راه های افزایش امنیت وبسایت وردپرسی شما

راه های افزایش امنیت وبسایت وردپرسی که باید بدانید

امنیت مقوله ای است که هرچقدر به آن پرداخته شود کم است و باید همیشه به بالاترین حد ممکن برسد. امنیت وبسایت باتوجه به افزایش حملات اینترنتی و خرابکارانه باید بیش از موارد دیگر مورد توجه قرار بگیرد.

باتوجه با اینکه هر روز راه های خرابکاری و نفوذ به سیستم های کامپیوتری جدیدتر و خطرناک تر می شود باید در این موضوع بیشتر حساسیت به خرج داد. در این مطلب نگاهی داریم به راه های افزایش امنیت وبسایت ورپرسی که باید به آنها توجه کرد.

یک امنیت خوب را می‌توان به حداقل رساندن خطرات نامید. چرا که یک سایت نمی‌تواند بطور ۱۰۰٪ امن باشد! شما هرگز به‌طور ایمن نخواهید بود اما می‌توانید برای کاهش خطرات، کارهایی را انجام دهید.

یکی از سیستم های مدیریت محتوای تحت وب که بیش از بقیه محبوب و مورد استفاده نیز هست، وردپرس است. که به همین خاطر حملات بیشتری را هم تجربه می کند و مدیران و وبمستران باید بیشتر به مقوله افزایش امنیت وبسایت وردپرسی خودشان دقت کنند.

راهکارهای افزایش امنیت وبسایت

سه راهکار برای امنیت وجود دارد: محافظت، تشخیص و ترمیم

اگر قصد دارید سایت امنی داشته باشید می‌باید هر سه مورد را رعایت کنید.

۱- محافظت (Protection)

راه های افزایش امنیت وبسایت وردپرسی را بدانید

اولین کار مهم شما این است که سایت خود را قفل کرده و آن را امن نگه دارید. می‌بایست حفره‌های امنیتی را پوشانده و هر کاری که می‌توانید برای جلوگیری از حملات بکار بندید. این کار می‌تواند با استفاده از افزونه‌ های امنیتی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس انجام گیرد.

یکی از افزونه های مناسب برای محافظت و افزایش امنیت وبسایت شما افزونه ی iThemes Security است که از تعداد دانلود و استفاده ی بالایی برخوردار است که این نشان دهنده کارایی خوب آن است.

۲- تشخیص (Detection)

راه های افزایش امنیت وبسایت وردپرسی را بدانید

افراد بد ممکن است راهی را برای آسیب رساندن به سایت شما پیدا کنند. مهم نیست چقدر خوب از سایت خود محافظت می‌کنید؛ شما می‌بایست زمانی که یک حمله اتفاق می‌افتد را تشخیص دهید.

گاهی اوقات حمله‌ ها بصورت آشکار صورت نمی‌گیرند و ربات‌ ها دسته‌ ای از کدهای مخفی را در سایت شما قرار می‌دهند. ربات‌ ها و هکرها ممکن است قبلاً به سایت شما نفوذ کرده باشند و شما آن را تشخیص نداده باشید.

راه های افزایش امنیت وبسایت وردپرسی را بدانید

یکی از افزونه های کاربردی برای مقابله با حملات و تشخیص حملات افزونه ی Wordfence Security است که می توانید با استفاده از آن کار تشخیص حملات به وبسایت وردپرسی خود را راحتتر بررسی کنید.

۳- ترمیم (Recovery)

راه های افزایش امنیت وبسایت وردپرسی را بدانید

در نهایت شما نیاز به برنامه‌ای دارید تا سایت خود را پس از به‌ هم خوردگی مجدداً ترمیم کنید. حتی بهترین استراتژی‌ های حفاظت و تشخیص هم می‌توانند خنثی شوند و شما باید همواره آماده باشید.

یک بک‌آپ‌ گیری خوب می‌توان راهکار امنیتی مناسبی باشد. افزونه های مختلفی برای پشتیبان گیری موجود هست که می توانید از آنها برای بکاپ اطلاعات سایتتان استفاده کنید.

افزونه WordPress Backup یکی از بهترین افزونه‌ های پشتیبان‌ گیری وردپرس می‌باشد که می‌تواند در صورت بروز اتفاقات امنیتی سایت شما را بازسازی نماید.


فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *