چه نیازی به یادگیری همگانی برنامه نویسی هست؟

چه نیازی به یادگیری همگانی برنامه نویسی هست؟

این را شاید ۱۰ سال پیش بود که هرکسی میگفت : “بی سواد کسیه که کامپیوتر و زبان انگلیسی بلد نباشه!” حالا این موضوع رو میشه بیشتر لمس کرد که ندانستن مفاهیم کامپیوتری، نرم افزاری و برنامه نویسی برای اکثر اقشار جامعه مورد نیاز است.

کدنویسی به زبان ساده با هدف آموزش مباحث مختلف نرم افزاری سعی دارد به شما در یادگیری همگانی آموزش های نرم افزاری کمکی هرچند اندک کرده باشد.

در چنین دنیایی که نرم افزارها سبب بیکاری عده زیادی از مردم شده اند، ولی موقعیت های شغلی جدیدی را نیز ایجاد کرده اند. بسیاری از پیشکسوتان دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات بر این باورند که سال ۲۰۲۰ فقط ۱٫۴ میلیون فرصت شغلی در آمریکا وجود خواهد داشت.

در سال ۲۰۱۳ برنامه نویسی و برنامه نویسان جزء پردرآمدترین شغلهای جهان بودند.

امروزه کامپیوتر به سبب آسان کردن کارها و راحتی تبادل و پردازش اطلاعات در تمامی علوم وارد شده است. از کشاورزی گرفته تا سخت ترین عمل های جراحی بدون کامپیوتر امکان پذیر نیست.

این تنها یک سمت ماجرا نیست. کامپیوتر در زندگی شخصی افراد نیز نفوذ کرده است. کمتر کسی را در دنیا میبینید که از گوشی های موبایل، تبلت ها و کامپیوتر های شخصی استفاده نکند. پس لازم است هر فردی تا حد نیاز هم که باشد دانش برنامه نویسی و صحبت به زبان کامپیوتر را بیاموزد.

برنامه نویسی کمک می کند تا شما بتوانید فکر کنید و ایده های خود را پیاده سازی کنید. برنامه نویسی و کدنویسی ذهن شما را برای حل مسائل و تجزیه و تحلیل آماده می کند و این حتی در زندگی روزمره شما هم نیز کاربرد خواهد داشت و شما همیشه برای هر مشکلی راه حلی خواهید یافت و این یعنی زندگی بدون بن بست.

در عصر حاضر که کامپیوتر و تکنولوژی با سرعت زیاد در حال گسترش است ، دانستن تکنولوژی حتی به میزان اندک (به طور مثال استفاده‌ی کاربردی از تلفن‌های هوشمند و برنامه‌ها) سبب تغییر نگرش انسان به این دنیا می‌شود.

چه نیازی به یادگیری همگانی برنامه نویسی هست؟وقتی که شما علم کد‌نویسی را فرا می‌گیرید، دید جدیدی به دنیا پیدا خواهید کرد. وقتی شما می دانید که چه کارهای بزرگی با برنامه نویسی می شود کرد، آنگاه درک بهتری از تکنولوژی که سراسر زندگی شما را فرا گرفته خواهید داشت.

و در پایان برنامه نویسی بسیار ساده و جذاب است. برای یادگیری شما لازم نیست نابغه باشید. تنها دو عنصر لازم برای شروع یادگیری “علاقه و پشتکار” است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “چه نیازی به یادگیری همگانی برنامه نویسی هست؟

مقاله خیلی مفید و عالی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *