نسخه جدید تلگرام با ویرایش های جدید گروه های تلگرامی

نسخه جدید تلگرام با ویرایش های جدید گروه های تلگرامی

بالاخره بعد از توزیع نسخه بتا پیام رسان تلگرام نسخه کامل و جدید خود را منتشر کرد. این نسخه جدید شامل ویرایش هایی برای گروه های تلگرامی است.

در این مطلب اشاره ای خواهیم داشت به تغییرات صورت گرفته در بخش هایی برای مدیریت گروه های تلگرامی و سایر تغییرات بهینه در این پیام رسان محبوب.

چند روز پیش و به محض منتشر شدن نسخه بتای تلگرام ویژگی های جدید آن را خدمت شما معرفی کردیم. چند لحظه پیش نیز نسخه فاینال و نهایی این آپدیت منتشر شد و از حالا می توانید تلگرام خود را به نسخه ۴٫۱ آپدیت کنید و از موارد جدیدی که در ادامه، مجددا آن ها را مرور خواهیم کرد بهره مند شوید.

ویژگی های مهم در گروه های تلگرامی در نسخه جدید

تعیین سطح دسترسی‌های ادمین کانال

در این بروزرسانی ادمین اصلی یک کانال (سازنده) می‌تواند روی سطح اختیارات دیگر ادمین‌ها کنترل داشته باشد و وظایف آن‌ها را مدیریت کند. پیش از این تنها سازنده کانال قادر به انجام مواردی همچون تغییر عکس یا اطلاعات کانال، ویرایش یا حذف پست دیگر ادمین‌ها و … بود اما از این پس سازنده می‌تواند مشخص کند که کدام یک از ادمین‌های دیگر نیز قادر به انجام این امور باشند.

نسخه جدید تلگرام با ویرایش های جدید گروه های تلگرامی

برای دسترسی به این بخش به صفحه‌ی پروفایل کانال رفته و روی آیکون چرخ‌دنده که به بالای صفحه اضافه شده است لمس کنید.

تعیین سطح دسترسی‌های ادمین سوپر گروه در گروه های تلگرامی

علاوه بر امکان مدیریت دسترسی‌های Admin در کانال، شاهد اضافه شدن این ویژگی در سوپرگروه‌ها نیز هستیم. از این پس ادمین اصلی یک سوپرگروه می‌تواند مشخص کند که ادمین‌های دیگر، چه امکاناتی در اختیار داشته باشند.

امکان تغییر اطلاعات گروه، حذف پیام دیگر اعضا، قابلیت Pin کردن پیام‌ها، بلاک کردن اعضا و تنظیم یک ادمین جدید از مواردی هستند که ادمین اصلی گروه می‌تواند برای دیگر ادمین‌ها مشخص کند. برای دسترسی به این بخش به صفحه‌ی پروفایل سوپرگروه رفته و روی آیکون چرخ‌دنده که به بالای صفحه اضافه شده است لمس کنید.

امکان محدود کردن اعضای سوپرگروه در گروه های تلگرامی

امکان جالب دیگری که در بخش کنترل سوپرگروه‌ها اضافه شده است قابلیت محدود کردن کاربران در سوپرگروه است. از این پس ادمین‌ یک سوپرگروه می‌تواند اختیارات اعضای عادی را نیز کنترل کند‌. یک کاربر در حالت عادی می‌تواند پیام‌های جدید را بخواند، پیام جدید ارسال کند، مدیا و استیکر بفرستد و اقدام به انتشار لینک کند.

از این پس می‌توانید روی تمام این موارد به صورت تفکیک شده کنترل داشته باشید و هرکدام را که مایل بودید برای یک کاربر خاص غیرفعال کنید تا برای مثال امکان ارسال پیام برای آن کاربر غیرفعال شود و فقط قادر به خواندن مطالب باشد. امکان Ban یا مسدود کردن زمانبندی شده‌ی اعضا نیز در این صفحه قرار گرفته است‌.

امکان Ban کردن اعضای سوپرگروه در گروه های تلگرامی

از این پس می توانید به جای آنکه یک کاربر را به طور کامل از سوپرگروه اخراج یا بلاک کنید، تنها به محدود کردن او بپردازید. برای مثال می توانید مشخص کنید که کاربر مورد نظر تا یک هفته اجازه ی ارسال مطلب در سوپرگروه را نداشته باشد. یا حتی برای یک روز هیچ یک از مطالب جدید را مشاهده نکند.

افزایش ظرفیت سوپرگروه ها به ۱۰ هزار نفر

از امروز سوپرگروه های تلگرام می توانند تا ۱۰ هزار عضو را در خود جای دهند که رقمی شگفت انگیز است و می تواند کاربرد سوپرگروه ها را بیش از پیش افزایش دهد. امکان جستجوی اعضا نیز اضافه شده است تا بتوانید بدون محدودیت در نمایش تعداد اعضا، کاربر مورد نظرتان رو جستجو و پیدا کنید.

ثبت رویدادها و فعالیت ادمین ها و اعضا در کانال و سوپرگروه

توسط بخش Events که به سوپرگروه‌ها و کانال‌ها اضافه شده است می‌توانید به گزارشی از امور انجام شده در ۴۸ ساعت گذشته دسترسی داشته باشید.

اضافه شدن ادمین جدید، جوین شدن اعضای جدید، ترک کردن کانال توسط اعضا، تغییر عکس یا اطلاعات کانال یا سوپرگروه، ارسال یا حذف شدن یک پست، ویرایش شدن یک پست به همراه نمایش نسخه قبل از ویرایش و … از مواردی هستند که در این بخش ثبت و ضبط می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

این ویژگی می تواند کمک بسیاری برای ادمین های یک سوپرگروه باشد تا اعضایی که اقدام به نشر مطلب اسپم، و بعد از مدتی آن را حذف می کنند را شناسایی کنند. همچنین کانال هایی که چند ادمین مشغول مدیریت آن هستند نیز می توانند از این امکان استفاده کنند و برای مثال متوجه شوند که کدام ادمین مطلب خوب یا اشتباهی را منتشر کرده است.

برای دسترسی به این بخش به صفحه پروفایل کانال یا سوپرگروه رفته و روی آیکون چرخ‌دنده که به بالای صفحه اضافه شده است لمس کنید.

امکان استفاده از پراکسی داخلی 

تلگرام در این نسخه قابلیتی اضافه کرده است که توسط آن می‌توانید به امکان تنظیم پراکسی داخلی دسترسی داشته باشید. توسط این امکان قادر خواهید بود تا بدون نیاز به فعال یا غیرفعال کردن‌های مکرر اپلیکیشن تغییر آی‌ پی و تنها با وارد کردن یک پراکسی در برنامه بدون محدودیت‌ از تلگرام (و شاید تماس صوتی) استفاده کنید.

اگرچه این امکان در حال حاضر و به لطف دسترسی آزاد به تلگرام کاربرد چندانی نخواهد داشت.

نسخه جدید تلگرام با ویرایش های جدید گروه های تلگرامی

نمایش عکس و ویدیو در کنار یکدیگر در گالری

سرانجام یکی از آزاردهنده ترین موارد موجود در تلگرام یعنی تفکیک عکس ها و ویدیوها در گالری و هنگام ارسال مدیا نیز برداشته شد و از این نسخه به بعد با انتخاب گزینه Attach و گالری، عکس ها و ویدیوها را در کنار یکدیگر مشاهده خواهید کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *