آموزش ساخت سند جدید در نوت پد پلاس پلاس ++Notepad

آموزش ساخت سند جدید در نوت پد پلاس ++Notepad

همانطور که در مطلب قبلی درباره معرفی نرم افزار نوت پد پلاس گفته شد شما میتوانید از این نرم افزار برای طراحی سایت و کدنویسی استفاده نمایید که مزایای خاص خود را برای هر زبان برنامه نویسی نیز به همراه دارد. در دومین جلسه از این نرم افزار می خواهیم اولین قدم را برداشته و آموزش ساخت سند جدید در نوت پد پلاس را با هم تمرین خواهیم کرد.

سری آموزش های نرم افزار ویرایشگر متن (++Notepad)

جلسه اول : آشنایی با نرم افزار ویرایشگر متن حرفه ای نوت پد پلاس پلاس ++Notepad 

جلسه دوم : آموزش ساخت سند جدید در نوت پد پلاس پلاس ++Notepad  (هم اکنون)

البته این کار خیلی ساده است و فقط جنبه شروع آموزش این نرم افزار به صورت مقدماتی خواهد بود و در جلسات بعدی با موضوعات دیگری از این نرم افزار آشنا خواهیم شد.

ساخت سند جدید در نوت پد پلاس

هنگامی که برنامه را باز می‌‌کنید، اولین سند خالی را مشاهده می‌کنید، که آماده برای کار است. در این حالت اگر سندهای بیشتری را خواسته باشید باز کنید با این کار به تعداد سند، سربرگ در بالای برنامه مشاهده می‌کنید.

که با کلیک بر روی هر کدام، همان سند فعال می شود. پس با این برنامه امکان کار بروی چندین سند در یک لحظه وجود دارد که امکان بسیار خوبی است.

برای ساخت یک سند جدید در ++Notepad شما چندین راه پیش رو دارید که بسته به انتخاب شما از هر روشی که خواستید می‌توانید استفاده کنید.

اولین روش : برای ساخت سند، استفاده از نماد New Notepad++ -> new file icon در نوار ابزار است. با کلیک روی نماد آموزش ساخت سند جدید در نوت پد پلاس ++Notepad فوراً یک سند خالی برایتان باز می‌شود که می‌توانید شروع به کدنویسی کنید.

آموزش ساخت سند جدید در نوت پد پلاس ++Notepadروش دوم : شما می‌توانید از فهرست File، دستور New را برگزینید. با این کار هم یک پرونده جدید برایتان درست می شود.

روش سوم : اما در این روش کمی از کلیدهای صفحه کلید کمک می گیریم و با آنها یک پرونده جدید می سازیم. برای این کار کلید های ترکیبی Ctrl+N را با هم بفشارید تا یک سند برایتان ساخته شود.

استفاده از کلیدهای ترکیبی به اصطلاح، به روش میانبر معروف است. که شما سریعاً همانطور که در حال کار با صفحه کلید هستید، بدون اینکه دستتان را از روی آن بردارید، می‌توانید سند جدیدتان را بسازید.

در این نوشته شما نحوه ساخت سند جدید در نوت پد پلاس ، که جزء مفاهیم اولیه کار با این برنامه است را فرا گرفتید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *