مهمترین روش های کاربردی در مقابله با حمله هکرها

مهمترین روش های کاربردی در مقابله با حمله هکرها

از مهمترین زیان هایی که به سیستم های اطلاعاتی و شبکه های کامپیوتری وارد میشود مباحث سخت افزاری و تعمیرات وسایل و ابزارهای آنها نیست بلکه حمله هکرها است. راه های کاربردی و ساده ای برای مقابله با حمله هکرها وجود دارد که در این مطلب می توانید مشاهده نمایید.

به تازگی اسنادی توسط ویکی لیکس منتشر شده که نشان می دهد آژانس مرکزی جاسوسی مرکزی می تواند از طریق تلویزیون ها و دیگر وسایل خانه متصل به اینترنت به اهداف جاسوسی خود دست پیدا کند.

دستگاه هایی که شما در رومره از آن استفاده می کنید از قبیل تلویزیون ،توستر، مایکرو ویو و تمامی وسایلی که شما در محل کار و خانه تان از آن استفاده می کنید و به نوعی به اینترنت متصل هستند مورد توجه ویژه هکر ها می باشد.

مشاور ترامپ نیز در این زمینه گفته بود که مایکروویو می تواند به عنوان ابزار جاسوسی عمل کند که البته بعد ها نظریه خود را رد کرد و حرف خود را پس گرفت.

جالب است بدانید بسیاری از کاربران دستگاه های هوشمند که به دام هکر ها افتاده اند عنوان کرده اند که آن ها را به صورت مخفیانه مورد ردیابی خود قرار داده اند.

در ادامه ۷ کاری که می توانید انجام دهید برای محافظت از دستگاه های هوشمندخود در جهان که از حمله هکرها در امان باشند اشاره می کنیم.

راهکارهای مهم درباره مقابله با حمله هکرها

۲- با یک نواری روی دوربین لپ تاپ یا وب کم خود را بپوشانید:

هکر ها می توانند با استواده از یک نرم افزار مدیریت از راه دور از طریق دوربین لپ تاپ شما ، آن را هک کرده و به فیلم های شخصی شما دسترسی پیدا کنند .شما می توانید با پوشاندن دریچه دوربین لپ تاپ خود از نفوذ هکر ها به لپ تاپ خود جلوگیری کنید.

۱- ایجاد کلمات عبور قوی و تغییر آن ها:

بهترین کلمات عبور که استفاده می کنید می تواندد ترکیبی از عدد ، حروف و کاراکتر های خاص باشد ولی مهمتر از آن این است که از یک کلمه عبور برای چند حساب کاربری استفاده نکنید چرا که این کار مجالی برای هکر ها ایجاد می کند که به راحتی به رمز عبور شما دست یابند.

نکته : اگر شما نگران فراموش کردن رمز عبور خود هستید و نمی توانید رمز عبور پیچیده ای تولید کنید می توانید با استفاده از سرویس LastPass یا ۱Password یک رمز عبور پیچیده ایجاد کنید تا مورد حمله هکر ها قرار نگیرید.

۳- غیر فعال کردن موقیت جغرافیایی گوشی هوشمند:

بسیاری از برنامه ها از شما درخواست می کنند تا موقعیت مکانی خود را اعلام کنید تا بتوانند خدمات بهتری به شما ارائه دهند. شما می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات گوشی هوشمند خود دکمه نمایش موقعیت مکانی را غیر فعال کنید تا ورود هکرها جلوگیری کنید.

۴- به روز رسانی نرم افزار های خود:

روی گوشی و رایانه شخصی خود مطمئن شوید که به روز رسانی شده اند چرا که با به روز رسانی نرم افزارهای مختلف اصلاحت امنیتی در آن به وجود می آید که به این وسیله از نفوذ هرگونه هکر به سیستمتان جلوگیری می شود.

۵- غیرفعال کردن ردیابی تلویزیون ها:

بسیاری از تلویزیون های هوشمند بر اثر کنترل مکالمات و با استفاده از ویژگی کنترل صدا بارها مورد حمله هکر ها قرار گرفته اند در این بین تلویزیون هایی با مارک visio این قابلیت را فراهم کرده اند که بتوانید تلویزیون خودرا محدود کنید با این روش که وارد به قسمت منو بعد به قسمت سیستم رفته و در آنجا تنظیم مجدد و مدیریت و در نهایت گزینه هوشمند را خاموش کنید.

۶- غیر فعال کردن ویژگی های تشخیص صدای گوشی هوشمند:

کاربران گوشی های هوشمند با سیستم عامل های اندروید و IOS می توانند با غیر فعال کردن ویژگی تشخیص صدا را غیر فعال کرده چرا که مانند تلویزیون های هوشمند هکرها از ویژگی کنترل صدا استفاده کرده و دستگاه گوشی همراه شما را هک می کنند.

۷- حذف اسپیکر اکو آمازون:

شما اگر از آن دسته از افرادی هستید که از اسپیکر های اکو آمازون استفاده می کنید شانس خوبی دارید این اسپیکر لوگاریتم صدای شما را ذخیره می کند با این حال شما می توانید با پاک کردن تاریخچه ضبط صدای خود از ورود هکر ها جلوگیری کنید

به این صورت که با رفتن به نرم افزار alexa وارد قسمت Settings شده و پس از آن History. From there را بزنید و در نهایت صداهای ضبط شده خود را حذف کنید.

شما همچنین می توانید با رفتن به سایت Amazon Connect and Devices کلیک کنید روی تب Devices گزینه Echo or Fire TV را انتخاب کنید و در نهایت صدای خود را حذف کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *