آموزش و معرفی مهمترین ترفندهای پیکربندی وردپرس

آموزش و معرفی مهمترین ترفندهای پیکربندی وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس مانند هر نرم افزار مخصوصا از نوع اوپن سورس و متن باز نیاز به پیکربندی و تنظیمات مخصوص به خود است. پیکربندی وردپرس به عنوان یکی از مهمترین تنظیماتی است که هر کسی که این سیستم مدیریت وب را برای طراحی سایت خود نصب می کند مورد نیاز است.

بعضی از این پیکربندی وردپرس مربوط به امنیت و پنهان کردن فایلهای هسته وردپرس است که نباید در معرض دید و آنالیز ربات ها و هکرها باشد و بعضی از این تنظیمات هم برای افزودن و کم کردن امکاناتی خاص است که بسته به نیاز شما می تواند تغییر کند.

در ادامه ضمن آموزش و معرفی مهمترین ترفندهای پیکربندی وردپرس ، نمونه کدهای مورد نیاز برای هر ترفند را هم خواهیم آورد تا به سادگی از آنها استفاده کنید، با آموزشی دیگر از وردپرس با کدنویسی به زبان ساده همراه باشید.

آموزش ترفندهای پیکربندی وردپرس

فایل functions.php مهمترین فایل در قالب وردپرس شما است که دارای اهمیت زیادی است. به همان اندازه و البته خیلی بیشتر فایل wp-config.php را می توان برای پیکربندی ویژگی های پایگاه داده مهم دانست که می توان از آن برای افزایش کارایی و بهبود امنیت در تمام وبسایت ها و وبلاگ های طراحی شده توسط وردپرس استفاده کرد.

به طور پیش فرض نصب وردپرس با wp-config.php امکان پذیر نیست. باید از این فایل به عنوان نمونه برای ایجاد wp-config.php استفاده کنید. اکثر کاربران هرگز این کار را به صورت دستی انجام نمی دهند زیرا وردپرس به شما این امکان را می دهد که از تنظیمات نصب خود به صورت خودکار استفاده کنید.

وقتی وردپرس را از طریق FTP آپلود می کنید و به سایت دسترسی پیدا می کنید، یک صفحه نمایش مانند این را می بینید:

آموزش و معرفی مهمترین ترفندهای پیکربندی وردپرس

تنظیمات اساسا به شما می گوید که از wp-config-sample.php استفاده کنید زیرا ممکن است در تمام میزبان ها کار نکند.

آموزش و معرفی مهمترین ترفندهای پیکربندی وردپرس

در اینجا برخی از اطلاعات کلیدی را وارد می کنید اطلاعاتی که WordPress به آن امکان می دهد با یک پایگاه داده ارتباط برقرار کند هر چیزی که در تنظیمات وارد می کنید در wp-config.php خود به صورت زیر اضافه می شود:

به طور پیش فرض، میزبان پایگاه داده localhost است، زیرا با اکثر میزبان ها کار می کند اما میزبان هایی با پیکربندی های مختلف وجود دارد بنابراین اگر می خواهید از میزبان زیر استفاده کنید باید این را تغییر دهید:

 • ۱and1 Hosting — db12345678
 • reamHost — mysql.example.com
 • oDaddy — h41mysql52.secureserver.net
 • CDSoft — localhost:/tmp/mysql5.sock
 • MediaTemple (GS) — internal-db.s44441.gridserver.com
 • Pair Networks — dbnnnx.pair.com
 • Yahoo — mysql

یکی از جالب ترین ترفند برای wp-config.php در وردپرس توانایی تشخیص میزبان پایگاه داده بود.

کد بالا را قرار دهید که احتمالا سرور پایگاه داده را جذب می کند برای این کار باید فایل wp-config.php را به صورت دستی ویرایش کنید.

کلید های امنیتی پیکربندی وردپرس

کلید های امنیتی وردپرس مجموعه ای از متغیرهای تصادفی است که رمزگذاری اطلاعات ذخیره شده در کوکی کاربر را بهبود می بخشند

 • قبل از وردپرس ۳٫۰، مجبور بودید این را در فایل wp-config.php خودتان نصب کنید
 • در وردپرس نسخه ۳٫۰ اگر از wizard برای نصب استفاده کنید
 • به طور خودکار کلید های امنیتی را در wp-config.php خود اضافه می کند
 • همچنین قبل از وردپرس ۳٫۰، تنها ۴ کلید امنیتی وجود داشت، اما با ۳٫۰، ۸ کلید امنیتی در دسترس است .

اینها را می توان در wp-config.php به صورت زیر اضافه کرد:

شما می توانید کلیدهای منحصر به فرد را با رفتن به این صفحه بردارید.

پیشوند پایگاه داده

وقتی وردپرس را با استفاده از wizard نصب می کنید یکی از گزینه ها این است که پیشوند جدول را انتخاب کنید این در فایل wp-config.php به عنوان:

توصیه می کنیم از چیزی غیر از wp_ استفاده کنید. اگر چه شما در حال راه اندازی وردپرس هستید فقط پیشوند را تغییر ندهید. مجموعه ای از مراحل در اینجا وجود دارد که باید انجام دهید.

پیکربندی زبان وردپرس

به طور پیش فرض، زبان انگلیسی زبان محلی وردپرس است، اما می توان آن را با زبان مادری خود تغییر داد:

فایل ترجمه زبان (.mo) باید در مکان پیش فرض قرار گیرد که فرض می شود wp-content / languages (first) و سپس wp-includes / languages (second) است.

اشکال زدایی وردپرس

برای توسعه دهندگان وردپرس این ویژگی بسیار خوب است که به آنها امکان می دهد خطاها و توابع ضعیف را پیدا کنند به طور پیش فرض این تابع به اشتباه تنظیم شده است اما در حالت توسعه توسعه دهندگان باید آن را فعال کرده باشند.

نادیده گرفتن مجوزهای پرونده

اگر میزبان شما دارای مجوز محدود برای همه فایل های کاربر است شما می توانید مجوزهای فایل را لغو کنید

اکثر شما به این نیازی ندارید، اما برای کسانی که به آن نیاز دارند میتوانند انجام دهند.

پیکربندی ذخیره خودکار

به طور پیش فرض وردپرس هر ۶۰ ثانیه یک پست را ذخیره می کند، اما اگر فکر می کنید که خیلی زیاد است پس می توانید آنرا با این پیکربندی تغییر دهید:

بعضی از پست ها دارای ۱۰ یا حتی ۱۰۰ نسخه بازبینی می باشند و این بستگی به صاحب وب سایت دارد اگر فکر می کنید این ویژگی شما را آزار می دهد شما می توانید تعدادی از تجدید نظر در هر پست را محدود کنید.

شما می توانید از هر عدد صحیح که در آنجا وجود دارد استفاده کنید.

اگر هیچ کدام از تنظیمات فوق را نمیخواهید ، با اضافه کردن این تابع، می توانید به راحتی ویژگیهای بازبینی پست را غیرفعال کنید:

افزایش محدودیت حافظه محدود PHP

یک خطای وردپرس در حافظه خسته شده وجود دارد که کاربران هنگام فعال کردن برخی افزونه ها دیده اند. شما می توانید محدودیت حافظه PHP را از طریق فایل wp-config.php افزایش دهید. به سادگی کد زیر را بگذارید:

توجه : این ویژگی ممکن است با بعضی از میزبان های وب کار نکند، بنابراین شما مجبورید از آنها درخواست کنید اجازه بدهند تا بتوانید محدودیت حافظه PHP خود را افزایش دهید .

جدول سفارش کاربران و اطلاعات کاربران

به طور پیش فرض وردپرس تمام داده های کاربر را در جداول wp_users و wp_usermeta ذخیره می کند. با استفاده از تابع زیر می توانید جدولی را که می خواهید اطلاعات کاربر خود را ذخیره کنید تعیین نمایید .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *