چه ایکس‌باکس وان را با این زبان طراحی جدید، بروزرسانی کند. بروزرسان پاییز ویندوز ۱۰ هم که امروز عرضه شده است، طراحی Fluent Design مایکروسافت را در خودش دارد.

اولین تغییری که چشم‌تان را می‌گیرد، شفاف شدن پنجره‌ ها و بخش‌ های مختلف ویندوز است؛ درست مثل ظاهری که برای اولین بار در ویندوز ویستا با آن آشنا شدیم.

رابط کاربری جدید و زیبای مایکروسافت با بروزرسانی ویندوز ۱۰

مایکروسافت برای نشان دادن تغییرات جدید ویندوز ۱۰، ویدیویی ساخته است. این ویدیو تغییرات کوچکی که قرار است ظاهر ویندوز ۱۰ را جذاب‌تر کند را به تصویر می‌کشد.

حتی اپ‌ها و سرویس‌های ویندوز که روی سیستم‌های عامل iOS و اندروید هم عرضه شده‌اند، با زبان طراحی جدید مایکروسافت بروزرسانی خواهند شد. طراحی Fluent Design قرار است نورپردازی، عمق، انیمیشن‌ها و رنگ و بافت بخش‌های مختلف ویندوز را تغییر دهد.

در ادامه بخوانید
آشنایی با تابع SUMIF و نحوه استفاده از آن به همراه مثال

انتظار داریم تغییرات باز هم ادامه داشته باشند و در آپدیت بعدی ویندوز، که فعلا آن را به اسم Redstone 4 می‌شناسیم، باز هم ظاهر ویندوز پیشرفت کند. آپدیت Redstone 4 در فروردین ماه عرضه خواهد شد.

ویدئو : می‌توانید ویدیویی که مایکروسافت برای نشان دادن Fluent Design ساخته است در ادامه ملاحظه کنید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *