راه حل های کاربردی برای خطای HTTP هنگام آپلود در وردپرس

راه حل های کاربردی برای خطای HTTP هنگام آپلود در وردپرس

با یکی از آموزش های مفید برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس در خدمت شما هستیم. این موضوع درباره ی خطای HTTP موقع آپلود فایل و تصاویر در بخش رسانه وردپرس هست.

راه های متعددی برای رفع این خطای HTTP تابحال عنوان شده، ما کلیه ی راه حل های کاربردی را در این مطلب برای شما گردآوری کرده ایم.

خطای HTTP وردپرس نیز راه حل های متعددی دارد که می توان هر کدام را بررسی کرد تا مشکل برطرف شود. در اینجا ما به ۸ راه حل ممکن برای این مشکل می پردازیم و امیدواریم مشکل با این راه حل ها مرتفع گردد.

راه حل های کاربردی برای خطای HTTP هنگام آپلود در وردپرسدر بعضی مواقع شما فقط یک بار در طول روز با خطای HTTP وردپرس رو به رو می شوید اما جلوی عملکرد شما گرفته نمی شود. پس می توانید به فعالیت خود ادامه دهید! اما بیخیال نباشید و این مشکل را حتما به پشتیبانی هاست خود اطلاع دهید.

راه حل خطای HTTP وردپرس

راه اول : اندازه ی تصویر مورد نظر را کاهش دهید! مثلا معقول نیست که تصویری در سایز ۲۰۰۰ در ۱۵۰۰ بارگذاری کنید! اگر عرض باکس محتوایی شما ۷۰۰ پیکسل است شما نمی توانید چنین اندازه هایی را به کار ببرید. یعنی نباید اندازه ی تصویر بزرگتر از عرض بخش محتوا باشد.

راه دوم : فرمت فایل تصویری را تغییر دهید! مثلا از فرمت png به jpg تغییر دهید. در بسیاری موارد فرمت png برای بارگذاری قابل قبول نیست!

راه سوم : چنانچه این مشکل پس از نصب افزونه ای به وجود آمد، حتما آن را غیر فعال کنید. زیرا بعضی از افزونه ها باعث به وجود آمدن خطای وردپرس http می شوند.

راه چهارم : حافظه ی پی اچ پی را افزایش دهید! قطعه کد زیر را در فایل wp-config.php اضافه کنید:

چنانچه این دستور عمل نکرد یعنی هاست شما اجازه ی دسترسی به چنین امکانی را نمی دهد و حافظه ی محدودی را در نظر گرفته است. می توانید با پشتیبان هاست صحبت کنید!

راه پنجم : می توانید یکی از سه قطعه کد زیر را در فایل htaccess. امتحان کنید:

راه ششم : حتما با پشتیبان هاست خود صحبت کنید که آیا اصلا از PHP پشتیبانی می کند یا خیر!

راه هفتم : بروز رسانی! گاهی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بسیار قدیمی می شود و نیازمند بروز رسانی است. با بروز رسانی حتما این مشکل حل خواهد شد.

راه هشتم : اگر از افزونه های بهینه سازی تصویر استفاده می کنید آن را غیر فعال کرده و دوباره بارگذاری تصویر را تست کنید. گاهی اوقات این افزونه ها باعث اختلال در آپلود تصاویر می شوند.

جمع بندی!

چنانچه برای بارگذاری تصاویر خود با خطای HTTP وردپرس رو به رو شدید می توانید راه حل های بالا را امتحان کنید. حتما با یکی از آنها جواب مثبتی دریافت خواهید کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *