اصلاح و تصحیح منابع سایت برای بهینه سازی و سئو

اصلاح و تصحیح منابع سایت برای بهینه سازی و سئو

بعد از بررسی تعریف سئو مقدماتی و آشنایی اصولی با بهینه سازی سایت در جلسه قبلی می خواهیم در این مطلب اصول تصحیح منابع سایت را برای بهینه سازی وبسایت شما را انجام دهیم.

این اصلاح و تصحیح منابع سایت با استفاده از کار بر روی تگ های مورد نظر در این مطلب انجام خواهد شد که می خواهیم در ادامه همراه با ما باشید.

آموزش سری مطالب سئو و بهینه سازی سایت (SEO)

جلسه اول : تعریف سئو مقدماتی و آشنایی اصولی با بهینه سازی سایت

جلسه دوم : اصلاح و تصحیح منابع سایت برای بهینه سازی و سئو (هم اکنون)

بعد از تگ <h1> می خواهیم درباره ی تگ <title> صحبت کنیم، که طبق استاندارد تعداد ۷۰ کاراکتر میباشد.

عنوان و تیترهای مناسب در نتایج جستجو تاثیر به سزایی دارد به طوری که اگر کاربر ی برای کلمه کلیدی شما جستجو کرده است، درصورتی که بعنوان سایت شما مثل عبارت جستجو شده باشد، لینک و عنوان سایت شما را به صورت مشخص (هایلایت،پررنگ،bold) شده مشاهده میکند.

این موضوع به کاربر در تشخیص صفحات مربوط به جستجو خود کمک میکند و این به طور قطع میتواند تعداد کلیک برای سایت شما را نسبت به وقتی که از تگ عنوان استفاده نشده است افزایش دهد.

عنوان صفحه اصلی میتواند شامل نام وبسایت، نام تجاری و یا اطلاعات مهم دیگری از جمله مکان استقرار و تعداد کمی از فعالیتهای اصلی وبسایت یا تخفیفات و… باشد.

اگر کلمات کلیدی بسیاری دارید باید تعداد صفحات خود را نیزافزایش دهید و در آنها عنوان ها را با کلمات مناسب قرار دهید .

قرار دادن یک عنوان در تمام صفحات کار اشتباهی است که بسیاری مرتکب آن میشوند.

توصیه ها : عناوین باید توصیفی باشند (از کلمات مبهم و نامربوط مانند صفحه یا بدون عنوان و دیگری از انتخاب عنوان نامرتبط با محتوای سایت خودداری کنید.)

برای هر صفحه عنوان منحصر بفردی انتخاب کنید. (استفاده از یک عنوان برای تمامی صفحات وبسایت یک گروه از صفحات را در وبسایت شما ایجاد میکند.)

۳- استفاده از عناوین کوتاه، اما توصیفی (عناوین نباید بسیار طولانی یا بسیار کوتاه باشند, از عناوین غیرضروری در عناوین خود استفاده نکنید)

دراین جلسه هم یک افزونه دیگر از مرورگر فایرفاکس رو معرفی میکنم.که برای بهینه سازی سورس بسیار کمک میکند.

افزونه برای موزیلا فایرفاکس : 

 افزونه برای مرورگر کروم :

اصلاح و تصحیح منابع سایت برای بهینه سازی و سئوبهبود ساختار آدرس (url)

آدرس وبسایت شما هر چقدر ساده تر باشد این امکان را به موتورهای جستجو و مخاطبین میدهد که سریعتر تشخیص بدهند که سایت شما در چه زمینهایی میباشد.

ایجاد دسته بندیها و نامگذاری های مناسب فایلها و سندهای مختلفی که وبسایت میتواند به بهتر بررسی شدن اسناد توسط موتورهای جستجو کمک کند. Url های طولانی و غیر قابل تشخیص ممکن است کاربران را گیج کند.

بخاطر داشته باشید استفاده از حروف کوچک در url ها در به خاطر ماندن آن در حافظه کمک می کند.

در این مطلب با اصلاح و تصحیح منابع سایت آشنا شدیم. امیدواریم با استفاده از این نکات و انجام آن برای وبسایت های خود بتوانید شاهد رشد خوبی در رنکینگ وبسایت خود باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *