آموزش نرم افزارهای آفیسریپورتاژ آگهی

آموزش نحوه به هم چسباندن چند سلول در اکسل

آموزش نحوه به هم چسباندن چند سلول در اکسل

در نرم‌افزار اکسل امکان به هم چسباندن و یکی کردن سلول‌ها وجود دارد. می‌توانید چند سلول کنار هم در یک ردیف یا در یک ستون را یکی کنید و سلولی بزرگ بسازید. در ادامه‌ی مطلب به روش Merge کردن سلول‌ها در اکسل اشاره خواهیم کرد.

روش Merge کردن چند سلول در اکسل

در نرم‌افزار Excel گاهی می‌خواهیم جدولی طراحی کنیم که برخی سلول‌های ردیف اول که عنوان ستون‌ها را نشان می‌دهد، فونت بزرگی داشته باشد یا توضیحات و متن زیادی در آن قرار بگیرد. در این دو راهکار ساده وجود دارد :

۱- افزایش عرض سلول که موجب افزایش عرض تمام سلول‌های آن ستون می‌شود!

۲- راهکار بعدی افزایش ارتفاع و چندخطی کردن متن درون سلول است که چندان زیبا نیست.

برای اطلاعات تکمیلی در مورد شیوه‌ی تنظیم کردن عرض و ارتفاع سلول‌ها در Excel به مقاله‌ای از وب‌سایت سیاره‌ی‌آیتی به آدرس چگونه در اکسل ارتفاع سطرها و عرض ستون‌ها را مشخص کنیم؟ مراجعه فرمایید.

راهکار بهتر این است که چند سلول کنار هم که بعضاً خالی هستند را به هم بچسبانید و سلولی عریض بسازید.

روش کار به این صورت است : ابتدا دو یا چند سلول خالی که کنار هم در یک ردیف، یک ستون یا چند ستون و چند ردیف مجاور قرار دارند را انتخاب کنید.

نحوه به هم چسباندن چند سلول در اکسل

سپس در نوار ابزار بالای صفحه روی تب Home کلیک کنید و در این تب روی گزینه‌ی Merge & Center در بخش Alignment کلیک کنید.

نحوه به هم چسباندن چند سلول در اکسل

به این ترتیب سلول‌های انتخاب شده تبدیل به یک سلول می‌شوند و می‌توانید متن طولانی یا متنی با فونت بزرگ‌تر را تایپ کنید.

نحوه به هم چسباندن چند سلول در اکسل

توجه : اگر سلول‌های انتخاب شده حاوی متن باشند، متن اولین سلول از اولین ردیف انتخاب شده، در سلول نهایی دیده می‌شود و متن سایر سلول‌ها حذف می‌شود! برای جلوگیری از حذف داده‌ها، می‌توانید از روش دیگری برای ترکیب کردن سلول‌ها استفاده کنید.

برای آشنایی با تابع CONCATENATE اکسل که چنین کاری انجام می‌دهد، به مطلب آموزش ادغام و ترکیب چند سلول در اکسل و استفاده از CONCATENATE برای ترکیب داده‌های سلول‌ها مراجعه فرمایید.

چگونه سلول‌های به هم چسبیده را جدا کنیم؟

برای جدا کردن سلول‌هایی که قبلاً ترکیب شده‌اند، می‌توانید از گزینه‌ی Unmerge Cells استفاده کنید. قبل از هر چیز سلول یا سلول‌هایی که می‌خواهید به سلول‌های مجزا تبدیل کنید را انتخاب کنید.

برای رویت کردن این گزینه، روی فلشی که کنار گزینه‌ی Merge & Center قرار گرفته، کلیک کنید تا منوی کرکره‌ای حاوی چند گزینه‌ی دیگر نمایان شود. با کلیک روی گزینه‌ی Unmerge Cell، تمام سلول‌های ادغام شده به حالت اول برمی‌گردد.

نحوه به هم چسباندن چند سلول در اکسل

توجه کنید که متن موجود در سلول ترکیب شده، پس از Unmerge کردن آن در سلول اولین ردیف و اولین ستون ناحیه‌ی انتخابی قرار می‌گیرد.

این مطلب در قالب ریپورتاژ آگهی معرفی شده است، برای درخواست خود میتوانید از طریق سایت لینکدون، اقدام به تهیه ریپورتاژ آگهی سایت Youcode.ir اقدام کنید.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا