راهکارهای مهم و اصولی برای نگه داری بیشتر شارژ باتری گوشی

راهکارهای مهم و اصولی برای نگه داری بیشتر شارژ باتری گوشی

بسیاری از ما شارژ کردن گوشی را کم‌ اهمیت می‌دانیم، حال آنکه شارژ نادرست گوشی در دراز مدت به باتری گوشی آسیب می‌زند. در این مطلب می خواهیم در مورد راهکارهای مهم و اصولی برای نگه داری بیشتر شارژ باتری گوشی را بررسی کنیم.

باتری‌های لیتیوم-یونی به‌کاررفته در گوشی‌های هوشمند، براساس فشار قابل تحملی که دارند، بسیار حساس‌اند. به همین دلیل فشار اضافه بر این باتری‌ها در درازمدت به آنها آسیب می‌زند.

راهکارهای مهم درباره شارژ باتری گوشی

اگر تاکنون به شارژ درست باتری گوشی‌ شما اهمیت زیادی نداده‌اید، بهتر است تجدید نظر کنید تا باتری موبایلتان دوام بیشتری داشته باشد. در این نوشته سراغ راهکار‌هایی برای شارژ درست گوشی‌ های هوشمند رفته‌ایم. پس با ما همراه باشید.

وقتی شارژ گوشی کامل شد، آن را از برق جدا کنید

طبق یافته‌های سایت Battery University، متصل ماندن گوشی به برق وقتی که شارژ گوشی کامل شده (مثل شب‌ها موقع خواب) در درازمدت به گوشی آسیب می‌زند.

راهکارهای مهم و اصولی برای نگه داری بیشتر شارژ باتری گوشیوقتی که شارژ گوشی به ۱۰۰ درصد رسید، گوشی شارژ بسیار کمی دریافت می‌کند تا شارژ باتری در حالت ۱۰۰ درصد باقی بماند. این حالت باعث می‌شود باتری در وضعیت ماکزیمم فشار و بحران باقی بماند.

در این یادداشت نمی‌خواهیم وارد بحث‌های بسیار تخصصی شویم، پس به‌طور خلاصه باید بگوییم وقتی شارژ باتری کامل شد، آن را از برق جدا کنید؛ این کار درست مثل ریلکس کردن ماهیچه‌ها پس از تمرین ورزشی سخت است.

شاید تغییر و ضعیف شدن باتری موبایلتان را خیلی زود حس نکنید، اما در درازمدت قطعا با مشکل مواجه می‌شوید.

بهتر است شارژ باتری به ۱۰۰ درصد نرسد

لازم نیست باتری لیتیوم-یونی ۱۰۰ درصد شارژ شود، هرچند شارژ کامل هم به آن آسیبی نمی‌زند. با این حال بهتر است قبل از اینکه شارژش به ۱۰۰ درصد برسد آن را از شارژر جدا کنیم تا از باقی ماندن طولانی‌مدت گوشی در شارژ پس از شارژ کاملش پیشگیری کنیم.

ممکن است فکر کنید این کار باعث می‌شود در تمام روز مشغول شارژ کردن گوشی‌تان باشید! اما نیازی به این کار نیست. هروقت لازم بود و شما هم می‌توانستید، کافی است گوشی را به شارژر وصل کنید.

راهکارهای مهم و اصولی برای نگه داری بیشتر شارژ باتری گوشیهر موقع توانستید، گوشی را شارژ کنید

به نظر می‌رسد بهتر است باتری گوشی را هر موقع که امکانش برایمان فراهم بود شارژ کنیم، نه اینکه بگذاریم شارژ باتری رو به پایان برسد و سپس مدت زیادی آن را در شارژ نگه داریم.

طبق یافته‌های Battery University، بهترین زمان برای شارژ مجدد گوشی وقتی است که ۱۰ درصد از شارژ آن مصرف شده باشد. حتما شما هم تعجب می‌کنید! بسیاری از مردم هم این‌طور فکر نمی‌کنند و امکان چنین کاری هم برایشان فراهم نیست.

پس بهتر است این‌ طور عمل کنیم: هر وقت امکان شارژ کردن برایمان وجود داشت، گوشی‌ مان را به شارژر وصل کنیم. در واقع بهتر است در طول روز چند بار گوشی‌ مان را به شارژ بزنیم و جدا کنیم.

جمع‌بندی

همان‌ طور که با هم دیدیم، بسیاری از ما نه‌ تنها به موارد ذکر شده عمل نمی‌کنیم، بلکه اغلب نیز تصوری داریم خلاف آنچه درست است!

البته حتما می‌دانید رعایت این موارد باعث نمی‌شود دوام باتری گوشی بیش‌ از پیش شود، بلکه با رعایت این نکات می‌توانید از باتری گوشی‌ تان بهتر مراقبت کنید تا در طولانی‌ مدت از دوام آن کاسته نشود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *